Puškohľady a poľovníctvo

Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5230
Dátum registrácie: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa lovec »

Rasto napísal:....To su tie veci co v predajni neuvidis :-(
Presne. Dnesna Meopta rady Meostar R1 (alebo buduci R2) ma sklo, ktore je mozne pokojne oznacit za minimalne vyborne a bez problemov znesie porovnanie aj s o nieco drahsimi pristrojmi. Ziadna Delta a podobne cenovo vyhodnejsie klony sa tomu nevyrovnaju a kupujuci to obvykle zisti az neskor, ze za co vlastne nejaku tu stovku usetril....
Predpokladam, ze dirty harry porovnaval nejaky Artemis, ktory je uz predsa len peknych par rokov za zenitom a tam moze byt pokojne rozdiel v prospech novsieho, aj ked lacnejsieho puskohladu, takisto rozdiel ucinnej plochy urobi svoje, tak ako pise vyssie guns. Vyvoj napreduje, to co bolo vcera top, je dnes priemer ci standard. Porovnat s tou Deltou aktualny Meostar R1 7x56, tak rozdiel bude velmi dobre badatelny - samozrejme v prospech Meopty. Na druhej strane treba ale spomenut aj to, ze zakaznikov este stale trapia urcite mechanicke problemy - obcas "hlucha" rektifikacna mechanika, alebo uz nastastie dost zriedkavy unik inertneho plynu. Nastastie to do Prerova nie je daleko a ani casovo to nie je nebezpecne. Toto ked by dotiahli na vyssi level (aspon na uroven funkcnosti ZD 3-12x50, specialne tento model ma z hladiska spolahlivosti asi najlepsie referencie), tak su to lovecke puskohlady jedna radost.
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa dirty harry »

Presne tak, porovnával som to so svojím Artemisom, ktorý už nie je zrovna najaktuálnejší. Meostar stál rovnako, ale bez bodu, no práve ten bod sa mi zdá u Delty veľmi vydarený, na začiatku stupnice absolutne neoslňuje, čo sa vraj o meostaráckom povedať nedá, zatiaľ som veľmi spokojný, za tie peniaze nebanujem. Priplatiť si v meostaru bod by ma stálo ďalších 240 euro....
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 20 years 3 months

Príspevok od používateľa Kall »

jsem rád, že má odpověď na toto téma na jiném foru je zde tak podrobně vysvětlena.
Kolega shání jistě informace, jen by bylo škoda, kdyby se na základě jeho laického závěru někdo rozhodoval stran koupě optiky.
Napísať odpoveď

Návrat na "Puškohľady, ďalekohľady a kolimátory"