AR 22

duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa duros »

Problem je ten , ze je to podobne len ergonomicky,funkcny mechanizmu vychadza z uplne nekompatibilnych dielov, urcite by som odporucil nieco ako robi luwo. Spodok je plnohodnotny a vrch je vcelku ok aj ked to neni plnohodnotny vrch.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 11 years 1 month
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Neviete, ci existuje nejaka funkcna semi auto 22 ako kompletna zbran? Nie konverzia.
Samozrejme platforma AR.
U nas som toho v ponukach vela nenasiel.

Nieco take ako napríklad SW MP 15-22:
Mala recenzia: http://cover72.net/zbrojnice/S&W_M&P_15-22.htm
Video recenzia: https://www.youtube.com/watch?v=7dKKXpiNzHU
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1610
Registered for: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa skemro »

http://milata.sk/dlhe-zbrane-na-zp/479- ... ek-hi.html
Kamos ma tento, len v ciernom.
Paradna hracka.
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa M M »

SW MP15-22 som mal tiez v ruke, je to fakt pekne spravene, akurat nie je to rozmerove 1:1, je to o cosi mensie.
Inak North Eastern Arms NEA-15 je pokial viem robena aj ako kompletna vec v .22 long rifle (CQB modely s kratsou hlavnou).
EDIT: Neviem ako na SK, ale ak mas cestu do Prahy, mozes aktualne osahat tu : http://www.alliancze.cz/puska-nea-15-10 ... r/d-72634/.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa DeSade »

Tak to mu podľa všetkého neradíš dobre: črevá sú šitné od Čjapa.

Kúpte CMMG vložku do AR15 + Ciener vyťahovač a druhú polovicu peňazí neprestrielate do konca života ako tu poznám pomery :D
Naposledy upravil/-a DeSade v 14 Nov 2017, 16:33, upravené celkom 1 krát.
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa M M »

Eeek ... uz som nasiel nejake skusenosti a zdesil sa :(. Spominal som lebo NEA v .223 sa mi celkom pacila - aktualne ale tiez riesim na zaciatok kratku AR zrejme v .22lr - pretoze .223 na nejake intenzivnejsie kropenie proste financne neutiahnem. Ale osobne - ako mat jedno miesto v trezore blokovane adapterom, tak to uz radsej jednorazovo zatnem zuby a kupim celu zbran (navyse malorazku u nas doma vyuzije aj potomstvo).
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 8 months

Príspevok od používateľa Machead »

Ten "adapter" od CMMG spociva v zavere a zasobnikoch pre .22, neviem preto o akom blokovanom mieste v trezore hovoris. Je to len zaver ktory hodis do suflika ci do puzdra od zbrane, samotny je na nic. Resp. ked uz silou mocou do trezora, nezaberie tam ziadne miesto.
50BMG
prispievateľ
Príspevky: 201
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa 50BMG »

Myslel to zrejme že mu adaptér zablokuje jednu kartu zbrane z 10.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa DeSade »

Tak aby sme teda nejak upratali pocity a fakty.
Radíš na základe toho, že sa ti páči... proti tomu, že sa ti to páči asi fakt racionálny argument neobstojí.
Akurát s CMMG tu na SK sú tie "desivé" skúsenosti a nie sú v skutočnosti tak desivé ako sa niekto môže nazdávať. Keď už sa vyskytnú závady sú celkom dobre popísané na weboch a idú v celku ľahko riešiť aj doma. Jednu som aj načrtol.
Ten tip na SW je ale oveľa podarenejší. Síce vnútri funguje niečo podobné ako adaptér od CMMG ale je to dobre fabricky spasované . Nevýhodou môže byť, že tak ako napr. Walther Colt M4 aj SW má unikátne s ničím iným kompatibilné zásobníčky.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 8 months

Príspevok od používateľa Machead »

Na druhu stranu, za konverziu a nie celu pusku hovori jedna zasadna vec - vsetko ostane uplne identicke, vratane spuste a upperu. A zaberie minimum miesta, vlastne ziadne, narozdiel od celej pusky.

Clovek teda trenuje lacnejsie s tym istym, co pouziva na sutazi.

Je pravda, ze filozofujem, sam som sa pre konverziu nerozhodol. Je otazne, ci pri tej cene myslim cca 300 Eur by sa mi to rentovalo.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 11 years 1 month
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Podla vcerajsich informacii by mali byt SW MP 15-22 dostupne niekedy v januari. Je to druha generacia tychto malorazkovych zbrani.

Zaroven som sa dozvedel, ze bude dostupna aj presna kopia tohto modelu (vratane pouzitych materialov) od vyrobcu Chiappa, kde bude cena vyrazne nizsia. Zaujemcovia sa tak budu moct rozhodnut co si kupia.

Osobne by som dal prednost celej puske pred konverziou. Ale to je vecou kazdeho strelca a jeho priorit.
Používateľov profilový obrázok
karci78
občasný prispievateľ
Príspevky: 97
Registered for: 7 years 1 month

Príspevok od používateľa karci78 »

A kde by mali byť dostupné tieto verzie od januára?V zahraničí či nebodaj na Slovensku?
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 11 years 1 month
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Na Slovensku.
Používateľov profilový obrázok
karci78
občasný prispievateľ
Príspevky: 97
Registered for: 7 years 1 month

Príspevok od používateľa karci78 »

A kde ak smiem vedieť? Na základe akých informacii?

Vopred ďakujem za odpoveď.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 11 years 1 month
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Na zaklade beznych informacii. :)
Obycajny telefonat s predajcom.

http://milata.sk/dlhe-zbrane-na-zp/479- ... ek-hi.html

Samozrejme je mozne, ze sa to objavi aj u inych predajcov. Zatial som vsak ziadnych neobjavil.
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"