Nutná obrana

inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

ano Luke, pravdu mas, jedine keby manzelovi zavolala... alebo je muz preukazatelne telepat :lol:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Pena, nosenie zbrane je jedna vec. Ak ju však odložíš, musíš ju aj riadne zabezpečiť. Nemôžeš odísť z domu a nechať nabitú zbraň ležať na stolíku, pohodenú na gauči, alebo hoci aj zavretú (ale ľahko dostupnú) v skrini. Ak si vykladáš zákon tak, že ty máš ZP "A", preto môžeš, tak sa mýliš.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Priklad:
Mam dva trezory na zbrane a strelivo s rovnakym elektronickym kodom.
Zena elektronicky kod akoze nevie.

Nastane krizova situacia, zena otvori obidva trezory a pouzije zbran aj so strelivom v NO.

Policia sa pyta zeny: Ako ste otvorili obidva trezory, dal Vam muz elektronicky kod ?
Zena odpoveda: Nie nedal, ale nenapadne som ho pozorovala, ked tukal kod na klavesnici trezora a zapamatala som si ho bez toho aby si to vsimol.

A teraz co ?
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

BKSL: dajú ti nedostatočné zabezpečenie, je to v podstate to isté ako keď skryješ klúče od trezoru pred deckami, tie ho vyňuchajú a stane sa prúser...
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa Pena »

Snáď mi tu nechcete tvrdiť, že držiteľ ZP "A" alebo "B" musí mať vo svojom obydlí neustále uzamknutú zbraň. To akože v noci prídu vlamači, resp. vrahovia a ja im poviem, aby chvíľu počkali, lebo si musím skočiť pre kľúče od trezoru, z ktorého si chcem vybrať zbraň na moju osobnú ochranu? A samozrejme aby ešte chvíľu počkali, lebo náboje mám v druhej miestnosti v ďalšej skrini a potrbujem si pre ne skočiť, aby som si mohol napáskovať zásobník? Veď to nemá logoku ...
:?: :evil:
inspiring_hamilton

Príspevok od používateľa inspiring_hamilton »

chlapci, ako to tu čítam, nuž najsamlepšie bude spraviť- dokým nemám vlastnú zbraň- spoluvlastníctvo mužovej..... :idea: Ja nechcem, aby mňa ozančili ako kradošku vo vlastnom dome.....
Zas bude platiť, že čo je jeho , to je aj moje a čo je moje do toho ho nič! :shock:
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Pena: pokial si doma a mas ZP sk. A/B mozes mat zbran pri sebe a nabitu, ked ides spat, das pod poduzku na ktorej lezis napr. Ale ak sa vzdialis mimo bydliska (Ale nemusi to byt ani mimo bydliska, staci ze si odskocis z miestnosti kde mas zbran a pruser uz je na lopate, hlavne ked ma clovek decka doma, ja si ju bud zoberiem alebo zamknem) a vseobecne ked si so sebou neberies zbran, ma byt v trezore zamknuta a strelivo, zasobnik oddelene, toto by mal kazdy drzitel ZP poznat!!!

R: Klucovy uzamykatelny trezor nemam rad, lebo je s klucami o starost viac. Potom musis sakra davat na ne pozor, kde ich polozis a pod.

Ja sa drzim zasady, co sa tyka zbrane neverim nikomu a nieze by som ju este s niekym zdielal, sak by som sa stale citil ako na ihlach. Zakon uklada aby si ju zabezpecil proti kradezi a zneuzitiu.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

nuž najsamlepšie bude spraviť- dokým nemám vlastnú zbraň- spoluvlastníctvo mužovej.....
Co ja viem, tak sa to da spravit na polovnych zbraniach, ale na kratkych to teda neviem.

Da sa zbran pozicat inemu, to ide, ale spoluvlastnictvo kratkej gulovej :?:

Uz to niekto takto zvas ma :?:
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Da sa to spravit aj na kratku zbran, len to musi byt tak napisane aj v preukaze zbrane. Tusim Xader, alebo kto to spominal, ze to tak ma.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

pena: inak uz ma trosku sere tvoj pristu p typu: "ukazte mi v zakone kde toto nesmiem/musim" , "snad mi nehcete tvrdit, ze.."
ozaj ti je tak zatazko si ten zakon otvorit a oboznamit sa aspon s elementarnymi vecami? ty si jeden z tych tlacenkarov, co ten zakon pred skuskou a po nej ani nevideli?
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa Pena »

LUKE: Videl som ho a aj som ho čítal, len ide o výklad určitých vecí. Takmer každý si vykladá niečo po svojom a ja nie som výnimka. Chcelo by to presný a záväzný výklad zákona.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Pena napísal:Ukáž mi v zákone, kde je napísané, že ako držiteľ ZP "A" musím mať svoju zbraň uzamknutú v trezore. Ja ju mám predsa vždy pripravenú na použitie v rámci platných zákonov.

Takmer každý si vykladá niečo po svojom a ja nie som výnimka. Chcelo by to presný a záväzný výklad zákona.
Komu nieje rady, tomu nieje pomoci. So zabezpecenim zbrani to hadam ani jasnejsie byt nemoze. Fakt si treba otvorit zakon.

Pena: Tvoje otazky a komenty su tu fakt passe, hodne akurat ziadatela o ZP, ale nie drzitela.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

mám aj klúčový aj elektro ale mám radšej klúče, nosím furt pri sebe a nie je problém.
inspiring_hamilton

Príspevok od používateľa inspiring_hamilton »

No nepotešila som sa, tak sa trochu poľutujem, ale zároveň aj poteším. Bola som si pre ZP A sk. :D
Opýtala som sa , či môžem byť spoluvlastník mužovej zbrane, teta policajtová mi povedala, že je to iba pri dlhých zbraniach u krátky nie.
Takže potešená som zostala zarmútená.
Myslela som, že kým sa seriozne a hlavne DOBRE rozhodnem akú zbraň, budem môcť využívať - keď muž nie je doma, tak jeho pištol. Mi dispiace- je mi ľúto.
Chlapci možno vás vezmem za slovo ( ak budete ochotní) a pootravujem - ak sa bude dať stretnúť na strelnici ... a pod. ( vo všetkej počestnosti :D, nie som násilný typ :oops: ), ak sa bude dať, aby som si spravila čo najväčší prehľad v zbraniach a zvolila tú správnu pre mňa.
vopred ďakujem
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5252
Dátum registrácie: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa lovec »

Predpokladam brutalny zaujem..... :lol: :lol: :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"