Frommer Stop. cal 32

Používateľov profilový obrázok
wizzard160
prispievateľ
Príspevky: 256
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa wizzard160 »

zase cakal som ze ten hacik bude z kalenej ocele asi asi nie je ked som ho bez problemov ohol a to ani nebol do cervena nahriaty
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3129
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

wizzard160 napísal:no skusil som s nabojnicou naprazdno a som z celej sily potiahol zaver aby som co najviac nasimuloval vystrel a nabojnica preletela cez pol izby
ale takto frommer nefunguje, po výstrele ide do zadu komplet celý lauf aj s púzdrom záveru (je to jeden celok z jedného kusu materiálu) a záverom, v zadnej polohe dôjde k zachyteniu záveru a lauf ide dopredu pričom vyhadzovač umiestnený na púzdre záveru vyrazí hilzňu. Pri dobehu laufu do prednej polohy dôjde k uvolneniu záveru, ten podá nový náboj a zamkne. hilzňa (hovorovo) = nábojnica Po rozobratí a vyčistení by som ho úplne dosucha nevytieral, je tam hromada trecích plôch, odporúčam štetec a jemne namazať motorovým olejom, syntetikou. Teda okrem vývrtu, ten pred strelbou vytrieť.
Používateľov profilový obrázok
wizzard160
prispievateľ
Príspevky: 256
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa wizzard160 »

no, skusil som to co si mi kazal R a ostal som prekvapeny ze sa to vlastne do zadu pohybuje cele (podla mna je to zbytocne zlozity mechanizmus stacilo by ak by sa do zadu hybala len ta cast ktoru pred vystrelom natahujes) az na to ze nemam doma varesku s takou tenkou ruckou tak som pouzil kovovy valcek (myslim ze to bol kusok z elektrody na kyslikplyn) a ked je ako hovoris lauf (pochopil som ze je to hlaven) uplne vzadu tak ju pomaly skusam pustat dopredu akurat ze ona sa do povodnej polohy vrarati dost rychlo cize je tazke zistit ci je ten vytahovac kratky a podobne, myslim ze najlepsie bude ist na strelnicu a zodvakrat z nej vypalit ci vyhadzuje a aj nabija spravne ale to az budem mat normalnu buchacku aby som zas nevysolil 5 eur za 5 minut strelania.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3129
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

pán Frommer šiel svojou cestou uzamknutia rotáciou, ale jedno sa mu podarilo, komfort strelby je v porovnaní s inými búchačkami s dynamickým záverom, lepší. Použi varešku 1cm hrubú, aby tlačila iba na ústie, vtedy budeš môcť s laufom pohybovať dopredu pomaly, a ak upneš kvér do zveráka, pribrzdíš si záver tak budeš mať komplet prehlad o tom jak funguje a čo kedy pracuje. Mal si už vonku lauf a rozobratý záver ?
Používateľov profilový obrázok
wizzard160
prispievateľ
Príspevky: 256
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa wizzard160 »

jj mal som ju uz velakrat rozobratu cely lauf vonku a zaver komplet rozobrany (este aj tu pruzinku z ihly som stiahol :D) a som skusal co bude ked je premazany alebo ked je dosucha vytrety a ok skusim s vareskou zatlacit ustie ja som to na prvy krat pochopil tak ze mam simulovat tlak nabojnice a ked som to spravil tak lauf pri postupnom uvolnovani skoci rychlo dopredu ale fakt zaujimavy system ked sa mi totiz zasekla nabojnica tak ostal lauf vysunuty smerom von a ja som myslel ze som ju zle poskladal :D teraz uz viem ze to nebola moja chyba co ma aj dost tesi :) lebo som sa aj zlakol ze ju opat zle poskaldam a lauf pocas strelby vyleti a trafi ma rovno do hlavy :D ale uz si musim kupit normalnu gun (najradsej CZ 75) lebo ma taha strielat ale s tymto je to dost zlozite. Inak pri strelbe mam pocit ze mi vynasa zbran trochu doprava (aspon z terca je to zrejme) aj aj celkovo je s tymto mierit obtiazne kedze ma dost nevyrazne mieridla.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatní výrobcovia"