GLOCK 19 alebo 23 ?

tycho28
častý prispievateľ
Príspevky: 539
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa tycho28 »

..
Naposledy upravil/-a tycho28 v 08 Dec 2013, 21:01, upravené celkom 1 krát.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Obrázok

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa luke »

asi som hlupy, ale tomu setupu na fotke absolutne nerozumiem. za akeho dovodu si clovek kupi 26, aby ju potom predlzil na vysku 17ky s kratkou hlavnou?
dlzka hlavne predsa pre skryte nosenie nie je az tak kriticka, do nohavic potopis centimeter hore dole, pazbicka ked cuha cm spod tricka je problem.
takze z toho co vidim na fotke by si mohol mat kludne 17ku a do rozmerov by to bolo skoro to iste.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

luke je jasne ze nebudes vlacit 17-kovy zasobnik v G26 bezne pri skrytom noseni. 17 zasobnik som dostal darom naspat s G26. Tu ide o to, ze na strelnici nemusis tak casto prebijat ked si davas len tak mierenku a podobne. A pre nerozhodnych je to moznost ako si psychicky vykompezovat ze je naozaj vyhodnejsie kupit G26 oproti G17 :wink:

Ako som uz inde pisal:
Jednoduchsie je pouzit 10 ranovy zasobnik a mat relativne malu pistol (G26) ako karbobruskou skracovat pazbu a hlaven so zaverom pri G17-ke :-)
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

luke : IPSC strielam s tym co nosim a kedze stage su stavane casto na min 32ran a ja nie vzdy trafim :) tak potrebujem dost vcelstva

bezne nosim ten s +2 Pearce gripom, ostatne len na strelnicu
kosimo
občasný prispievateľ
Príspevky: 15
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa kosimo »

Diky vsetkym, rozhodne ste mi uzitocnymi radami pomohli :wink:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Registered for: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

BKSL napísal:Na sutazi by som to povazoval ale uz za slusny handicap.
No, to ani nie.
Teda v prípade, že plánuješ obsadzovať prvé priečky, tak to áno.
Ale ak si chceš slušne a schuti zastrieľať Level1, dá sa to imho v pohode aj s pidiGlockom. A to aj bez toho, aby si sa na stejdži cítil ako úplný blb. :wink:
Samozrejme bežne súťažím len s tým, čo nosím, t.j. 10, 11 a 13 rán.

Hlavný handicap obvykle býva skrytý medzi ušami pretekára, príp. medzi jeho krkom a topánkami. Dôverne to poznám... :lol:


luke:
a/ to máš jednoduché - na ultraskryté nosenie použiješ krátky 10-ranný zásobník, pri menšej potrebe skrytia zbrane použiješ nejaké predĺženie zásobníka. Stále to bude krátky Glock, ale s väčšou kapacitou a hlavne dlhšou pažbou pre lepšie tasenie.
Náklady minimálne, aplikácia okamžitá, efekt znateľný. Ja mám napr. napáskované doma vždy 2 rôzne zásobníky a vyberám si podľa potreby.

b/ mne osobne to zobrazené predĺženie pažby ala G19/17 nevyhovovalo, pocitovo sa mi v ruke nezdalo dosť stabilné. Uprednostňujem predlžujúce pätky, čo asi tušíš, keďže jednu z nich mám od teba :wink:
tycho28
častý prispievateľ
Príspevky: 539
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa tycho28 »

..
Naposledy upravil/-a tycho28 v 08 Dec 2013, 21:00, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Registered for: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

Hmmm, na tom nieco moze byt.

Ja nosim tak na 90% ten 10-ranovy, takze ma dlhsia pazba pri taseni len prijemne prekvapi, ale stale tlacim prsty maximalne pod lucik ako som zvyknuty z toho kratkeho.

Pravdou je, ze ak by som vacsinu casu nosil predlzene zasobniky, mohol by ma ten kratky niekedy neprijemne prekvapit.
tycho28
častý prispievateľ
Príspevky: 539
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa tycho28 »

..
Naposledy upravil/-a tycho28 v 08 Dec 2013, 21:00, upravené celkom 1 krát.
inspiring_shirley

Príspevok od používateľa inspiring_shirley »

tiez sa teraz rozhodujem nad tymito dvoma moznostiami. ci 19 alebo 23. ale taha ma to skor na tu 23. " ked uz tak poriadne", ne?
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Marek Z »

otazka, mas uz nieco nastrielane? vyhoda obrany so zbranou je v tom, ze aj trafis tam kam chces. ak nemas natrenovane, zbran ti moze pri .40 lietat v ruke a silnejsim kalibrom to nevykompenzujes, prave naopak.mnoho ludi silnejsie kalibre nezvlada pocnuc .40 az po .45. mam oba kalibre a nosim luger, ktory mi pride dostatocny a dobre zvladatelny. takisto cena streliva, s lugrom natrenujes 2-3 krat viac za rovnaku sumu ako s .40.
g19 bola moja prva a dodnes nelutujem. lacne strelivo a velka kapacita. zo zaciatku som mal problem s uchopom aj pri lugri.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Marek uviedol dobré argumenty, ale zbraň je aj o dobrom pocite z nej, či s lugrom tri krát toľko určite nenatrénuješ, ak sa nebavíme o prebíjani zrovna. MFSka 40tky môžeš mať v Košiciach za 11,50 a ak si pozbieraš nábojnice a tie potom predáš prebíjačom, tak sa dostaneš v pohode na 20 centov za náboj, takže také zlé to zas nie je.

Ono úplne ideálne keby si mal obe, z lugru by si mohol trocha viac trénovať (ideálne so silnejšími lugrami) a nosiť by si mohol 40tku. Mne ten spätný ráz 40S&W nejaký markantný nepríde a to som mal možnosť strieľať z viacerých zbraní v oboch kalibroch. Menovite USP compact v oboch kalibroch, Glock 17 Glock 22 a XDM 4,5 v oboch.
inspiring_shirley

Príspevok od používateľa inspiring_shirley »

zoid. tak si to predstavujem. ze na nosenie by som zobral tu 23. a ktomu by som kupil niaku 9lugrovicu na ten trening. a zas nemam 50kg aby som neudrzal zbran. :), teraz ma znesiete pod ciernu zem.. ze mozem mat aj 150kilo ale pri vystrele mi ruky zahodi az za hlavu :D
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

thio: ale aby ten tréning mal význam, tak tá 9 lugrovica bude musieť vážne byť presne taká istá, čiže jedine ten glock 19 aby to malo tie isté ovládacie prvky, úchop, mieridlá a tak. Ušetríš ale za púzdra :) A samozrejme strieľať musíš aj s tým G23, jednak aby si overil spoľahlivosť zbrane a jednak predsa ten vývin spätného razu bude o niečo iný, takže tak.

Inak je tu ešte jedna nevýhoda 40S&W, nič iného ako FMJ do nej na Slovensku asi nezoženieš, kým do 9 lugru sú to aspoň poloplášte, Ruag Secy a tak.
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"