Ranivý účinok vystrelených striel

Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa boris »

pre pocit sucha a bezpecia navrhujem paskovat striedavo FN subsonik, legalny kvaziexpanz a 125gr FMJ. pekne cik cak na striedacku az do plna :D

a teraz vazne - ak nosim nejakeho milacika v lugri, paskujem co je akurat doma po ruke, spravidla 125 gr FMJ alebo 145gr a tazsi FMJ FN subsonik. ak nosim milacika v 357mag, do valca pcham 142gr FMJ ktore su v plnotucnej laboracii prijemnejsie ako 158gr standard.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

MRBLUE:
Až na to, že požiadavky civila a OZ na zbraň a strelivo nie sú totožné.
Takže áno, pomiešal. :wink:

Ale už sa začíname zacyklovať, chcelo by to pauzu...
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Keďže yarco chce pauzu a práve dal príspevok aj Boris, tak to využijem a budem trocha OT. Yarco spomenul, že nosí Aresy, už dlhšie ma zaujíma či je povolené ich nosiť na osobnú ochranu.

Zákon ich spomína myslím iba v dvoch ustanoveniach:

§27
(6) Držiteľ skupiny D alebo skupiny E zbrojného preukazu môže prebíjať strelivo alebo jeho jednotlivé časti do
zbrane, na ktorú mu bol vydaný preukaz zbrane.

A na konci v prílohe 6, časti D
c) prebíjané strelivo je laborované strelivo pre vlastnú potrebu na športové alebo poľovné účely za
použitia príslušnej technológie, pri ktorom sa používajú nové alebo už použité komponenty,

Z tohto mi skôr vychádza, že Aresy sa nosiť môžu pretože sú prebité niekym s licenciou a nie home made... ale stále je to prebíjané strelivo s použitých komponentov, tak by som bol vďačný za právnicky výklad.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

ja mam na to rovnaky nazor, prebijane strelivo je definovane ako strelivo, ktore si drzitel prislusnej skupiny zp prebija pre vlastnu potrebu.
strelivo od aresu je fabricky vyrabane strelivo z recyklovanych komponentov (nabojnice), ktore podla mna nenaplna definiciu "prebijaneho streliva" v zmysle zakona o zbraniach.

cize si myslim, ze nosit aresy je uplne v poriadku.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

problem by som videl co tvorca zakona myslel)ak vobec myslel vid posledna novela) ak prebijanie ako jednotlivec tak aresa su povolene ale ak myslel vseobecne prebijane strelivo tak nie su ...

moj nazor je ze ares je "vyrobca" streliva a nespada do kategorie "prebijanie" to ze pouziva "recyklovane" nabojnice je + pre zemegulu 8)
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Marek Z »

Zoidberg37 napísal:Keďže yarco chce pauzu a práve dal príspevok aj Boris, tak to využijem a budem trocha OT. Yarco spomenul, že nosí Aresy, už dlhšie ma zaujíma či je povolené ich nosiť na osobnú ochranu.
Zoid: ja ich nosim tiez a nejde o prebijance, su to Ares FMJ FP nove. Otazne je ze aj prebijane Aresy su vlastne tovarenske, ide o vyrobcu, nie o podomacku vyrobu. Vyrobca ma zbrojnu licenciu, moj neodborny pravny nazor je, ze to nie je prebijane strelivo :D

Foto neprebijanych aresov je tu:

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Tiež zdieľam názor, že zákazník nemá možnosť ani dôvod vedieť, akú technológiu a aké materiály/polotovary licencovaný výrobca použil. Takisto nie je povinný poznať význam zaklínadla "Reloaded" na krabičkách :wink:

Zoidberg37 napísal:Yarco spomenul, že nosí Aresy, ...

Relevantná téma, ale vznikla trocha omylom. Yarco nikde nespomenul, že by nosil prebíjané Aresy. :lol:

<edit> Marek ma predbehol :wink:
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Marek Z »

Yarco, hovoris jak Vinetú :D
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

yarco napísal:Yarco nikde nespomenul, že by nosil prebíjané Aresy. :lol:
Zoidberg nevedel, že existujú aj neprebíjané :) Ďakujem ale všetkým za názory, môžete sa vrátiť k účinkom výbušných striel s kyanidovým hrotom :D
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1322
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Zoidberg37
Vybusno-jedovato.priebojno-expanzne strelivo som vyradil po tom co Barack Obama vyhlasil ze specialne jednotky US Army usmrtili najznamejsieho tenoristu. :)
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

chlapi nechcem posobit ako amater, ale zakladna otazka: nie su hollowpointy u nas zakazane?
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

:D
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 10 Feb 2012, 18:53, upravené celkom 1 krát.
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

cize mozem si ich spokojne kupit, ale mozem ich palit len na strelnici? :?:
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

:D
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 10 Feb 2012, 18:53, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1139
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Áno. Radšej ich neprenášaj ani napaskované v zásobníku :!:
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"