Získanie výnimky na automatickú zbraň

Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa arminius »

momentalne anonymny
v zákone je slovo môže. bodka
No veď práve :!: :!: :!:

http://www.pluska.sk/slovensko/2008/09/ ... hrade.html

http://televizia.joj.sk/tv-archiv/novin ... 33244.html

Však je to podľa zúčastnených o zábave . :!: :!: :!: To by som chcel vidieť , čo by sa dialo , keby sa stala taká nehoda ako Žitnému , napríklad mladému Slotovi . :?: :?: :?:
magical_newton

Príspevok od používateľa magical_newton »

Zdravim Vas pistolnici, bol by som rad keby mi odpisal niekto kto ma vynimku na automaticke zbrane. Mam na to par dovodov, avsak nestrazim jadrovu elektraren. Nosim pri sebe (nie vzdy ) vacsie mnozstvo penazi, ako kedy ale niekedy je to 1 az 2 mil. v novej mene (cennú zasielku), mam sice 125 kg,dva metre, neprestrielnu (III.A + vlozku proti dlhym zbraniam) a takticku vestu vzdy na sebe, specialne upravene terenne vozidlo, ale naposledy sa mi stalo ze ma vyblokovala z cesty jedna plne nalozena limuzina chlapcov. Mam specialny vycvik, (kazdy tyzden som na strelnici) zbran mam ako predlzenu ruku, ale keby ti chlapci mali automaty tak som dnes mrtvola. Vlastnim A, E, niekolko velmi znamych spolocnosti mam 2 VS a jeden doktorat. Chcem tym povedat ze nie som psychopat zo zbranou, len prevazam obcas cenne zasielky a to je asi jediny dovod preco chcem vynimku, mimochodom utocnik moze mat automat na cierno ale ja nie! Vlastnim aj Sa58 - samozrejme upraveny na jednoranovy, opakovacku atd, ale to vsetko je len na Ecko. Ked mas plne auto utocnikov davka je davka. Viem ze ked ta chce niekto odstranit, odstrani ta, ale ine je ozbrojeny prepad ked prevazas peniaze z banky do banky a prosim Vas nech mi ziaden idiot nenapise ze na to su SBS! To viem aj ja! Dakujem Vam za odpovede ci je mozne v mojom pripade dostat vynimku z MV, dnes sa na to spytam cloveka, ktory ju vlastni...
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Mam echo od jedneho policajta v tejto veci a vravel, ze samocinne zbrane davaju iba ludom, ktory strazia objekt strategickeho vyznamu naseho statu, na zberatelstvo, ak sa jedna o velmi cenny artikel s muzealnou hodnotou a zbrojarom s patricnou zbrojnou licenciou.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Nebolo by na skodu mat s.r.o- cku zameranu tymto smerom a potom by to problem nemal byt.
Suktomnej osobe, asi tazko.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

hecklerko
znamy ma vynimku len sa jedna o zbrane urcene na zberatelske ucely-ma 30 zbrani.Na nosenie Ackovej zbrane na vynimku od MVSR nedostanes.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

hecklerko - na to je asi jediná rada - založ si ešte jednu spoločnosť, zameranie SBS, vyhraj verejnú súťaž na stráženie atómky alebo tunela Branisko a máš to tak napoly vyhraté! Potom iba správna politická orientácia a musí to ísť!!! :wink:
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Heklerko: Poradit neviem ale viem, ze tvoje starosti by som nechcel mat.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa arminius »

hecklerko napísal:Zdravim Vas pistolnici, bol by som rad keby mi odpisal niekto kto ma vynimku na automaticke zbrane. Mam na to par dovodov, avsak nestrazim jadrovu elektraren. Nosim pri sebe (nie vzdy ) vacsie mnozstvo penazi, ako kedy ale niekedy je to 1 az 2 mil. v novej mene (cennú zasielku), mam sice 125 kg,dva metre, neprestrielnu (III.A + vlozku proti dlhym zbraniam) a takticku vestu vzdy na sebe, specialne upravene terenne vozidlo, ale naposledy sa mi stalo ze ma vyblokovala z cesty jedna plne nalozena limuzina chlapcov. Mam specialny vycvik, (kazdy tyzden som na strelnici) zbran mam ako predlzenu ruku, ale keby ti chlapci mali automaty tak som dnes mrtvola. Vlastnim A, E, niekolko velmi znamych spolocnosti mam 2 VS a jeden doktorat. Chcem tym povedat ze nie som psychopat zo zbranou, len prevazam obcas cenne zasielky a to je asi jediny dovod preco chcem vynimku, mimochodom utocnik moze mat automat na cierno ale ja nie! Vlastnim aj Sa58 - samozrejme upraveny na jednoranovy, opakovacku atd, ale to vsetko je len na Ecko. Ked mas plne auto utocnikov davka je davka. Viem ze ked ta chce niekto odstranit, odstrani ta, ale ine je ozbrojeny prepad ked prevazas peniaze z banky do banky a prosim Vas nech mi ziaden idiot nenapise ze na to su SBS! To viem aj ja! Dakujem Vam za odpovede ci je mozne v mojom pripade dostat vynimku z MV, dnes sa na to spytam cloveka, ktory ju vlastni...
hecklerko


Budem teraz Obrázok , ale keď sa zamyslím nad niektorými údajmi , tak mi ozaj idú po rozume hriešne myšlienky :wink:
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

..
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 27 Dec 2009, 17:07, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Nehrozi aby mu dali na takuto vec vynimku, jedine, ze by prevazal tych 2 mil. euro a boli by to vyplaty a odmeny pre MV :lol: :lol:.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

..
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 27 Dec 2009, 17:06, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Mossberg má štandardne v ponuke aj pumpu .12 bez pažby s pištolovou rukoväťou. S tým by sa už dalo manévrovať aj v aute.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

Jack napísal:Mossberg má štandardne v ponuke aj pumpu .12 bez pažby s pištolovou rukoväťou. S tým by sa už dalo manévrovať aj v aute.
ak sa mozem opytat, tak kde na slovensku sa ju maju v ponuke?
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa igoros »

... a daju ti tu pumpu na A-cko :?:
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

hecklerko: Ako pise igoros a ostatni, myslim ze bude trochu problem uz len zapisat dlhu na Acko, nieto este v sucasnosti vybavit vynimku na automaticku utocnu pusku pokial nesplnas x dost specifickych podmienok.

Ak ti mozem poradit - chcel by som sa ta najskor spytat - este skor nez zacnes nahanat a vybavovat vynimku - aku automaticku zbran presne mas na mysli ? Ak sa totizto veci maju tak ako si ich opisal, neviem si dost dobre predstavit s akym automatom by si sa chcel/mohol napr. v tej spomenutej situacii efektivne branit ? (tvoje auto zastavi ine auto plne nalozene pachosmi)

Ak si presiel nejakymi vycvikmi, urcite poznas zasady a zaklady branenia sa v takejto situacii (v aute/za autom, ak utocnici su v/za inym autom), a moj nazor je ze je len malo zbrani ktore sa daju v takomto pripade ucinne pouzit. Brokovnicu/pumpu/samonabijaciu brokovnicu by som asi vylucil hned na zaciatku, jednako pre rozmery a funkciu ('pumpovat' v aute je znacne komplikovane, aj kratke verzie su stale dost neohrabane, navyse maju prilis malu kapacitu nabojov, naboje/broky nemusia prestrelit dvere/plechy auta s utocnikmi, pripadne nebudu mat dostatocny zastavovaci ucinok, a slugy svojim tvarom/dizajnom/matrosom tiez nie su idealne na prestrelovanie plechov, a pri kapacite kratkej pumpy povedzme 4-5 nabojov moze byt vysledny ucinok dost mizerny).

Co sa tyka automatov, ci uz zvazujes napr. fullauto 58mu, skorpika, kalacha, alebo akukolvek inu zbran, treba zvazit specifika strelby z auta. Zakladna obranna poloha z auta ako urcite vies je sediac vlavo dole vedla sedadla vodica so zbranou opretou v medzere medzi pootvorenymi dverami a stlpikom celneho skla, lenze na to aby si ju ozaj dobre zaujal musis mat aspon par sekund cas. Nech ju uz ale pouzijes v akejkolvek polohe, treba pocitat s:
- hluk - ak nemas sluchadla/stuple, pravdepodobne si to sluch dost odnesie
- nabojnice - ak si v aute, od strechy sa budu odrazat, a lahko ti hlavu a krk moze zasypat povedzme 30 horucich nabojnic
- poloha - ak ju nebudes mat pevne zapretu v ramene a drzat oboma rukami, jednak presnost bude mizerna (napr. ak si remen kalacha neobtocis/nepriviazes o predlaktie lavej ruky, mozes zabudnut na akukolvek presnejsiu strelbu a je to len mrhanie municiou), navyse ak si ju dobre o seba neopries, lahko ti moze vyrazit zuby alebo pripadne aj vyklbit rameno/zlomit ruku a pod.
- kapacita - s fullautom vyprazdnis zasobnik az prilis rychlo, pricom utocnici asi nebudu sediet na mieste ale rychlo sa rozmiestnia po oboch stranach ich auta, a nie vzdy je cas/miesto rychlo prebijat (plus umiestnenie/dostupnost dalsich zasobnikov, a pod.)
- situacia - vzdy je lepsie sa z takejto situacie snazit uniknut (vycuvat alebo obist a ujst, atd.), nez sa z nej 'vystrielat', a vtedy budes potrebovat jednu ruku na soferovanie a budes moct strielat len z tej druhej ruky, co s fullauto ide dost tazko alebo vobec.
atd. atd.

Moj nazor je, ze na takuto situaciu je vcelku idealna zbran v 9mm HKcko (civilna/samonabijacia varianta MP5ky), alebo mozno este lepsie - bezne dostupna a este ucinnejsia kratka verzia civilnej/samonabijacej piestovej AR15ky - napr. ceska PAR MK1 .223rem s kratkou 10,5“ hlavnou, sklopkou, kolimatorom a lapacom nabojnic. S plnym 30ranovym zasobnikom vazi necele 3kg, da sa z nej prinajhorsom strielat aj s jednou rukou, s tou kratkou hlavnou a sklopkou mozes lahko manevrovat aj vnutri auta a strielat aj cez okna z akejkolvek zvlastnej/neprirodzenej polohy, prieraznost ma .223 proti beznemu autu docela dobru (daleko lepsiu nez 9mm), a 30ran ci uz odmierenych alebo rychlo vymackanych by malo stacit aj na plne auto utocnikov. Pod kabatom ju relativne lahko skryjes aj pri noseni (aspon v porovnani s inymi podobnymi alternativami), a pokial si dobry strelec mozes ju ucinne pouzit od par metrov do 150m bez toho ze by si nejak vyrazne ohrozoval okolie.

Tolko moj nazor, kludne mi napis ak by si chcel viac info, alebo mal nejake dalsie otazky.

Dufam sice ze k situacii kde by si takyto firepower naozaj potreboval nedojde, ale poznas to - lepsie mat a nepotrebovat, ako potrebovat a nemat... :wink: :lol:


Gunslinger
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"