GLOCK-26 alebo STEYR S9-A1

inspiring_morse

Príspevok od používateľa inspiring_morse »

Chcem to hlavne na častejsie nosenie ale aj na strelnicu.Nechcem zbran,ktora mi bude lezat v "TREZORE" a raz za čas z toho strelim,koli tomu aj 9 Luger (Inak pozdava sa mi aj 40SaW,ale to je o inom) V časopise testy zbrani 2008 bol test STEYERA S9-A1 a obstal VYBORNE po všetkych strankach a je pekny i na prvy dojem,ale toje i G-26 aspon podla mna.Rozdiel v cene je okolo 100 eur.STEYR-618eur,G-26 520eur.Tažka to volba!
oci
prispievateľ
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa oci »

ahoj.... mal som STEYR M9 a strelil som z neho okolo 20 000 ran. Teraz mam G-26 a mam z neho strelenych tak 7000. STEYR som si kupil pre vsetky dovody ktore tu boli napisane, ako vysoky uchop, mieridla, a hlavne sa mi pacil:-) Musim povedat, ze obe su to skvele zbrane a nenasiel som ani na jednej ziadny vazny nedostatok, ale ani vyhodu. Co sa tyka toho udajneho uchopu nizko nad hranou ruky.... no neviem.... majster europy v productionne v Belehrade 2010 strielal Sigom, a ten ma hlaven asi meter od hrany ruky:-) Tych niekolko milimetrov rozdielu nedzi S9 a G-26 fakt nestoji za rec.
Mam ale vazny dovod preco kupit glock a preco som na glock presiel ja. Na glock kupis vsetko, vsade a lacno.... na STEYR nekupis nikde nic a ked, tak to stoji kopec penazi. Na glock sa napr. vyraba asi milion puzdier a ak ti nebude sediet jedno, proste si v prvom obchode kupis ine. Toto sa ti urcite nestane so STEYR-om. Budes rad ak vobec neake zozenies a o vybere mozes len snivat.
Ak sa chces rozhodnut rozumom kup glock.
Ak sa ti STEYR paci tak si ho kup preto, ze sa ti paci.
Nesnaz sa najst "lepsiu" zbran:-)
inspiring_morse

Príspevok od používateľa inspiring_morse »

S tym prislusenstvom,cenou,dostupnostou a nahr.dielmi mas pravdu o GLOCKOCH som si toho prestudoval vela.Na G-26 už pozeram dlhšie, ale ako pises asi hladam najlepsiu zbran.Viem,ze kazda zbran ma nieco pre a nieco proti.
Používateľov profilový obrázok
rob999
častý prispievateľ
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa rob999 »

oci: prepáč trochu budem aj ja OT, ale s tým SIGOm si to prehnal. Neviem ako ty, ale ja mám doma dva X-five z toh jeden ALLROUND a druhy AL + SPC2022. Čo sa týka toho vysokého záveru a jeho pseudonázoru že musí mať špatné správanie pri výstrele, doporučím ti to vyskúšať. Medzi streleckou verejnosťou v SR síce panuje názor ako hovoríš, ale z vlastnej skúsenosti viem, že kto vyskúša - hneď svoj názor zmení. Áno,je pravda že sú to drahé zbrane (možno až prehnane), ale táto povera je ako od bratov Grimmovcov. Jednoducho to nie je pravda aj vďaka patentovanému recoil ktorý má každý SIG a hlavne skvelým vyvážením. Má samozrejme aj svoje chyby ako každá zbraň, ale to čo uvádzaš je hlúposť, nehovoriac o tom, že ja obtiahnem SIG aj poslepiačky a nemusím si lepiť na záver šmirglové nálepky a pod.
Nezastávam sa tehto zbrane nasilu len preto že ju mám, ale viacerí chalani - skeptici svoj názor zmenili (mohol by som ich kludne menovať).

Čo sa týka STEYRa, bude vôbec treba na túto zbraň niečo kúpiť? Ja som ešte neprotreboval nič, púzdra som kúpil na prvýkrát u Fraňa a v Rakúsku sú diely dostupné vraj všade (aspoň podľa webu STEYR).
To máš ako so Škodovkou, diely kúpiš v každom meste na niekoľkých miestach, na TOYOTU nie.
Takže bude to rozhodovanie možno nie až také ľahké a možno je už cipiak rozhodnutý, hlavne aby bol sám spokojný.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

rob Sig je tazky a velky a to je jeho hlavna vyhoda.
Z G26 a zo SIG-u strielat je znacny rozdiel. Ked strielas zo Sig-u tak mas pocit akoby mali naboje znatelne slabsiu navazku oproti G26.
Používateľov profilový obrázok
rob999
častý prispievateľ
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa rob999 »

BKSL, ja som to napísal len ocimu čo tu spomenul hanlivo SIGa :twisted: :D Ja som neporovnával Glock a SIG, to tu je iná téma a je to ako píšeš (však máš toho SIGa v priamom prenose na klubovke v L.) :wink:
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Ved tam som si z neho aj picol :wink:
Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Dátum registrácie: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

Sigári "HEŠ" :lol: :wink: toto je čiste o Glockoch a Steyeroch. A keď už sme toľko O.T. tak aj ja pridám svojím kúskom - mám aj Sig Pro (SP2022) a predtým som mal Glock 19 gen 3 a podľa mňa JE pravda to čo vravia ľudia o Sigoch (viac zdvihu pri výstrele hoci je aj napr. SP2022 ťažší ako je G19) ale na to je iná téma. Sig Pro mám a ZNOVU som si kúpil Glock 19 8) ale tentokrát gen 4 a už pri ňom aj ostanem - ak niekto chce tak ten Sig mu kľudne predám - nie je to zlá zbraň, práve naopak, ale pre mňa už je na druhom mieste :wink: . Či Steyr či Glock aj tak podporíš Rakúsku výrobu :wink: hlavne, nech sa ti páči a sedí do ruky - ostatné nacvičíš
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Vaquero »

Mal som možnosť vyskúšať na strelnici Steyr a Glock naraz, síce "full size", ale nemyslím si, že porovnanie menších verzií by dopadlo inak. U mňa zabodoval viac Glock, mal som s ním ako úplný začiatočník oveľa lepšiu presnosť aj rozptyl.
Ale na prvom mieste by som na Tvojom mieste zobral obidve zbrane na strelnicu a z každej buchol aspoň 200 rán, potom si isto vyberieš. Tiež súhlasím s tým, čo napísal maroš15, pribaľ k tomu aj Walther PPS a podľa možnosti aj kompaktnú verziu P99, možno zmeníš názor celkom. Inak PPS som skúšal v .40 SaW a je to pecka.
Ak to chceš na obranu, nenechaj sa zmiasť lacnými lugrami, uvažuj o silnejšom kalibri, dobrá alternatíva je aj Glock 27 alebo 38.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

Robo, neber to tak vážne. Oci trocha zaobalene napísal to isté, ako ty, len to bolo kratšie a zábavnejšie. :) Ako by povedal BKSL - čítaj medzi riadkami. :wink:
Nemyslíš si snáď, že toho chlapíka z Belehradu považuje za trotla, čo si nevie vybrať vhodnú zbraň?


CIPIAK:
Trapézové mieridlá niekto velebí iný zatracuje, dostupnosť lacného príslušenstva je pre jedného alfa-omega pre druhého nepodstatnosť, ruky/úchop máme každý iný.
Ako píše Vaquero - zober vhodných kandidátov, vyskúšaj na strelnici a spíš si všetky ich plusy a mínusy, aby si vedel, do čoho ideš. Akokoľvek sa potom rozhodneš, bude to imho dobrá voľba.

O "silnejšom" kalibri uvažuj len v prípade, že ho budeš zvládať pri streľbe a aj finančne (=dostatočný tréning), inak by ti podľa mňa bol skôr na škodu.
Používateľov profilový obrázok
rob999
častý prispievateľ
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa rob999 »

Yuri the GUN NUT napísal:Sigári "HEŠ" :lol: :wink: toto je čiste o Glockoch a Steyeroch. A keď už sme toľko O.T. tak aj ja pridám svojím kúskom - mám aj Sig Pro (SP2022) a predtým som mal Glock 19 gen 3 a podľa mňa JE pravda to čo vravia ľudia o Sigoch (viac zdvihu pri výstrele hoci je aj napr. SP2022 ťažší ako je G19) ale na to je iná téma. Sig Pro mám a ZNOVU som si kúpil Glock 19 8) ale tentokrát gen 4 a už pri ňom aj ostanem - ak niekto chce tak ten Sig mu kľudne predám - nie je to zlá zbraň, práve naopak, ale pre mňa už je na druhom mieste :wink: . Či Steyr či Glock aj tak podporíš Rakúsku výrobu :wink: hlavne, nech sa ti páči a sedí do ruky - ostatné nacvičíš
Yuri a čo tí ako ja čo sú aj SIGári aj STEYRáci a ešte plánujem aj GLOCKa? SP2022 a X-five majú podstatne rozdielne správanie ako celokov a plasťák - len toľko.

Yarco: Len som nechcel aby ten pseudonázor pokračoval, veď viete že viacerí strieľami so SIGom aj WFC aj SADS extraligu. To však neznamená že v budúcnosti nezmeníme (ja možno prvý), ale to sú len špekulácie :lol: zatiaľ.
oci
prispievateľ
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa oci »

zda sa ze som ostal nepochopeny:-) Tym, ze som upozornil na to, ze chalan so Sigom vyhral ME a nalozil vsetkym europskym IPSC Production strelcom celkom slusne percenta, som urcite neociernil Siga. Prave naopak! Chcel som hlavne upozornit na to, ze to co "pocitis" na strelnici pri strelbe (hlavne ak niesi superspickovy strelec) este nemusi nic znamenat. Podla mna Sig kope ako kopyto, ale tak sa zda, ze moj pocit z par vystrelov vobec nezodpoveda skutocnemu potencialu tejto zbrane.
Ak aj zoberies tieto dve zbrane(G26 a STEYR) na strelnicu, nakoniec zistis ze si nic nezistil:-) Su to velmi kvalitne, dobre spracovane, spolahlive a hlavne velmi podobne zbrane. Hlavne nekup CZ-tu a budes v pohode:-)
Moja rada ale znie Glock...... dobra otazka je ci G26 alebo G27:-)
inspiring_morse

Príspevok od používateľa inspiring_morse »

CZ-ty mam dve.CZ-75B Luger a CZ-83 Br-kourt.Na 75tku nedam dopustit,podla mna kvalitna,presna a spolahliva zbran aspon moja mam ju 5 rokov,ale na nosenie "HEBEDO" o com svedci aj hm. 1kg bez nabojov. 83 nic moc,dost drahy naboj a v praci mam CZ-82,tiez ziadna slava.Čo sa tyka G-27 najprv to bol moj favorit č.1 ale od 40 SaW som upustil z určitych dovodou. Inak Walther PPS pekna zbran,ale moc vysoka cena.
inspiring_morse

Príspevok od používateľa inspiring_morse »

Podla mna je 40 SaW pre G-27 silny naboj a nie je vyuzity cely energ.vykon naboja koly dost kratkej hlavni.Oproty G-26 je to dost sylnejsi spetny raz a moc to hadze. 40 SaW ano ale ninimalne v G-22.A este nieco,NIE JE 40 SaW ako 40 SaW.Zachovanie dostatocnej rychlosti a tym energetickeho potencionalu strely 40 SaW bolo riesene pouzitim ĽAHŠÍCH striel najlepsie v rozsahu od 135 do 165 grs ( 8.75 az 10.7 g) Europsky vyrobcovia streliva nevyrabaju naboj 40 SaW vo vykone ako ma byt za co mozu prilis tazke strely ktore donho laboruju. Zo strelamy o hmotnosti nad 170 grs (11.0 g) je totiz štyridsiatka doslova "UDUSENÁ" a napr. SaB,Fiocchi a MFS dokonca pouzivaju strelu 180 grs(11.7 g) S takouto strelou mozno len tazko dosiahnut optimalne ústove rychlosti bliziace sa hodnote 400 m.s,pretoze sposobuje nadmerné tlaky uz pri rychlostiach okolo 330 m.s a vecsina takychto laboracii sa preto energeticky pohybuje na úrovni naboja 9 LUGER.
Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Dátum registrácie: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

Ach... :roll: "tabuľkový expert" - strieľal si už vôbec niekedy z G22, 23 alebo 27? Alebo, strieľal si už vôbec z nejakej 40tky? :lol: Ja hej, hoci nie moc, ale tvoje tvrdenia ti napr úplne vyvráti istý pán z USA čo "má už čosi odstrieľané" z rôznych kalibrov, medzi nimi aj 40SW. Tu máš jedno jeho video http://www.youtube.com/watch?v=hdyq1p7UVAw . Veľa sa od neho dá naučiť ak rozumieš anglicky. Keby niet jeho a jeho videí tak asi dneska nemám 2 Glocky a nerozmýšľam o treťom :wink: . Týmto som chcel povedať, že strely 40 SW o váhe 180grainov sú práve tie účinnejšie z tohoto kalibru a obzvlášť v FMJ prevedení - ktoré asi jediné na Slovensku bežne zoženieš. Inak nič v zlom :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"