Nepokoje v Londyne / UK (august 2011)

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..

Ak by anglicky restriktivny zakon o zbraniach neobmedzil schopnost obyvatelstva branit svoje zivoty a majetok, myslite ze by tieto nepokoje:

Vo vseobecnosti skoncili s mensimi nasledkami a rychlejsie
34
63%
Vo vseobecnosti skoncili s horsimi nasledkami a trvali by dlhsie
2
4%
Nemalo by to ziaden vplyv na priebeh nasilnosti
18
33%
 
Celkom hlasov: 54

Používateľov profilový obrázok
limo222
častý prispievateľ
Príspevky: 579
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa limo222 »

Otazkou je, ako sa v takejto situacii najlepsie zachovat, hlavne ak zijete niekde v panelaku, doma zasob malo, do prace ist treba, prip. mate doma este aj decka, psa, potrebujete surne nejake lieky atd.... :)
A trva to uz par dni, takze co? :)
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa aris »

toto pisal dnes kamos, co zije v Londyne (a vobec nie v bordel stvrti)

Ja nerozumiem na co policia caka, co chce dosiahnut svojou vyckavacou taktikou. Vcera ked som siel z roboty domov len som vysiel zo stanice a bolo mi jasne ze sa nieco strhne. Videl som tam ksichty ake nikdy predtym, skupinky vselijake atd, bolo to jasne ze noc bude horuca. A policajtov dokopy zo 7 (z toho tak 3 zeny) a aj to tak vyzerali ze skupinka tinejdzerov ich rozprasi. No a o hodinu uz lietal nad oblastou vrtulnik a hukacky bolo pocut vsade. A to trvalo do 3-4 rana aspon. Neviem, ale s takymto postojom zodpovednych organov sa to rozsiri za par dni po celej krajine, nicomu to neposkodi, par obchodnikov prestane s podnikanim, poistovne pustia zilou a mnoho ludi sa zacne bat. Ale hlavne ze vecer bola v telke nejaka diskusia v telke s panmi od policie, ktori argumentovali recami ako ze co sa ocakava od policie teraz ked su skrty v rozpocte (20%), ze sa musia tito starat o vlastne rodiny a svoju buducnost a pod.
...
Zadebnujeme firmu.
Uz aj vo stvrtiach kde domy stoja 1+mil (ale zvacsa 3, 4+ M) sa to rozbehlo.
V Londyne ma byt dnes 16 000 policajtov v uliciach.
Videl som uz dvoch :-/.




zvyraznene mnou, znie mi to skoro ako v Argentine v case ich brankrotu
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Britsky policajti pouzivaju pravdepodobne politiku appeasementu :lol:
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa AKI »

U nas by to bolo jasne. Devitka za pas, slzak do ruky a pod ho nakupovat.

Ako sledujem policia v UK je vystrojena skoro ako nasa VB ked nahanala studentov po Vaclavaku. Taktika: uraaaa potom stop a ustup. Staci pozriet si dedinsku bitku ala Kotleba vs Policia a tam je vidno, ze nasa policia ma minimalne vycvik na podobne aktivity.
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa aris »

inspiring_chebyshev

Príspevok od používateľa inspiring_chebyshev »

aris napísal:toto pisal dnes kamos, co zije v Londyne (a vobec nie v bordel stvrti)
Ja nerozumiem na co policia caka, co chce dosiahnut svojou vyckavacou taktikou.
IMHO polícia nemá jednoznačné príkazy na použitie sily a niekto vo vedení sa usilovne modlí, aby všetko skončilo samé od seba. Pretože ak sa celá situácia nevyrieši sama, potom akékoľvek riešenie sa príjme bude zlé a budú padať hlavy -takto sa zlyhanie pri ochrane života, zdravia, majetku občanov a poriadku ešte dá zviesť na "okolnosti ktorým sa nedalo predísť", prípadne to komisia po 5-tich rokoch šetrenia môže hodiť na nešťastníkov ktorí strelili Marka Duggana.
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Registered for: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa Filip »

toto hovori samo za seba ... http://www.amazon.co.uk/gp/movers-and-shakers/sports/

predajnost basebaliek stupla o viac ako 5000% 8)

edit: screenshot pre buduce referencie: http://dl.dropbox.com/u/10612378/Screen ... 1z_3u3.png
Naposledy upravil/-a Filip v 09 Aug 2011, 21:18, upravené celkom 1 krát.
medonos
častý prispievateľ
Príspevky: 507
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa medonos »

Bývalá koloniálna veľmoc je kolonizovaná svojimi bývalými kolóniami , aká irónia osudu.
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa AKI »

skor to je tak, ze na velmocou, nad ktorom nikdy nezapada slnko sa stahuju mraky....
Používateľov profilový obrázok
kamov
prispievateľ
Príspevky: 326
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa kamov »

Smute je ze politici a aktivisti pripisuju nepokoje zlej socianej situacii obyvytelov. Nikde sa nepise o imigrantoch a podobne, iba laviciarske bludy o tom ze sa chudatka maju zle tak rabuju.
Darmo, Breivik spachal ohavny cin, ale v niecom mal pravdu...
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Nesťahujú, tam je už zatiahnuté a začína hrmieť.
Časť života som prežil v Škótsku, čo je síce časť UK, ale majú vlastný parlament aj niektoré zákony, resp fungovanie krajiny. Sú trocha umiernenejší, ani prisťahovalcov tam nie je toľko ako v Anglicku. Napriek tomu, keď to porovnám s našou krajinou, je to úplne pritiahnuté za vlasy, všade kontrola všetkého, zas na druhej strane "extrémna" demokracia a každý si môže robiť čo chce(v rámci tých zákonov) lebo všetci musia byť tolerantní, s vládou na čele. Žiadne morálne pravidlá, mládež je tam ako zo zlého amerického geta. Trocha problém je ich konzervatívnosť, že oni napr stále nemajú niečo ako občiansky preukaz a väčšina zákonov je stále ešte z čias kráľa. Keď raz niekto prepláva La Manche, už je z neho Brit s veľkým B. Aj so všetkými sociálnymi dávkami, školstvom pre jeho deti, zdravotníctvom. Tak isto každý kto padne zo stromu v ich (aj bývalej) kolónií, má dvere oficiálne otvorené. Práve teraz sa rozhodujem kam po škole, a keďže tam mám rodinu je to jedna z top možností...ale po pravde, neviem či by som tam chcel žiť, a už vôbec by som nechcel aby tam raz vyrastali moje deti... Britský vidiek je krásny, ešte stále normály a zdravý, je to kraj čo sa mi neskutočne páči, možno preto, že som tam vyrastal, ale mestá a mladá generácia...ďakujem neprosím.
Veľká časť "rebelov" sú mladí ľudia nespokojní so svojím životom, väčšinou nezamestnaní...je to ale z časti spôsobené ich mentalitou a spoločnosťou. U nás je bežné, že človek po škole sa zamestná na mieste kedy by chcel robiť (pokiaľ také nájde) resp si také hľadá...výnimky potvrdzujú pravidlo. Ale v UK a celkovo EU je moderné po škole si vziať aspoň rok voľna, lepšie dva na cestovanie a nič nerobenie a potom si nájsť robotu kde za ničnerobenie dostanem vysoký plat. Každý chce raketovú kariéru a za pol roka byť aspoň zástupca riaditeľa...pokiaľ to nedosiahnu, idú robiť inde, resp sú nezamestnaný, lebo nebudú predsa robiť za taký smiešny plat. Potom aby sa uživili idú robiť do Tesca a vykladať tam tovar, z čoho dostanú depku a takto stále dokola. Rovnako sú strašne sebavedomí, lebo od malička sú vychovávaní v tom, že sú najlepší, všetko sa im darí... Ale toto vidím postupne prichádzať aj ku nám, našťastie len v oveľa miernejšej forme...ale raz to príde aj sem.
No a emigranti, to je tam kapitola sama o sebe...tí tam už idú s tým, že nebudú musieť nič robiť.
Naposledy upravil/-a 3500korun v 09 Aug 2011, 22:47, upravené celkom 1 krát.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3133
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

Už tuším kto inšpiruje toho nášho mysliteľa vnútra

„My v Británii poriadok neudržiavame vodnými delami, ale spolupracujeme s komunitami,“ povedala ministerka vnútra Theresa Mayová.
Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/6008728/nepokoje-v- ... z1UZCHsc1z
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Mhm, ze ludia nakupuju baseballky je logicke, nemozu vlastnit nic ine (ani len kasery), takze zostava len sportove nacinie a domace ci dielenske nastroje (od nozov, cez srobovaky, francuzaky a pod.). Lenze clovek len tazko na ulici schova pod kabat bejzbolku na svoju obranu, a ak mu noz ci srobovak najde hliadka, ma problem (na rozdiel od vyrastka co nesie flasu s benzinom - uuurcite len do svojej motorky...). Je len logicke (a tragicke) ze ak tam niekto ma dom alebo povedzme obchodik alebo restiku, nemoze sa ani len postavit do dveri s palicou ak nechce riskovat problem s policiou. A samozrejme aj ak to riskne, bejzbolka, palica, alebo kuchynsky noz su vsetko zbrane ktore v netrenovanych rukach moc nezmozu (a proti vacsej skupine nezmozu ani v skusenych rukach).

Odzbrojenie verejnosti sa tam ironicky (ale logicky) postavilo uplne proti beznym/slusnym ludom, pretoze tlupa alebo dav zbrane nepotrebuje (pouziju cokolvek co najdu po ruke) a kriminalnici samozrejme svoje nelegalne zbrane nadalej maju, takze verejnost tam teraz posobi dojmom stada oviec ktoremu smecka vlkov zozrala psa i barana, a oni sa teraz tlacia v rohu, nahlas blacia a zostava im len dufat ze si to odnesie niektora z tych inych oveciek.

Volanie po armade tiez nie je riesenie, ano, ta v dostatocnom mnozstve a pri pouziti ucinnejsich prostriedkov (v kombinacii s obmedzenim pohybu ci uplnym zakazom vecerneho vychadzania) to da aspon nacas ako tak do poriadku, ale policia tam teraz po zatknuti uz cez 500 ludi (dokazovanie im niecoho ale asi bude hodne problematicke) ma kapacity ich aspon docasneho uvaznenia vycerpane, a to tam po uliciach uz len v londyne teraz beha vraj cca 12,000 vyrastkov s kapucami a salmi na tvari... A aj az sa to tam zkludni, bude len otazka casu kym sa najde dalsia zamienka, pricom ak/az sa do toho zapoja aj nabozenske ci rasove konflikty, a na kazdej strane sa vyskytne par 'martyrov', mozu cakat SHTF ako vysite.

limo222 napísal:Otazkou je, ako sa v takejto situacii najlepsie zachovat, hlavne ak zijete niekde v panelaku, doma zasob malo, do prace ist treba, prip. mate doma este aj decka, psa, potrebujete surne nejake lieky atd.... A trva to uz par dni, takze co?
limo222: To je otazka za 100 bodov... Moje odporucanie v takej situacii je:

1. Do prace urcite neist (zobrat volno, dat sa na marodku, vyhovorit sa na dopravnu nehodu, alebo cokolvek ineho). Tych prvych par dni alebo povedzme tyzden uz ukaze ci to je len plany poplach alebo ozaj zacinajuce SHTF (a aj ak to bol len plany poplach, pokial nad sebou nemas sefa nejakeho kretena, pochopi to alebo sa ti to aspon prepecie), kazdopadne ja uprednostnujem radsej desat planych poplachov, ako jedno podcenenie situacie (koniec koncov, nie je toto ten dovod preco vacsina z nas ma A-cko? :wink:

2. V najblizsom bankomate vybrat maximum co sa da zo vsetkych kariet co clovek ma, a v najblizsom potravinovom obchode (bez ohladu na to ci je lacny alebo drahy) nakupit co najviac zakladnych veci (vacsie obchody maju lepsi vyber a viac tovaru, ale v mensich obchodikoch clovek rychlejsie nakupi a ma mensiu sancu dostat sa do problemov), doma napustit vanu a naplnit vsetky flase, kyble a pod. (ci uz kvoli moznemu poziaru, ale aj ak zdroj pitia ak by kvoli poziarom alebo comukolvek inemu sa znizil tlak/prestala tiect voda), nachystat si B.O.B. a dohodnut s rodinou aj znamymi plan A aj B (kym funguju telefony), ak sa situacia zhorsuje zdrhnut z mesta alebo prejst k zabarikadovaniu, atd. atd. atd. - proste zakladne veci ktore sme tu preberali v inych vlaknach.

3. Zhanat lieky na recept na poslednu chvilu, alebo cokolvek ineho co vyzaduje opustenie domu/zanechanie rodiny samotnej (ist vybavovat poistku a pod.) by som vynechal pokial to nie je absolutne nevyhnutne.

4. Prejst na 'survival mindset' (rozumej: myslenie prezitia) - bezne spolocenske normy, navyky, moralka, atd. padaju a treba tomu prisposobit svoje myslenie, samozrejme treba zostat clovekom (ak niekomu pomoct vies a mozes, tak to sprav, ale dobre to zvaz pokial by to malo ohrozit teba alebo tvojich blizkych - je to krute - a teraz si malokto z nas vie predstavit az ake krute by to mohlo byt - ale Darwinov 'survival of the fittest' plati uz hodne davno).

Myslim ze tentokrat to v UK az take zle nebude, ale to neznamena ze by sme sa z toho nemali poucit aj my :?


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa aris »

vyborny prispevok gun, napokon, ako takmer vzdy.
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2882
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa telra »

otazka trochu emotivnejsia, ale tie odpovede ^^:
http://uk.answers.yahoo.com/question/in ... 543AAp1tcY
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"