Opasok pre puzdro na skryté nosenie

Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1139
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

http://www.falco.sk/e-obchod/opasky-a-d ... pasky.html
Vyrobia ti ho na mieru a vraj sa da vybrať aj aku chceš pracku.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa mrzo »

Falco tu je uz v teme spominany, s tym, ze je prilis tenky (3mm).

Mne sa zdaju aj 4mm malo, take opasky mam a neviem si predstavit na nich puzdro so zbranou. Nie som s nimi spokojny ani na bezne nosenie, bez vacsej zataze (mam na nich momentalne maximalne lahke puzdro s malym zatvaraci nozom).
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Registered for: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

Len 2 postrehy:

- Hrúbka nemusí byť určujúca, čo sa tuhosti týka. Napr. môj najhrubší kožený opasok nie je zároveň aj najtuhším, bohužiaľ. Dosť závisí od spracovania, ako si aj spomínal.

- Čo sa šírky týka, dobre si premysli, či chceš 4 alebo 5 cm a toho sa potom drž. Od opasku sa samozrejme odvíja aj príslušenstvo, puzdro so 4cm pútkom na 5cm opasok nedostaneš a naopak ti zase môže 5cm puzdro na 4cm opasku "plávať".
Závisí hlavne od toho, v čom zvykneš bežne chodiť. Do mnohých civilných gatí typu rifle a pod. 5 cm opasok dostaneš len s problémami alebo vôbec, budeš tak dosť limitovaný pri výbere.

5cm opasky majú samozrejme svoje výhody, ale z horeuvedených dôvodov napr. ja používam výhradne 4 cm opasky a príslušenstvo.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa mrzo »

Nechcel som sa to tu pytat priamo, ale tak nejak som ratal s tym, ze sa niekto ozve, napriklad ktori maju tie KM Saddlery, ktore si tu vacsinou pochvalovali, alebo aspon pisali, ze kupia prave tie, ze su nejako lepsie spracovane, pevnejsie a ze stacia aj 4mm a jedna vrstva koze (tie 3mm sa mi ale aj tak stale zdaju malo).

4-5cm... momentalne mam problem zohnat vobec sirsi opasok, najsirsi co nosim ma 3,5cm a stve ma :D Mam aj 4cm, aj 4,5cm nejake, ale tie uz nenosim (stare, a vacsina je uz aj prilis velka - schudol som cosi za tie roky). Co sa tyka velkosti putok, opasok do 4,5cm - nemam problem nikde, nohavice, rifle, kratasy - dam asi do vsetkeho. S 5cm by uz ako pises asi bol problem, ale stale do vacsiny rifli co mam, by siel.

Ked neobjavim nic ine, objednam urcite nejaky z KM Saddlery, ked nic ine, urcite bude lepsi ako tie co nosim teraz.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

k opasku a noseniu padla : na SWS som si vsimol ,ze niektori nosili padlo ako na obr.1,
vtedy puzdro na uzsom opasku plava /aspon mne/
-padlo nosim ako na obr.2,3 ,opasky striedam bud 4cm,alebo 5cm a nemam problem s posuvanim puzdra /
Puzdra Fobus maju na padle "potah" z gumy ,ktory aj pri uzsom opasku puzdro k telu dokonale fixuje

viem,ze som objavil teplu vodu,ale hadam to niekomu pomoze :)
Prílohy
1.jpg
2.jpg
3.jpg
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Yarco: 4 alebo 5? Zlatý kompromis 4,5 ;)
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa Ferri719 »

Electron, mal som puzdro s padlom, ale pri "tvojom type nosenia" hrozi ze vytasis zbran s puzdrom, lebo tie zarazky na plaste nie su voci opasku pod pravym uhlom, ale gate ten uhol velmi zjemnia. potom pomoze asi uz len velmi utiahnuty opasok... Teda aspon u mna bol tento popisany problem.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

IMI ma ostrejsie hrany a "zarazky" su o cosi vacsie ako na fobuse
doteraz som nemal problem ,aby som vytiahol G aj puzdrom a to mam samosvor utiahnuty az az :)
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa Ferri719 »

Ano mal som fobusika. Tam sa to rado vytiahlo.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa mrzo »

Komunikoval niekto s KM Saddlery cez email? Ja som sa dotazoval ohladne opasku nieco a ani za 2 tyzdne ziadna reakcia na mail…
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 622
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa aparapi »

Pokiaľ viem tak mali (alebo ešte majú) nejakú dlhodobú dovolenku na bicykloch...
Používateľov profilový obrázok
Sancho
občasný prispievateľ
Príspevky: 37
Registered for: 11 years 8 months

Príspevok od používateľa Sancho »

Ohladne vyroby kozeneho opasku ci uz "civilneho" alebo sportoveho /IPSC/ sa skus obratit na skuseneho strelca a sedlara tu na Slovenku. Urcite najdete spolocnu rec.

http://www.river.sk/
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa mrzo »

aparapi napísal:Pokiaľ viem tak mali (alebo ešte majú) nejakú dlhodobú dovolenku na bicykloch...
Tak nejak to asi bude, lebo nulova odozva aj na aktualnu objednavku… :-(
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2125
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa dantes »

Ja používam mimo office opasky, čo predávajú v trekových obchodoch. Vysoká pevnosť (niektoré vraj unesú aj niekoľko desiatok kg ale neskúšal som) a veľmi spoľahlivé zapínanie. Na rozdiel od koženného opasku sa oveľa menej opotrebovávajú (nie sú tam dierky, preto nevzniká situácia ako na koženných opaskoch, že sa príslušná dierka užívaním "vybehá" a už sa viac nedá používať). Na rozdiel od rôznych "taktických" opaskov stoja tak do 10 EUR. Ich šírka býva zväčša menšia ako 4 cm, čo mne neprekáža.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Registered for: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

Okrem pevnosti/nosnosti majú aj dostatočnú tuhosť?
Myslím tým odolnosť voči krúteniu a ohybu vo vertikálnom smere.
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."