Obrazky Glock

Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Nevizera to zle, ale ja som skor zastanca klasicky. Idealne je pouzivat na obranu (Aj domova) to s cim chodis trenovat na strelnicu (Cize u mna klasika pistol Glock 17). Chcem co najviac zachovat pôvodny tvar aj hmotnost pistole, cize ziadne kolimatory, baterky, pazby, rukoväte a 30ranove zasobniky.

Cakam na mieridla Truglo TFO (Svetlovodno-tritiove) a navlek rukoväte. Baterku mam zvlast, nechcem taku na zbran (Znacne to meni rozmery zbrane a vyzaduje ine puzdra a trening). V blizkej buducnosti vstupi do platnosti novy zakon o zbraniach, tak rozhodne chcem kupit toto:
http://www.lasermax.com/product.php?id=2
Mohli by sme to tuna na fore potom spolu nejako objednat.
Tak by som si ja predstavoval vytuneny glock :P.

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

COBR4: Priatelska rada - ked ho budes objednavat tak k nemu hned zober aj par sad nahradnych bateriek (dost tazko sa zhanaju :wink:

A potom uz len 28ho jula zhodit zaver a sup s nim dnu... :twisted: :lol:


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa luke »

gunslinger, pekna vycerpavajuca odpoved.
ale aj tak si ma na tu konverziu nezlomil.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

luke: To som sa ani nesnazil :lol:

Samozrejme ze PDWcko nie je vec pre kazdeho, niekomu staci kratka zbran, niekto ma radsej zbierku, atd. Ja preferujem co najuniverzalnejsie riesenia - v style 'ak by si si so sebou mohol zobrat len...', pripadne WTSHTF scenario. Samozrejme ze vtedy by bolo idealne mat zo sebou kratku, kratku zaloznu, brokovnicu, malorazku, utocnu pusku a snajpu, ale to by v reale neuniesol ani Terminator s privesnym vozikom na municiu... :shock: :lol:

Pre ciste teoreticky pripad WTSHTF som doteraz zvazoval ako 'full-load' kombinaciu G17 a G26 zaloznu (na 0-30m), OA-UAS (30m - 400m), a OA-10 (100-1000m), alternativne CZ75+58ma+OAcko ako 'light-load', ale teraz to budem moct zmenit na univerzalnejsie a logickejsie G17 RONI PDW (na 0-150m), G26 zalozna, a OA-10 (100-1000m) a mam to vykryte (s usetrenim 10kg... :wink:



Viac univerzalnejsou kombinaciou by bolo asi uz len toto (len neviem kde sa to da zohnat ? :shock:
Obrázok


Gunslinger :twisted:
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa luke »

takze konecne budes vlastne dobre spavat, ked si ju kupis. keby prisli zombici, len schmatnes grab bag s kvermi, municiou, jedlom a vodou a sup do ukrytu.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Registered for: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

Gunslinger:
1. Co obnasa montaz/demontaz tej konverzie z pohladu casu a potrebnych nastrojov? Je mozne prerobit pistol na PDW takpovediac 'holymi rukami v poli'?
2. Predpokladam, ze sucastou konverzie nie je dlhsia hlaven, ale vyuziva povodnu hlaven G17-ky. Co odhadujes, s akou max. presnostou mozno ratat u tohto 'PDW' (t.j. s fixovanou G17-kou) na povedzme 50-100-150m?
3. Aka je priblizna cena?

Viem, ze toto vsetko si mozem vybrowsovat (a neotravovat tu :oops: ), ale podla vsetkeho vies odpovedat z hlavy a mozno to zaujima aj inych.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa luke »

podobna konverzia asi od izraelcov.
cena 500usd
video s montazou na stranke.
http://www.zahal.org/products/pistol-ri ... ck-and-sig
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

luke napísal:keby prisli zombici, len schmatnes grab bag s kvermi, municiou, jedlom a vodou a sup do ukrytu.
luke: Do ukrytu :?: :shock: Nezartuj, ked pridu zombici tak vyrazam VON :!: :twisted: :lol:

Obrázok

A k tej druhej konverzii (heh, inak, obe su od izraelcov - RONI robi CAA, KPOS robi FAB), podla mna je oproti RONI o dost slabsia - nema opierku nastavitelnu vyskovo ani pozdlzne, nema obojstrannu natahovaciu paku (navyse ta packa je zbytocne dlha - dost trci do strany), predna rukoviatka je prilis blizko, predne ustie zasa zbytocne velke, prekrytie zaveru sa mi nezda najlepsie riesene - v pripade zavady (napr. 'kominku') by sa tam nabojnica mohla zaseknut, atd. atd. atd. Ale neskusal som ju, cize mozno je lepsia nez sa zda, kazdopadne jednu nenastavitelnu opierku na Glocka uz mam a aj ked som ju poupravoval nebolo to nic moc.



yarco: 1. Montaz/demontaz - netreba ziadne nastroje, vlozis Glocka, zasunies prednu cast a zadnu cast k sebe (alebo pri demontazi od seba) a hotovo. Cas cca 10-15 sekund, vykonatelne kdekolvek a kedykolvek - pozri:

http://www.youtube.com/watch?v=jgc2CWxM ... re=related

2. Presnost tohto 'PDW' - zalezi od strelca+ci striela bez opory alebo si ju niekde opre, kazdopadne ak hovorime o obycajnej kratkej G17 hlavni (9mm strelivo pouziva rychlohoriaci prach, cize s dlhsou hlavnou moc na rychlosti clovek neziska - odhadom cca 6-7m/s pri dvojnasobnej dlzke, co nie je nic moc). Cize podla mna obycajna kratka/origos hlaven bude stacit a pocitam teoreticky 'ucinny dostrel' max cca 150-180m, realne by som ale asi cez 150m nesiel (energie ma stale relativne dost, ale po 100m uz balisticka krivka zacina padat dost dole a rozptyl by uz mohol ist mimo siluetu). Moj predpoklad je ze ak bodku Eotecha nastrelim na 25m, na 100m budem mierit dole na kruzok, a na 150m na spodny okraj dolnej 'palicky kruzku' (heh, neni nad odbornu terminologiu :lol: ale to este budem musiet overit v praxi.

3. Cena - v poslednej dobe sla o cosi hore, ale uz viac nahor asi nepojde - na zaciatku bola $400, teraz je cca 400 eur (priamo z izraela aj na europskych weboch).


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa luke »

ok, presvedcil si ma, idem setrit na roni dzi.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

tango: Heh, cakal som kedy sa zapojis... :wink: :lol:

A jo, ja som rozmaznany mojimi Geissele spustami (Hi-Speed a DMRko :twisted: Mne sa este aj Timney a JPcko zdaju byt lopaty... :lol:

Ohladne MP5, k poistke som sa radsej ani nevyjadroval - v roznych verziach su medzi nimi malicke rozdiely, ale kazdopadne to je kapitola sama o sebe (dik za pripomenutie a dovod navyse :lol: Ja mam palec aj prsty ozaj dost dlhe a aj tak to bolo daleko od idealu. Zostava jedine tak ako spominas malicko zmenit uchop (co z hladiska konzistencie a rychlosti/ergonomie tiez nie je moc dobre). Na full-auto mas navyse 'vdaka' tej poistke zvrchu otlaceny ukazovak aj palec. Vypustanie zasobniku detto, rovnaka pakaren. K tomu prebijaniu - ak ma clovek dva banany v klipe a len ich prehodi, jasne - je to bleskovka, ale ak mas zavadu alebo musis ist na dalsi, a si potme alebo mas nasadenu plyn.masku, mno, ved to poznas... A ano, tiez by som ju vedel prebit velmi rychlo (raz sme to merali a bol som o cca 50% rychlejsi nez strelci s 58ckami a pod.- vsetko samozrejme bez pozerania na zbran). Heh, ironiou bolo, ze to bolo pri cviceni kde nam chcel instruktor dokazat ze v urcitych situaciach je rychlejsie prejst z PDW/dlhej na kratku nez riesit zavadu (a ja som mu mojimi casmi narusal cely koncept... :lol: Kazdopadne riesenie zavady sa s 'metelesku-blesku' Glockom porovnavat neda. :twisted:
tango napísal: Inak my nikdy nestrielame na rychlost ....ale na istotu!
Tak tak, vo vo vo vo vo tom to je... :wink: MP5 (SD6 aj vacsina inych novsich verzii) je proste legenda, da sa na nu spolahnut, a ak ju mas natrenovanu, tazko najst nieco vhodnejsie.

Ale povedz uprimne - teraz myslim sukromne - ak by si mal v trezore zvysneho zapraseneho G17, a v sportke by si vyhral 'nemanzelskych' 400eciek, no nekupil by si si aj Ty 'roni-dzi' ? :wink: :twisted: :lol:


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

tango: Dik, vyzera to zaujimavo (heh, musim si uz tiez konecne spojazdnit 'GunCam' :-) A v kombinacii s vies cim to este len zacne byt ozaj zaujimave... :wink: :lol:

Ale zaujala ma jedna vec na tom videu - preco pri prebijani alebo pri zmene z PDW na kratku sa vobec nepohybujes ? Bola to poziadavka toho cvicenia, alebo to proste standardne nerobis ? Pytam sa len lebo instruktori spoza 'velkej mlaky' ucia pri akejkolvek zavade, prebijani, zmene zbrane, a pod. okamzity pohyb - idealne ukrok bokom (ak sa da - ak nestojis vo dverach a pod.), ak v teame tak prikrcenie sa za kolegu, atd. (proste ak z akehokolvek dovodu nemozes strielat tak nesmies byt staticky terc, bez ohladu na to ci na sebe balisticku ochranu mas alebo nie)


Gunslinger

P.S.: Som rad ze zdielame nazor na 'roni-dzi' :-) uz len aby bol konecne 'in da hause'... :twisted: :lol:
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Este k teme threadu - pre zaujimavost pridam par pics dalsieho (malo)znameho carbine-conversion-kitu pre Glocky - tzv. kufrikovy Glock a.k.a. 'Glock In a Box' (FMG9 od MagPul):

Obrázok

Obrázok



Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa luke »

to je konverzia? ja som videl nejake video kedysi a tam to predstavovali ako hotovy produkt.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

luke: Jestli se starej Sam Hawkins nemejli, tak to konverzia je (vyuziva zaver a hlaven z nejakej existujucej G17), aj ked samozrejme je mozne ze niekto to ponukal uz skompletovane.


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Mno, tak Roni-dzi je konecne 'in da haus', prve dojmy vcelku dobre, 'vikla' sa menej nez som cakal (= skoro vobec, na rozdiel od toho co som drzal na stanku CAA na IWE), prisiel prednastaveny na kratkeho Glocka (prijemne ma prekvapilo ze teoreticky/nudzovo/provizorne by tam mozno slo mrsknut dokonca aj G26ku), dve male negativa - pruzinka na jednom z tych dvoch zaistovacich kolikov sa mi zlomila bleskovo (na funkciu to ale asi nebude mat ziaden vplyv), a ten zliatinovy doraz vpredu na zaver sa zda sa opiera kov na kov, cize mozno sa vpredu hore na zavere vedla musky budu robit male oderky, uvidime casom, ale kazdopadne toto tiez nema ziadny vplyv na funkcnost). 'Manualna' poistka (ten vyklopny kryt na spust) je trochu kratka - maly prst by sa mozno vedel na spust dostat aj pri 'zaisteni', ale standardny prst/prst v rukavici to 'odblokuje' dostatocne (ak by ju clovek vobec chcel vyuzivat). Prirodzena os pohladu/zamerna je dost vysoko, cize Docter a pod. nie su moc idealne, BUIS by museli byt vysoke, Eotech je tak tak (a v kombinacii s tym ochrannym krytom s hore-integrovanymi mechanickymi mieridlami je to tak akurat :-)

Par fotiek:
Zakladne prevedenie:
Obrázok

S kratkymi zasobnikmi:
Obrázok

Tango-tactical :wink: :lol: prevedenie:
Obrázok
poznamka: Ten PEQ15 je samozrejme len nefunkcna atrapa... :wink:

Tango-tactical zboku:
Obrázok

Roni-dzi-longrejndz (len tak z recesie :-) :
Obrázok

Roni-dzi-kompakt:
Obrázok


V reale asi najrozumnejsia/najergonomickejsia verzia bude dat PEQ15 alebo nejaky iny laserovy zameriavac na 3tiu hodinu (samozrejme az koncom augusta :wink:, nechat tam tuto mensiu baterku o 9tej len ju dat viac dozadu, eotecha viac dopredu a zanho vyklopny 4x zvacsovac, standardne pouzivat kratke zasobniky (a v zalohe/na stehne mat dva 30kove spolu v klipe... atd. atd. atd. :twisted:

'Range report' dam az ked sa dostanem na strelnicu, ale je to masivny kus plastu ktory sa ozaj dobre drzi, a z Gcka robi PDWcko ako lusk :wink:


Gunslinger
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"