Kategórie spolahlivosti

Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Registered for: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

Gunslinger:
Nejde o odpor z principu, nemam na to dovod. Len v tej veci nemam jasno a chcel by som mat.

Podla mna v celom nasom pravnom systeme plati chvalabohu premisa "co nie je zakazane, je povolene". Ked je nieco zakazane, musi to byt niekde vyslovene uvedene. 190/2003 asi nebude vynimkou.

Gunslinger napísal: ked zakon spomina ze na aute MOZES pouzit len rozmery pneu schvalene pre dany typ auta, znamena to ze NEMOZES pouzit ine rozmery nez tie ktore mas zapisane v technicaku, aj ked nikde nemas vyslovene napisane ze NESMIES pouzit povedzme 17tky alebo 18tky na feldu, a pod.
Keby v spominanom §27/6 bolo slovicko "len" ako v tvojej analogii, bolo by vsetko jasne a koniec otazkam. Ale ono tam nie je. Preto sa snazim zistit, ci niekde inde nie je v nejakej forme schovany zakaz prebijania pre 'ostatnych'.

Pozn: Ze tam ten zakaz zakonodarcovia chceli dat (z akeho dovodu, preboha???), to je z textu takmer iste. Otazkou teraz je, ci sa im to podarilo.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Kaliber .40 SW - moje preferencie
Sebaobrana: Geco FMJ 170 gr.
Strelnica: Prvi Partizan FPJ 170 gr.
Aj tak u nás ťažko splašiť do štyridsiatky iné ako tieto plus SB, Magtech a CCI Blazer.
inspiring_lewin

Príspevok od používateľa inspiring_lewin »

Kto má skúsenosti s nábojmi luber 9mm od ARES ( strela kužeľovitá, potiahnutá niečim ako tmavo hnedý plast ) zaujímali by ma vaše skúsenosti hlavne spoľahlivosť, presnosť prípadne vplyv na životnosť vývrtu. Dík!
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

minuly tyzden ich skusal kamarat a nadaval ako pohan!
Boli to so strelov co popisujes ale s ocelovou lesklou nabojnicou bez povrchovej upravy.
Neodpalovalo mu ich a niekedy nechceli ani vyst nabojnice von tak sa zasekli!

Strielal z Kacky.
Berieme od nich plno nabojov ale tento typ ci varka sa im velmi nevidarili.
Neviem ale ci rozpravame o tom istom.

Nezabudaj ze na obranu mozes pouzit iba FMJ a tieto su urcene len na sportovu strelbu!
inspiring_lewin

Príspevok od používateľa inspiring_lewin »

tieto majú mosadznú nábojnicu. tak snáď to s tým vyhadzovaním bude ok. :shock:
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Vyskusaj a uvidis.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Registered for: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

Michal1 napísal:Nezabudaj ze na obranu mozes pouzit iba FMJ a tieto su urcene len na sportovu strelbu!
Preco si to myslis?
Nevidim dovod ani na tu obranu len s FMJ ani na tu vyhradne sportovu strelbu s Aresmi.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Michal1
obrana len s FMJ?? Kto ti to povedal?
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Dobre este mozes uvazovat s poloplastom.
Aplikoval som to na seba, bo mam 9mm Luger a tam tych poloplastov moc neni.
Kupis u nas aj nieco ine, napr EFMJ? :cry:
Kto ti to povedal?
Mali sme cez vikend na strelnici taku mensiu debatu k tejto teme a bol som dost dozubany lebo som aj ja bezne nosil v zasobniku na obranu olovene ARESY.
Preco asi :?: :!: :wink:

V tomto pripade sa olovene strelivo bude kvalifikovat ako strelivo s vedsou ranivou ucinnostou a bolo vyrobene na sportove ucely - teda prebijane strelivo.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Zabudni na tú zvýšenú ranivosť a podobné - náš súčasný zákon už také niečo nepozná :!: :twisted:
A čo sa týka športového streliva - nikde v zákone nie je uvedené, že ho nesmieš použiť na sebaobranu. Je tam len to, že prebíjať smieš iba ak si držiteľom ZP skupiny D a E, a to do zbraní, na ktoré máš preukaz zbrane :idea:
inspiring_saha

Príspevok od používateľa inspiring_saha »

Uz to bolo na minulej strane:
1. prebíjané strelivo - laborované strelivo pre vlastnú potrebu na športové alebo poľovné účely za použitia príslušnej technológie, pri ktorom sa používajú nové alebo už použité komponenty,

Ty si strelivo od ARESu nelaboruješ pre vlastnu potrebu!?
Je to na kazdom z nas ako si co vylozi a hlavne obhaji!
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Registered for: 17 years 1 month
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

Ja to tiez tak beriem, ze je to kupovane strelivo, nie mnou prebite, je normovane vyrobcom podla CIP, takze na nosenie by malo byt urcite v pohode
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Aby som to upresnil, v mojom pripade sa jednalo sa o sportove prebijane strelivo s olovenou strelou potiahnute modrym plastom a laborovane na IPSC faktor 130.

Samozrejme ze prebyjane FMJ mozes bezne nosit. :wink:
inspiring_saha

Príspevok od používateľa inspiring_saha »

Moj nazor, ak si strelivo kupil, uz to nieje prebijane strelivo, podla zakona, ale možem sa mylit!
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Ono aj napr na Limitoch mas na stitkoch v sacku napisane ze sa jedna o "tovarensky prebijane streleivo", ale tie su FMJ.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"