Čo vydrží glock

inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Chlapi, este raz k mojmu prispevku. Pisem, ze pistola fungovala bez zavad a cistenia. Nikde tam nepisem, ze necistit je to prave orechove.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

ale v pohode, trošku vznikla polemika :)

Svojho času som kúpil 13 rokov nečisteného Glocka a fotky som dal sem:
http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t=3441
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa polucias »

my vieme

:D
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Lukee: na svojej 22-ke to na tom mieste mam miestami zodrane az na kovovu vystuz pod plastom. Na funkci rostlinare to nema zadnej vlif :P
inspiring_shannon

Príspevok od používateľa inspiring_shannon »

Prakticky vsetky kusy co som drzal v rukach to maju zodrate az po tu zalisovanu kovovu vystuz. Teraz pozorujem kamosovu,ktora zisla z linky len nedavno a tam to tak nepoznat, ale zasa ma z nej buchnutych 700 ran a ma za sebou prve cistenie. Casom sa to mozno prejavi vyraznejsie, ale zatim pohoda.
Používateľov profilový obrázok
Peterko
prispievateľ
Príspevky: 259
Dátum registrácie: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa Peterko »

Tak tento týždeň som kupoval Glock 19 a mal vlastne 2 ponuky ktore som zvažoval:
- prakticky uplne novy (vystrelenych do 100 ran - aj tak vyzeral) za 400€
- trochu viac použivaný (tak do 2000 ran tipujem) za 300€

Kvoli cene a aj kvoli lepšiemu pocitu zo spúšte (trošku lepší nástrel) som zobral toho za 300€ ale potom som trochu váhal či som nemal zobrať radšej toho de facto nového, ale podla petersonových fotiek súdim, že som urobil dobre že som radšej stovku ušetril. Oproti tým petersonovým fotkám vyzeral ten môj "používanejší" ako nový a ak ten petersonov šlapal v pohode, ja sa asi nemám čoho báť :D
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

pokial si nekúpil 4.gen -mal by šlapať v pohode.

3gen je každopádne lepšia
inspiring_shannon

Príspevok od používateľa inspiring_shannon »

nepovedal by som to tak generalisticky, ze 3gen je lepsia. Po vychytani poslednych much vidim vyhodu 3gen snad len v tom, ze nema tu esteticku vadu osupavania plastu.
4 gen. povazujem za uzivatelsky ovela sirsie pouzitelnu.
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

nezacinajme flame... :) ja to vidim takto, 4. ma vsetko co 3. plus par veci navyse. ked budem kupovat dalsieho glocka, tak 4. gen urcite
inspiring_shannon

Príspevok od používateľa inspiring_shannon »

nie, v ziadnom pripade som to nemyslel ako flame, peterson to urcite aj pochopil, len tu proste nemozno generalizovat, je to od uzivatela k uzivatelovi ine. Vseobecne ale plati, ze ked to dame na misku vah ma 4gen. toho moznost ponuknut viac. Realne ako uzivatel dokazem obe generacie porovnat a aj ked ma moja 4gen. na zaciatku troska potrapila, v sucasnosti ide ako hodinky.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

Ja som taktiez vychadzal len zo skusenosti uzivatelov z mojho okolia. Neni dovod na hadky, nakolko uzivatelsku spokojnost u 4gen. narusaju len drobne neduhy.

4gen.je dokazom toho, ze ani taky vyrobca ako Glock sa nevyhol drobnym chybickam pri novom modele.
Používateľov profilový obrázok
Peterko
prispievateľ
Príspevky: 259
Dátum registrácie: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa Peterko »

Keďže na Gen3 som nepočul nikdy jedno škaredé slovo, išiel som do nej. Nehovoriac o tom, že cena by bola u Gen4 tiež niekde inde, a navyše použitých sa ich zatiaľ toľko nepredáva
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Z osobnej skusenosti... Zoberte si tovarenske jemne prelestene tiahlo a 2kg stojinu. Dajte ich najprv do G22 Gen 4 - vypalte 5 ran, nasledne ich dajte do Gen 3 G26 a vypalte 5 ran... rozdiel je BADATELNY okamzite.

Neviem ci je to odlisnostou dizajnu ramu G22 a G26, alebo generaciami, ale to iste tiahlo s tou istou stojinou ide v G26 gen 3 hladsie, plynulejsie a s mensim odporom. V G26 nebola menena ziadna pruzinka kvoli znizeniu odporu, ani lestena rampa, ani zbrusovane hrany poistky, ani udernika. Tak a teraz budte mudry...

Ja osobne by som siel do gen 3 a grip zlepsil Stiplingom. Kym som moj G22 gen 4 prevychoval na moj obraz, stalo to dalsich 120 Euro (a to som kupoval so zlavou a usetril 60 Euro) - spust+tiahlo Fulcrum, silnejsia pruzina spuste, 1.2 kg konektor spuste, slabsia pruzina poistky + prelestenie filcovym kotucikom). Zbran ma po vsetkych tychto upravach odpor spuste 2.0-2.1 kg (merane podla pravidiel IPSC).
Dat to vsetko do gen 3. nedalo by sa to ani nosit, taka by to bola jemna spust.

Flame off :)
Naposledy upravil/-a cubitko v 08 Sep 2012, 20:19, upravené celkom 2 krát.
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

suhlasim s cubitkom, na gen 4 26tke som dal 2 kg spust a stale sa mi zda spust na druhom glocku co mam (3. gen) lepsia aj ked ma standartny 2,5 kg odpor
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

@cubitko:ak chces skusit "zazracnu" spust,tak sa hlas u mna. chalani mozu potvrdit aka je to lahodka.
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"