Epidémie - karantény

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
ALKAJ
prispievateľ
Príspevky: 410
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa ALKAJ »

mondo napísal:Nech je matelko aký chce, druhá možnosť je Fico, Pellegriny, Jankovska , Kovačik, Kičura, Bodor, Trnka... a ešte ten čo sa lieči bromhexinom s vodkou. Hlavne teraz keď tých sudcoch a prokurátoroch zatvárajú po autobusoch . Ja radšej tie špilky vydržím.
To o tom chceš presvedčiť nás, alebo sám seba? :mrgreen:
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

100% je pocet ludi, na ktorych sa to planuje. Podla prieskumov cca 70% aj realne planovalo prist. Cize stale dobre.
Zaujimave bude toto, koleduje si (a nie, nemam to len z NC, len tam su aj ilustracie)
https://www.cas.sk/clanok/1044932/pozit ... ihnu-tlak/
Používateľov profilový obrázok
mondo
prispievateľ
Príspevky: 497
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa mondo »

ALKAJ napísal:To o tom chceš presvedčiť nás, alebo sám seba? :mrgreen:
To akože o čom treba niekoho presviedčať? "Naších" ľudi?
Používateľov profilový obrázok
Nomed
prispievateľ
Príspevky: 436
Registered for: 4 years 6 months

Príspevok od používateľa Nomed »

quest1 napísal:100% je pocet ludi, na ktorych sa to planuje. Podla prieskumov cca 70% aj realne planovalo prist.
Už tam chyba len dovetok vykonané na vzorke 1000ks vo veku 30-45r =ľudia odkázaný platiť hypotéky =samy dobrovoľník :mrgreen:
47ronin
prispievateľ
Príspevky: 206
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa 47ronin »

Tu nejde o pripravenosť otestovať cca 60% zamýšľaného počtu ľudí (obyvateľov), ale o to, že sú schopní otvoriť len 60% odberných miest (na 60% miest otestujú tých asi 60% tam prislusnych ľudí - povedzme, že všetkých ktorí tam prídu a na 40% miest neotestuju NIKOHO) a to je rozdiel sakra podstatný....
Naposledy upravil/-a 47ronin v 30 Okt 2020, 15:12, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5253
Registered for: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa lovec »

quest1 napísal:Zaujimave bude toto, koleduje si (a nie, nemam to len z NC, len tam su aj ilustracie)
https://www.cas.sk/clanok/1044932/pozit ... ihnu-tlak/
:arrow: https://domov.sme.sk/c/22522496/kotleba ... ntenu.html
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

za rovnaký skutok bol u nás riešený ten vodič. Ide o zločin šírenia nákazlivej choroby. Teraz bude Magián seriozne vyšetrovaný za seriozny skutok a môže si zato sám.
miro1
prispievateľ
Príspevky: 297
Registered for: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa miro1 »

Nečudoval by som sa, keby to bola z jeho strany provokácia, cielene počkal s info o tom že je nakazený 3 dni...aby na 8 den, v skutočnosti na 11 den, vyšiel von, vedomý si toho že je pod drobnohladom a že sa bude o nom húfne informovať... :wink:
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa dirty harry »

Kotlík rád a premyslene provokuje a ide mu to. Médiá sa mu ochotne starajú o publicitu, ja na ňom nevidím nič zaujímavé, ani to že porušil nejakú karanténu. Na Slovensku sa denne porušujú zákony, ústavné práva, nie len nejaké nariadenia či vyhlášky, a nikto nereaguje. Prečo onanovať práve dnes práve na Kotlebovi?
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 728
Registered for: 5 years 7 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

:?: :?: :shock:

https://www.topky.sk/cl/10/1996991/Pozo ... aj-obchody

§ 1
Vstup do vnútorných a vonkajších priestorov zariadení
(1) Podľa § 48 ods. 4 písm. e), s), x) a z) zákona sa v období od 2. novembra 2020 05:00 hod. do 9. novembra 2020 01:00 hod. z dôvodu ochrany života a zdravia všetkým prevádzkovateľom zariadení nariaďuje zakázať vstup osobám, okrem osôb podľa § 1 ods. 2, do vnútorných a vonkajších priestorov ich prevádzok.
(2) Zákaz podľa § 1 ods. 1 sa nevzťahuje na:
a) osobu, ktorá sa preukáže potvrdením o negatívnom výsledku RT-PCR testu vykonaným od 29. októbra 2020 do 1. novembra 2020 alebo certifikátom vydaným Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky s negatívnym výsledkom antigénového testu na ochorenie COVID-19 vykonaným od 29. októbra 2020 do 1. novembra 2020 subjektom podieľajúcim sa na celoplošnom testovaní „Spoločná zodpovednosť“,
.....
§ 2
Vstup zamestnancov na pracoviská a do iných priestorov zamestnávateľa
(1) Podľa § 48 ods. 4 písm. s), x) a z) zákona sa v období od 2. novembra 2020 05:00 hod. do 9. novembra 2020 01:00 hod. z dôvodu ochrany života a zdravia všetkým zamestnávateľom nariaďuje zakázať vstup zamestnancom, okrem zamestnancov podľa § 2 ods. 2, na pracoviská a do iných priestorov zamestnávateľa.
(2) Zákaz podľa § 2 ods. 1 sa nevzťahuje na:
a) osobu, ktorá sa preukáže potvrdením o negatívnom výsledku RT-PCR testu vykonaným od 29. októbra 2020 do 1. novembra 2020 alebo certifikátom vydaným Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky s negatívnym výsledkom antigénového testu na ochorenie COVID-19 vykonaným od 29. októbra 2020 do 1. novembra 2020 subjektom podieľajúcim sa na celoplošnom testovaní „Spoločná zodpovednosť“,
Chapem to spatavne, ze pre tych co odignorovali nezmyselne testovanie nemusi byt umoznene nakupit si zakladne potraviny? Alebo je vela hodin a nieco zle chapem?
O seba sa nebojim, ja mam doma jedla dost, ale co budu robit ludia z bytoviek?
Používateľov profilový obrázok
s0m3body
prispievateľ
Príspevky: 268
Registered for: 7 years 10 months

Príspevok od používateľa s0m3body »

Prečítaj celý odsek 2 prvého paragrafu, je tam dlhý zoznam výnimiek. Napríklad:
m) vstup osoby do najbližšej maloobchodnej predajne od miesta bydliska tejto osoby, a to v nevyhnutnom rozsahu za účelom obstarania nevyhnutných základných životných potrieb...
Ako má táto kontrola však fungovať v praxi.... :D
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

nijako. Tí diletanti v zúfalstve píšu jednu hovadinu za druhou, len aby si vynútili čo najvyššiu účasť.
Som na testovacom mieste, nakolko by ma mali otestovať pred sluzbou. Sú tu od 05,45h rady aut a personal tu nema žiadneho koordinatora. Dobrovolníci tu chodia jak husi, konštatujem, že naša armáda nemá na to, aby organizačne zvladla veci, ktore nikdy nerobila. Zažil som jej uroveň na jar a vidím tú tragediu teraz.
Samozrejme je potom este iná armáda, ktorú oslavoval Quest1- tú tu ale nejak nevidím...
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Registered for: 7 years 8 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Je pravda že pomoc od Rakúskej armády je oficiálne považovaný akt okupácie cudzej armády na našom území ??? Podľa vyjadrení niekoľkých politikov, zo včera, ak občan takýchto príslušníkov cudzej armády zazrie má volať 158, nakoľko sa táto medzinárodná spolupráca právne neošetrila? Toto je fakt Debilistan
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 728
Registered for: 5 years 7 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

Figliari, tak nakup potravin dali na posledne pismenka, aby to uz nikto necital. Ja som tiez prestal niekde okolo vypoctu diagnoz, nakolko som zdravy.
Tomas, ano vstup cudzej armady musi schvalit parlament a nie vlada, takze Matovic opatovne porusil zakon, podobne ako Dzurinda v 1999. ALE to ale neznamena ze treba hromadne vyvolavat na tiesnove linky a zahlcovat ich blbostami - maju dost roboty aj sami. Viem kto tu vyzvu siri a myslim, ze tentokrat trochu prehana vytlkanie polit.kapitalu. Matovica treba hnat pred zodpovednost, ale bez cirkusu.

Inak k tomu narastu teplot v Bardejove: konspiracia, ze testy boli infikovane koronou sa sice nepotvrdila, ale "len" bola pouzita na palickach nejaka divna vata z Ciny, ktora vyvolava alergicke reakcie. Preto tie teploty a bolave nosy.
Naposledy upravil/-a vydriduch v 31 Okt 2020, 08:33, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

Prítomnosť Rakúskych príslušníkov je tuším schválená uznesením vlády. Môžte volať na 158 koľko chcete, tie kolapsy dopravy, čo sú v mestách pri drive bodoch totálne vyťažujú policajné hliadky a operačných.

Určite neni šanca pretestovať také počty, ako predpokladajú Matovič a Naď. Samotná procedúra testu má svoju časovú postupnosť- evidencia, test, čakanie na výsledok cca 20min a následne vypísanie certifikátu. Pri drive bode otestovaný vodič odchádza na druhé parkovisko, kde čaká na výsledok a potom je volaný na prevzatie certifikátu.
Stačí si pozrieť reporty starostov na fcb a máte skutočne seriozne a relevantné informácie ako to prebieha.
Samozrejme aj s nakladačkou tým dvom vyššiemenovaným.

Myšlienka dobrá- ale realizáciu robí niekto, koho predstavy sú kilometer od reality.

Som negatív, takže si tento cirkus vychutnám aj zajtra od 05,30 do 23,00h. Akurát varíme kávu a čaj(zo svojho), aby sme mohli priebežne zahrievať personál na stanovištiach. Celkom by som na mieste rád stretol pána Naďa a položil mu zopár logistických otázok. Predpokladám, že ten si ohrýza nehty niekde na MO pri telke. Čakajúci ľudia by ho tu asi rozdupali
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"