ČZ 858 Tactical 7,62 x 39

inspiring_lehmann

Príspevok od používateľa inspiring_lehmann »

Nemas za co, Rasto je velmi sikovny chalanisko, robil mi montaz optiky na sapik a kopec inych veci a maximalna spokojnost.
Používateľov profilový obrázok
strelec122
prispievateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa strelec122 »

MarekZ - tiez uvazujem o optike na 858. Kolko by ma asi stala optika aj s montazou.Nieco jednoduche a pokial mozno spolahlive,aby sa mi to po par vystreloch nerozsypalo.Teraz zhanam kompenzator,neviem sa rozhodnut,ale bude asi od Kuracinu.Cesky mi ponukali za 980sk,no od Jara by bol za 670a vsetci ho vychvaluju,ze je najucinnejsi. Tvoj nazor? Tiez nazor inych.
Naposledy upravil/-a strelec122 v 10 Dec 2008, 18:48, upravené celkom 1 krát.
inspiring_lehmann

Príspevok od používateľa inspiring_lehmann »

Kompik od Jara je velmi fajn, este som pocul chvalu aj na jeden cesky typ, robi ho chlapik s nickom Jimi na strelectvi.cz. Optiku mam rusku POSP 6x40 a kolajnicu na uchytenie na boku ramu podla rozmerov ako je na AK. Ta optika je aj s montazou a stala tusim 7-8, kolajnica s namontovanim asi liter, ale uz si to presne nepamatam.
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa AKI »

Ja mam ten od Jara a ten je asi naozaj najlepsi. V jednom ceskom casopise tusim dokonca vyhral aj test.
Používateľov profilový obrázok
strelec122
prispievateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa strelec122 »

Vazeni.Vase skusenosti s kolimatorom. Na aku max. vzdialenost je mozne s nim strielat. Ako sa s nim striela za sera,pri silnom slnecnom svetle. Kolimatorov je velky vyber,ktory by bol vhodny na 858.Optika.Nemam skusenosti,ale myslim si,ze ani ta najlepsia optika nedokaze spravit z 858 ostrelovacku.Chcel by som si vylepsit strelbu-ale.Moj problem spociva v tom,ze nosim okuliare.Predpokladam ze kolimator alebo optika by mi strelbu mohli vylepsit?
Používateľov profilový obrázok
Budha
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 17 years 1 month

Príspevok od používateľa Budha »

moja uprava Sa58:


Obrázok

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
strelec122
prispievateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa strelec122 »

Budha
Gratulujem-krasna pracicka a co tak strelba s tou nadherou.Mas tam aj listu na kolimator, aky typ pouzivas.
Takto si predstavujem upravu Sa 58.
Používateľov profilový obrázok
Budha
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 17 years 1 month

Príspevok od používateľa Budha »

kolimator som na tom este nemal, a ani som si neni isty ci by to dobre sluzilo na tom nadpazbi, ktore tam poskakuje
skor bych hodil na existujucu bocnu montaz railovy adapter, a na to kolimator.

optika co je na foto je uz tiez zhodena, ten velky variabl tam bol zbytocny, teraz tam mam pevny 4x24POSP, je to malicke, a lepsie jak ta vacsia optika, a na tuto kosu dostatocne a stabilne.

na spodnom raile su bud tie harisky, alebo rukovat, podla toho co strielam, prehodi za to sa par sekund

este tam chybaju bocne raily, nejak sa do toho neviem dokopat ich tam nahodit..., potom to moze byt na nejaky cas odlozene ako dokoncene, alebo predat :-) heh, a zacat sa hrat s niecim inym.
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa majac »

Budha, krasna robota

ake mas s tou optikou vysledky na strelnici?
resp. mas to vyskusane aj s plnotucnou municiou, ci len s redukovanymi?
Používateľov profilový obrázok
Budha
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 17 years 1 month

Príspevok od používateľa Budha »

sevas majac, jak sa dari ..

plujem z toho aj ostre, aj redukovane, nazaciatku som v euforii nakupil kopu patronov, takze mam dost, ale nechce sa mi to casto cistit, takze uz to nosim menej na strelnicu, som rad, ked zastrelim pred sutazou dlhu .22 + natrenujem nieco, ked je cas, tak zvysok strelim nieco s kratkou, a povacsinou sa na Sa ani nedostane :-)
a tu v Ba sa ani neda poriadne strielat, beriem to povacsinou do Domanize, tam je strelnica do 400m, takze ked idem na cely den sa tam vysantit, vezmem aj kosu.

neviem ci to je vo mne, ale z redukovanymi nemam take dobre vysledky jak z normalnymi, a ziadna odstrelovacka to neni, preto som tam dal aj tu mensiu optiku, v pohode na to staci, ked sa hrajkam zo sustrelom hram sa z dlhou .22, tam mam aj kvalitnu optiku.

Kosa je skor len tak z nostalgie na vojencinu a hranie sa z upravami.
inspiring_lehmann

Príspevok od používateľa inspiring_lehmann »

Mne to ide s optikou tak okolo 5cm na 50 metrov.
inspiring_cerf

Príspevok od používateľa inspiring_cerf »

Ja mam svoju 58 spravenu takto:
http://www.esgun.sk/58/01.jpg
http://www.esgun.sk/58/02.jpg
http://www.esgun.sk/58/03.jpg
Prave vtedy som tam mal kolimator
od Trijiconu zaujimava vecicka.
Korben
občasný prispievateľ
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 19 years

Príspevok od používateľa Korben »

Pekne, hlavne tie nozicky/rucka su zaujimave...nechapem preco je znizena zadna cast sklopnej opierky, ja ked strielam cez kolimator, tak mi tam skor vyhovuje licnica. Hento sa pouziva ked strielas cez balisticku ochranu tvare, pokial si dobre pamatam..alebo take nieco...
inspiring_cerf

Príspevok od používateľa inspiring_cerf »

Skus mierit lavim okom pochopis :wink:
Korben
občasný prispievateľ
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 19 years

Príspevok od používateľa Korben »

Aha tak takyto hacik je v tom :)
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"