WTSHTF - všobecne

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

yarco: Point well taken :wink:


K teme - jeden trocha mrazivy pohlad/nazor (v priamom strete s americkym pohladom na vec):
http://www.breitbart.tv/does-health-car ... e-decline/

A nieco co vobec nevyzera dobre (2 dni stara sprava, ale nasimi mediami preletela bez vacsej pozornosti):
http://www.imf.org/external/np/sec/pr/2010/pr10145.htm

10nasobne :?: :!: :?: A uz je 'na palube' aj Cina, India, Brazilia a Rusko???


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa aris »

kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa kriznik »

Tu je dalsia ingrediencia do vybusneho kokteilu.
http://www.energybulletin.cz/?q=clanek/ ... ny-deficit

Venet, mozno preto dostala The Road Pulitzerovu cenu, lebo neriesi kvasenu kapustu a skorbut.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

kriznik: Mhm, presne tak. Narodne banky a tlaciarne mozu valit farebnych papierikov kolko chcu, a IMF/NAB moze v tej pyramidovej hre kludne este par rokov pokracovat, ale akonahle dojde k stretu fyzickych hodnot ako je ropa alebo potraviny vs. natlacene papieriky, tak to cele zacne padat...

Je dost (neprijemne) prekvapive ze Cina na ich 'podiel' pouzila yuan a nie dolar, napriek tomu ze uz aj tam zacinaju ututlavane problemy vyskakovat von:

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid= ... 14lg&pos=5

a ten IMF balik aj tak padne na prvu vacsiu ekonomiku (kto prv pride, ten prv berie, lenze na to sa zjavne spoliehaju vsetci na palube toho Titaniku, ktory mal byt povodne pre niektorych dobyvatelskou a pre niektorych zachrannou lodou...)


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa AKI »

Pocita sa vobec niekde so scenarom, ze sa polozi Cina, India. Vsetky ekonomicke katastroficke scenare predpovedaju upadok "zapadnej kultury" a rozvoj v Azii.
Pritom napr. Cina z jej umelo podhodnotenym yuanom, gigantickymi zasobami dolarov mi nepripada az tak stabilna.
Demograficky - v mestach politika jedneho dietata, na vidieku 8 deti na rodinu.
Snaha vlady nastartovat domacu spotrebu doteraz nefunguje a ani tak skoro nebude.
Hypotekarna kriza v USA bude len slabym odvarom toho co sa moze stat v Cine. Tisicky predrazenych bytov a domov stoja bez vyuzitia a stavaju sa dalsie. Ocakava sa exodus obyvatelstva z vidieka cca. 700 mil. ktore na to nemaju aby si kupili byt. Infrastruktura ziadneho mesta nevydrzi taky prival. Stahovanie obyvatelstva je limitovane, z miest sa stavaju staty kde prichodzi musia mat povolenie k pobytu a na pracu inak su deportovany.
Absencia akehokolvek socialneho systemu, dochodkov, poistenia v nezamestnanosti.
Z nezamestnanych sa stavaju zufalci co nemaju co stratit a aj sa tak spravaju. Pri krachu vaecsej firmy v provincii stupa kriminalita x-nasobne.

Mizerna lekarska starostlivost - absencia zakladnych liekov proti banalnym ochoreniam.... Kazda vaecsia epidemia tam moze sposobit katastrofu. WHO uz roky varuje vladu pred touto moznostou.
India je to iste len v horsom podani.

Ak na to pozeram tak neviem kde beru analitici tolko optimizmu a predpovedaju dalsi rozvoj v Azii. Ak sa cela odhady stavaju na informaciach, ktore dostavaju oficialne tak neviem. Klamanie a skreslovanie je v tomto regione narodny sport.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

aris: Sopky som spominal este na strane 5 (moj bod 3. :-) A mhm, sucasna situacia je skor len cestovatelskou neprijemnostou a pakarnou (aj ked pred par hodinami ked som na Schwechate stal v rade na AustrianAir rebooking tak som to nazval o dost 'stavnatejsie'... :lol:

Katla a Hekla by boli (ci presnejsiu budu - skor ci neskor) o cosi vacsim problemom (pricom Katla doteraz v historii vzdy Eyjafjallajokull nasledovala):
http://icelandchronicles.com/tag/hekla/


AKI: Mhm, tych problemov (ako je napr. ten financny/bankovy co som linkol) bude z Ciny len pribudat, tak ako pises je tam prilis vela veci ktore proste nie je mozne dlhodobo udrzat.


Gunslinger
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa kriznik »

bez zbytocnej romantiky

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa aris »

2.5.2010
Hrozí biologická katastrofa?
Třetina amerických včelstev zase nepřežila zimu

Ze Spojených států přicházejí znepokojující důkazy o tom, že ve velkém vymírají včely. Už čtvrtý rok tam více než třetina včelstev nepřežila zimu.

Úpadek přibližně 2,4 milionů včelstev v uSA začal r. 2006, kdy zemřely statisíce včelstev. Od té doby už zahynuly v USA více než tři miliony včelstev a po celém světě miliardy. Vědci stále netuší, co způsobuje tuto genocidu.

Podle výročního průzkumu spravovaných včelstev poklesl loňskou zimu počet včelstev v uSA o 33,8 procent.

Odumírání včelstev je vážnou hrozbou úrodě. Podle odhadů závisí až třetina veškerých potravin na opylování od včel.

Potenciálními příčinami odumírání včelstev mohou být parazité, virové či bakteriální infekce, pesticidy či špatná výživa v důsledku intenzivních zemědělských metod. Američtí vědci nalezli ve včelách, ve včelím vosku a v pylu 121 různých pesticidů, což naznačuje, že pesticidy jsou problém. "Jsme přesvědčeni, že jemné interakce mezi výživou, pesticidy a dalšími stresy způsobují odumírání včelstev," konstatoval jeden americký vědec.

Podrobnosti v angličtině ZDE: http://www.guardian.co.uk/environment/2 ... s-collapse
Používateľov profilový obrázok
-Tommasino-
prispievateľ
Príspevky: 230
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa -Tommasino- »

Kua, všade kam sa v poslednom čase pozriem, všade vidím len nepriaznivé prognózy, katastrofy, epidémie, scenáre koncu sveta, grafy prudko klesajúce a pod... :roll:
Ľudia sa z toho onedlho scvoknú a tento topic bude viac než aktuálny. :?
Aj vo mne pomaličky rastú paranoidné myšlienky a začínam uvažovať nad BoB a pod...
Už nech mám po skúškach a trezor nech je čo najskôr zaplnený železami :twisted: to je jedna z mála hodnôt, ktoré si zachovajú cenu aj v prípade nastania WTSHTF situácie.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1445
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Pozerám, že ak by sa každý takto pripravoval na neplánovanú krízovú situáciu, tak za týždeň by sme sa vykynožili navzájom. A ako sa vedia správať slováci voči sebe, tak možno aj za menej.

A ak pôjde, /a to teda pôjde / o celoeurópsku krízu, prípadne o svetovú, tak si pozrite susedné krajiny, ktoré majú niekolkonásobný počet občanov:
Rusko 141 882 000
Poľsko 38 100 700
Maďarsko 10 031 208
Nemecko 81.882 000
Ukrajina 46 029 281
Česko 10 476 543
Slovensko 5 416 958
Vatikán 1000
Kokosové ostrovy 600

Tak si predstavte, že zmiznú akékolvek morálne zábrany. Čo ostane z našej rómskej machule? Pekne sa namiesto zbrojenia vyberte radšej do kostola, a modlite sa, aby ste sa toho nedožili. Lebo ak sa dožijete, tak nie na dlho. :wink:
Používateľov profilový obrázok
-Tommasino-
prispievateľ
Príspevky: 230
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa -Tommasino- »

Pri riešení pripravenosti na WTSHTF je potrebné zhromaždenie nejakých zásob potravín/vody. Preto sa pýtam na koľko dní máte zásoby, resp. mali by ste mať pripravené vo svojich PANIC ROOMs?

Kedže ja mám na pozemku a pod domom dve studne, vodu neriešim (predpokladám že zamorenie vody bude nulové). Preto otázka znie: aké potraviny tréba do zásoby? Jasné že vyberať tréba podľa trvanlivosti, ale čo konkrétne? Ja mám plechovky všeho druhu, sušené mäso/slaninu, múku, ryžu, sušené mlieko a podobné poltovary... Samozrejmosťou je záložný zdroj energie, ktorý je u mňa v štádiu riešenia.
Tiež máte v pláne podobné núdzove zásoby, alebo sa spoliehate len na rabovačky :twisted: ?


Tommasino
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Ja som zacal riesit potravinove zasoby nakupom konzerv. V blizkej buducnosti doplnim zasoby o dalsie druhy potravin a asi este sporak na tuhe palivo na varenie.
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa agger »

Predpokladate ze bude mozne/rozumne zostat v domoch/bytoch?
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa aris »

nejake zasoby mam, ale tie sa pomaly minaju, pretoze ako sa blizi datum spotreby tak rastie ich konzumacia :)


asi kupim zase nejake: ryza, balena voda, fazula, cestoviny, kondenzovane mlieko a tak. S mierou.
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa aris »

V bytoch na sidliskach a vobec v mestach bude problem: privelka koncentracia ludi.

Na samotach to bude rovnako velky problem prave pre primalu koncentraciu ludi.

Zase na vidieku v malych dedinach to bude zavisiet od scchopnosti zorganizovat uzavrety komunitny rezim.
Ale tam vidim sance najvacsie.

Ak by tu skutocne zacala SHTF, potom sa nas svet neskutocne scvrkne a uz vzdialenost PO-PP bude skoro neprekonatelna.
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"