Ranivý účinok vystrelených striel

inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

vdaka. chapem ze ta diskusia smerovala skor k pouzitiu JHP v ozbrojenych zlozkach, ktore ich snad pouzivat mozu (aj ked tam som si neni isty kvoli zenevskej konvencii), ale clovek nikdy nevie :)
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

omyl nie je to zenevska konvencia ale ovela starsia konvencia z haagu (1868), a ako hovori wikipedia "NATO members do not use small arms ammunition that is prohibited by the Hague Convention." :)
cize jedine vyuzitie je v dlhych zbraniach? a na civilne ucely tam kde je to dovolene - cize hlavne asi USA a navyse k tomu policajne zlozky nakolko niesu pre ucely medzinarodneho prava definovane rovnako ako armada
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

haagska konvencia sa vztahuje na vojsko, nie na policiu pokial viem.
expanzne strelivo mozes na slovensku pouzivat na sportovu strelbu z dlhych a kratkych zbrani.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

71Jany71 napísal:Radšej ich neprenášaj ani napaskované v zásobníku :!:
Ak je ten zásobník zasunutý v zbrani na opasku (ZP sk. A), tak súhlasím.
Ale prečo by nemohol mať v taške zásobník napáskovaný JHP-čkami?
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1139
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

V taške áno, no v púzdre na opasku, alebo vo vrecku by sa vysvetľoval ťažko :wink:
scar
prispievateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa scar »

...lahko :wink:
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1139
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Ale aký zmysel má nosenie, keď požitie by si už určite nevysvetlil :wink:
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

pouzitie by si oprel o NO ak by na to bola situacia. skor nosenie by bolo problem podla mna, pretoze preventivnym vyvolanim protipravneho stavu sa nemozes pripravit na NO.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5632
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Nikomu tu nemienim dávať návody ani radiť ako sa vysekať, ak sa dopustí priestupku, ale vzaté čisto teoreticky vidím to tak, že nosenie JHP by si v prípade odhalenia tohto druhu priestupku musel vysvetľovať ako omyl, teda neúmyselné a celkom nevedomé konanie. Neustále opakovať jak taký blbeček, že "ale pán policajt, ja fakt neviem, ako sa mi ten zásobník s JHP dostal do zbrane, asi som si sa pomýlil. Juj, ako ma to len mrzí, skutočne som nechcel." No a samozrejme, spoliehať sa na to, že príslušník bude ochotný hrať túto hru a nebude ťa chcieť dostať stoj čo stoj. All in all, nešiel by som do nosenia JHP, pokiaľ to naša právna úprava neumožňuje, lebo je to cesta k totálne zbytočným problémom.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

71Jany71 napísal:V taške áno, no v púzdre na opasku, alebo vo vrecku by sa vysvetľoval ťažko
Čo by si chcel komu vysvetľovať?
Kým nemáš ten zásobník v zbrani, nevidím v tom žiadne porušenie zákona. Ten pokiaľ viem nerozlišuje medzi taškou, opaskom a vreckom.
Že nejaký policajt o tom môže mať iné predstavy, to je jeho vec. Riadime sa predsa zákonom, nie predstavami.

71Jany71 napísal:Ale aký zmysel má nosenie, keď požitie by si už určite nevysvetlil :wink:
V samotnom použití JHP v rámci oprávnenej KN/NO by som nevidel problém, čo tam chceš vysvetľovať? Čin inak trestný ...
Problémy by mohli byť s dokazovaním, ako a kedy sa ti JHP dostali do zbrane, spomína to vyššie Jack.
Ale to sa bavíme o priestupku - ten ťa samozrejme začne trápiť, až keď NO/KN úspešne prežiješ.
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

shlasim, pri NO nejde o legalnost tvojej zbrane (noz, zbran, typ nabojov). aj ked sa branis nelegalne drzanou zbranou alebo M60 tak to je kryte NO, druha vec je ze pachas trestny cin ozbrojovania.... resp priestupok na useku zbrani a streliva
raky111
občasný prispievateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa raky111 »

neviem či niekomu niekedy niekto kontroloval zásobník alebo komoru ale ja som sa s tým zatial nestretol. Mám Ačko a vždy a všade nosím G26 alebo LCP a v zásobníku mám čo len chcem.
inspiring_chebyshev

Príspevok od používateľa inspiring_chebyshev »

raky111

Napríklad keď idem (pár krát do roka) do budovy súdu, tak službukonajúcemu policajtovi odovzdávam oproti potvrdeniu zbraň + zásobník a následne prechádzam cez detekčný rám (obdobná procedúra sa praktikuje aj na ministerstve vnútra či v iných inštitúciách). Aj keď si nemyslím, že by pred jej uložením do úschovy ešte pozerali aké mám napáskované náboje, nevidím dôvod nosiť v zbrani iné strelivo než je povolené -viac než terminálnu alebo ranivú balistiku riešim schopnosť trafiť sa kam uznám za vhodné.
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa miro285 »

raky111 napísal:neviem či niekomu niekedy niekto kontroloval zásobník alebo komoru ale ja som sa s tým zatial nestretol. Mám Ačko a vždy a všade nosím G26 alebo LCP a v zásobníku mám čo len chcem.
No vieš ako sa hovorí, dovtedy sa chodí s džbánom po vodu, kým sa nerozbije ;)
raky111
občasný prispievateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa raky111 »

nechápem načo sa tu rieši nosenie JHP-čiek ked aj tak je to len priestupok, ktorý v praktickom živote nemá žiadne dôsledky. Nikto sa pritom nezaoberá napr. priestupkami v cestnej doprave ktorých sú denne tisíce a majú mnoho tragických následkov na rozdiel od nosenie JHP-čiek ktoré asi nikto nepoužije v NO. Asi už nie je o čom písať na tomto fóre.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"