Akú výzbroj?

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1445
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Tie pištolové brokové leda tak na motýlov. Potkana 44mag na 3 metre akurát tak zbavíš blchy.

Síce tu riešite rôzne kalibre, ale najlepšie by bola kuša. Tichá, ľahká, lacná, strelivo vieš opätovne znovu používať, v prípade odzbrojenia streleckej verejnosti netreba odovzdať.....
White Wolf
občasný prispievateľ
Príspevky: 72
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa White Wolf »

kusa kt sa da volne kupit na SK scene ma lovecky dostrel 45m (nieje ani az taka draha-dajte si do uja gugla a nieco vam to vyhodi) :) videl som zopar videi kde chlap daval na nejaky kriedovy tercik 0,5x0,5 m zhruba stale do stredu (no niekedy mu to uslo ale stale zostal v terci...) a to bolo 45 m :) kusa teda nieje zly napad ALE je to musite ju vzdycez kladku natiahnut a to by nebolo na love az take zle ale ak by vam nejaky labuznik chel zobrat obed a ma 3 kamosov tak neviem ci by si stihal natahovat :roll:
to by si pytalo minimalne nieco s prichutou luger za opasku...a kde teraz zozenies na rychlo tetivu to by bolo potom treba nakupit dozasoby

Podla mna by bola nejlepsie sa opatrit
1) pekna sa 58 sklopka na chrbat-naboje vsade od nepripravených bratov webforistov (ked necitali tuto temu tak uz co s nimi) az po nejake kasarne
2) glok (alebo cz,k kazdemu podla chuti) format luger na opasok- naboje zasa vsade od kamaratov (kt je uz zem lahka) az po... no proste vsade
3) kvalitny noz - kukra na pas a nejaka zalozna tlacna dyka do crievicky
4) v skriny pre istotu nejaku pumpu broku a 22 - vsak uz vyuzijeme zdroje aj lesnych muzickov (radsej budem suchat handrou nejaku staru malorazku ako keby najdem 1000 nabojov do nej a nemam ich ako vystrelit)

5) vzduchovecka- heh taka vetrovka alebo aj slavia 634 dokaze v pohodicke sundat nejakeho drozda a pod. mrsky na 20m (a viaaaaaaaac) o vetrovke ani nevravim... :) vyhody jasne nepocut ju, diaboliek mozte mat aj 2000 a ani neviete ze ich mate, :) nebojte sa potom vam aj sykorka alebo drozd zachuti ked uz nic ine nebude... :) macher si trufne so vzducovkou aj na zajace....
6)kusa

to je moja top 6 zbrani kt maju (podla mna) naj vyuzitie a zastupenie streliva....
tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa tenorista »

super,takže mám plný batoh nábojov a munície!načo by mi boli lieky,oblečenie,potraviny...
nechápem ,prečo si stále myslíte že niečo nájdete na voj.útvaroch,polic.staniciach. tie reči veď pôjdem do muničného skladu a zoberiem si ,alebo prídem na vyrabovanú stanicu a tam nájdem....troška si to mýlite s hrami!!!
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4236
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Tenorista co blbnes, co si nevidel film I Legend ? :lol:
Chalani tu rozvijaju svoje najtajnejsie scenare ako death man walking a ty im to tu chces pokazit :-)
tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa tenorista »

hmm len som si myslel že to má byť o niečom,nie o ničom.všetci tu hovoria o tom ako by lovili zver v lese ale koľký už to skúsili?koľko ich vie zver odrať,vykostiť,naporcovať a hlavne upraviť aby vydržalo,či v batohu bude mať aj chladničku?každý chce veľkú zbraň,veľký nôž ale skúsil si to niekto s takým kukri?asi nie a ani by to nešlo.táto debata mi pripadá skôr o tom kto akú hru zrovna hrá na kompe.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1445
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Tenorista, vrav za seba. Hlavne píš, čo vieš. Vôbec nerieš iných a ich dovednosti. :wink:

Lovu a zabíjaniu sa ja osobne vyhýbam. Nie je to zrovna vec, čo by ma bavila. Ale zvyšok ma vcelku baví. Minulý týždeň odratí, vykostení a spracovaní dvaja barani. A ver, že toho mäsa som už za život spracoval na všetky spôsoby za priemerný mäsokombinát.
Na druhej strane som si svoj prvý počítač kúpil, až po svojej tridsiatke. :wink:

Ale vrátim sa späť k téme, teda ku kušiam: Dalšie výhody kuše, že sa dá zvoliť druh hrotu.... A za cenu 150 eur sa dá zohnať už plne funkčný kus... http://www.luk.sk
lovecké hroty nie sú zakázané, sú dovolené a volne predajné.lovecké hroty rozdelujeme do 3 kategórii.
1. sú pevné lovecké hroty - majú pevné čepele.spravidla majú vyššiu prieraznosť ( grim reaper mechanické ich prekonávajú ), no dôležité je ich zladiť s letkami šípu, pretože v opačnom prípade zanášajú do strán.
2. mechanické hroty - sa pri náraze otvárajú.je mnoho mechanizmov, takže to nebudem popisovať.dobrý mechanický lovecký hrot sa počas letu správa ako hrot terčový a odpadá tam dlhé nastrelovanie.
3. lovecké hroty pre malú zver a vtáctvo - sú rôzne, či už gumové, prípadne plastové až po mnohé kadejakých tvarov, ktoré spôsobujú tupý úder.
optika na kušu je jedno aká.dá sa pohodlne strielať aj s 4x20, ale ideálne je niečo od priemeru 32mm kvôli svetlosti.treba si tu uvedomiť, že kuša spôsobuje iné zaťaženie na optiku ako palná zbraň.palná zbraň trhne dozadu a nahor.kuša dopredu a nadol.takže tomu treba prispôsobiť aj optiku.totižto nevhodne zvolená optika sa na kuši velmi lahko zničí
veritas
prispievateľ
Príspevky: 288
Registered for: 20 years 10 months

Príspevok od používateľa veritas »

suhlasim s tenoristom.
pise sa tu ako tu budu chodit s 3 zbranami a municiou k tomu.

iba tak sa spytam - niekto z tychto aspon s jednou dlhou zbranou, 100ks nabojov k tomu, zakladnou potravou, vodou, aspon s jednym druhom oblecenia a pod presiel cca. 10km?

urcite by potom pochopili ze VAHA veci je asi najdolezitejsia, aby som zostal mobilny a pohyblivy a bojaschopny.
White Wolf
občasný prispievateľ
Príspevky: 72
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa White Wolf »

tenorista napísal:super,takže mám plný batoh nábojov a munície!načo by mi boli lieky,oblečenie,potraviny...
je rozdiel ci chces ujst napr zo slovenska napr niekde kde sa nic nestalo alebo ak je cely svet v cajku a vlady padaju ako domcek z karat....ak sa chces niekam dostat tak pravdaze mas v batohu oblecenie a neberes so sebou tri dlhe a dve kratke ako rambo ale iba jednu kratku a este k tomu max jednu dlhu... :) neviem ako ty ale ja mam aj rodinu ktoru by som zo sebou zobral a nenechal ju centre wshf (ak by to tu niekde vypuklo) takze niekto nesie oblecenie niekto potravu a niekto ide ako terminator 3000 s puskou na chrbte...

alebo je tu mozost ze na chrbte nemas rupsak lebo oblecenie lieky a potreviny mas doma (nieje kam ujst cely svet je v **** a ty mas iba maly zabarikadovany dom a policko na kt pestuje zemiaky) a ty si ides zohnat nieco male na nedelny obed prip pozriet ci nejaky polovnik doma nenechal nejake tie broky :)
koľko ich vie zver odrať,vykostiť,naporcovať
predstavis si viem spracovat vsetko od zajaca cez sliepku az po prasa (mmmm jelena ani nic vysoke z lesa som este neskusal porcovat ale raz som to videl spracovavat jedneho zeleneho muzicka a nepripadalo mi to ťažšie oproti prasatu.... :wink: )
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Bavíme sa o tom, či jeden unesie tri dlhé a dve krátke a k tomu batoh s potravou, liekmi, výbavičkou, muníciou, k tomu náhradné šatstvo... Fajn, to ste tu všetci osamelí vlci?
:roll:
Ako som povedal, ja by som sa spoľahol na pumpu a krátku. Podľa okolností by som neodmietol ani útočnú pušku, ideálne Sa vz. 58. Za predpokladu, že by som ju mal kde uložiť, alebo by niekto za mňa napríklad vliekol inú záťaž. Múdra o tom, čo koľko váži získavajú alebo strácajú na relevancii podľa druhu scenára. Rovnako tak aj iné počuky typu "toto sa ti isto zíde, toto určite nie."
:arrow:
Ale tvrdiť, že to, či ono je reálne alebo nereálne, keď väčšina diskutujúcich nedokáže ani popustiť uzdu svojej fantázii a predstaviť si viac ako dva-tri varianty, mi príde pritiahnuté za vlasy.
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Na tejto teme najlepsie vidno ako nam chyba specifikacia druhov WTSHTF. Kazdemu je snad jasne, ze sa treba inac spravat ak budeme moct zostat doma a inac ak bude treba ustavicne zdrhat.
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Trochu neskor, ale predsa by som rad zareagoval na par prispevkov z predoslej strany:
Jack: jasne, kazda SHTF si vyzaduje iny pristup, ale pokial sa to nezmazalo, tak by si mal niekde v SHTF teme najst aj prispevky o tom ako branit nejaku usadlost a co vsetko si to vyzaduje... Su tam myslim popisane aj zbrane a dokonca sa tam spominali moznosti ako minove polia (pokial si dobre pamatam)
Ja som to skorej myslel z pohladu, ze by bol clovek na pochode a potrebuje univerzalnu zbran na lov a prezitie, osobne by som volil 58 a nejaku kratku. Viacej by som asi nebol schopny vlacit.
Taktiez ako napisal Veritas, ono ked clovek ide na turu tak citi kazde kilo, preto sa treba velmi pragmaticky/prakticky rozhodovat a orientovat, Takze nie ze, este by sa mi zisiel plamenomet, lebo ma mozu napadnut radioaktivne komare a podobne sci-fi.
K tym kusam a vzduchovkam. Viete si predsavit hladat v lese vystreleny sip? ja teda nie. To by sme asi rychlo dostrielali. Taktiez aka je odolnost kuse a ake zaobchadzanie znesie?
Preto by som sa asi (urcite) skorej priklonil k nejakej vzduchovke, samozrejme k zlamovacej, ktora nepotrebuje okrem ruk na zlamovanie a diaboliek nic ine.
Aj tu by som ale daval pozor na to kolko dotycna vzduchovka vazi, vacsinou cim silnejsia tym tazsia. Diana 31 aj s optikou vazila cca. 4,5 kg co sa mi zda dost na behanie po lese.

PS: nechcem nikoho nakazit mojou paranojou, ale su naozaj vsetky tieto prispevky vhodne pre oko nahodneho weboveho surfera (pacifistu) alebo zamestnanca MV povereneho monitrovanim aktivit na WF? Nebolo by naozaj lepsie niektore zalezitosti prebrat osobne pri nejakom stretnuti alebo na paranoja camp ? :idea:
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Hmmm, zaujimava debata na 4 strany, ale aj ked je tu par ozaj dobrych prispevkov, casto sa to tu staca OT.

Aspon par poznamok:

- ako bolo spomenute, asi by bolo vhodne uviest par moznych scenarov a davat nazory na ne, pretoze vykryt vsetky moznosti sa neda.

- je dobre poucit sa zo sucasnych/nedavnych konfliktov ako je napr. aj Egypt, clovek co by tam mal na pleci 58mu by asi dlho neprezil/nevydrzal (ak by si ho nepodali na armadnych checkpointoch, tak by si ho podali domaci), proste minimalne na zaciatku SHTF je dolezita nutnost skryteho nosenia zbrane (co vylucuje 99% dlhych zbrani a aj zrezane brokajdy sa na kratku nechytaju...)

- fantazie o minovych poliach okolo domu prenechajme 'CallOfDuty valecnikom', 'armchair-generalom' a 'mall-ninjom', jediny kto by tu take nieco dokazal je tenorista, my ostatni by sme pravdepodobne leteli aj s domom uz pri priprave ingrediencii...

- ak by clovek z akehokolvek dovodu bol nuteny sa pocas SHTF presuvat, jeho poslednym zelanim by bolo byt pri tom spozorovany, cize je jedno ci niekto unesie 3 dlhe, 5 kratkych, plamenomet a v zuboch za sebou tahat hufnicu (veritasovi sa teraz stikuta), v reale sa bezny clovek bude snazit pohybovat nepozorovane a v noci (= nejaka utocna puska typu 58 s x zasobnikmi by mu bola na dve veci...). A len tak mimochodom, tie vytunene 58my s kompikmi sice vyzeraju pekne, ale v noci ten kompik cloveka oslepi uz po prvom vystrele a bad guys krasne ukaze vasu polohu. A aby vobec clovek mohol v noci strielat potrebuje dobre tritiove mieridla alebo kolimator (bud s extremne dlhou vydrzou alebo riadnou zasobou bateriek).

- neviem tiez kto akoze predstavuje tych nepriatelov na ktorych sa bude strielat - zobrajuci susedia, hladne potulujuce sa deti, alebo spominani zeleni muzickovia z inych planet? :roll: :lol: Ak hovorime o bad guys, ti dobre vedia ze ako jednotlivci by dlho neprezili takze budu v skupinach a utocit maximalne zakerne, a v takom pripade im jednotlivec nema sancu dlhsie odolavat (bez ohladu na to ako dobre je vyzbrojeny/vystrojeny/zabetonovany).

- zvazovat lov zveri je uplne zbytocne, bud to bude SHTF kde bude v lesoch nahanat zajace a zbierat lesne plody miliony ludi, alebo bude populacia zdecimovana a v tom pripade bude potravin vsade habadej a zver bude treba vyhanat von zo zahradky...

- luk a kusa su velmi ucinnymi prostriedkami, su tiche a nie su na zbrojnom preukaze, jednoduche verzie sa daju zmajstrovat doma (vratane neobmedzeneho mnozstva sipov), tie v obchodoch su nasobne ucinnejsie (dobry luk do cca 50m, kusa do cca 100m) ale o cosi komplikovanejsie (maloktore z nich maju lahko/doma-vymenitelnu tetivu, kuse su prisilne na doma robene sipy, atd.) Vyhoda luku je rychlost strelby (u dobreho strelca je to porovnatelne s opakovackou), vyhoda kuse je ze je presnejsia, da sa s nou strielat aj v lahu, popod auto, atd., a hlavne da sa s nou reagovat okamzite - netreba natahovat tetivu, staci stlacit spust.

Ohladne toho rebricka strelnych zbrani, ak by som ho robil univerzalne, ten moj by bol (podobnost s tym co mam v trezore je ciste nahodna... :wink: :twisted: :

1. Primarna - spolahliva kratka zbran (akakolvek v 9mm) - napr. Glock 17

2. Sekundarna - zalozna kratka zbran (idealne rovnaky kaliber a zasobniky ako primarna zbran) - napr. Glock 26

3. Snajpa - akakolvek v kalibri 7,62x51 ci 7,62x54R a vyssie, klikania porobene aspon po kilometer

4. Dlha .22ka v style GSGcka (so subsonikmi je vcelku ticha, clovek moze so sebou niest velke mnozstvo streliva, s niekolkymi 25ranovymi zasobnikmi umoznuje celkom solidny firepower, ma minimalny spatny raz a nudzovo sa da z nej strielat aj jednou rukou, atd.)


Brokovnicu nie je moc kde a ako vyuzit. Niekto mozno bude namietat, ale ak ma na sebe clovek uz len kratku a snajpu, neviem naco by mu bola brokajda. Vyznam ma mozno pre ozaj slabych/zlych/necvicenych strelcov (ktory by nedokazali ucinne pouzit kratku), lenze tam zasa bude problem s jej spatnym razom...

Detto utocna puska, ta je pre SHTF dost precenovana, nevidim moc situacii kde by sa u nas dala vyuzit, na pracu na blizko ('cistenie' domov a pod.) sa nehodi, na pracu na dialku sa tiez nehodi, a nejaka 'prestrelka' na sto metrov (co je 'standardna' situacia pre utocne pusky) v pripade SHTF moc nehrozi. 'Dostupne' strelivo je vec velmi pofiderna, ako bolo spomenute spoliehat sa na armadne, policajne, ci ine sklady je naivne. Navyse 7,62x39 je kaliber ktory sa do nicoho ineho nehodi (ani do kratkej, ani do snajpy), strelivo a zasobniky su zbytocne tazke, nablizko ma zbytocne velku ucinnost (napr. spatny raz neumoznuje pri poraneni ucinnu strelbu len slabou rukou, atd.) a na dialku zasa nie je dostatocne presna. Treba si uvedomit ze SHTF nie je vojnovy konflikt, ak hovorime o situacii ze na nas v meste niekto vystreli (pravdepodobne z dobreho ukrytu/nejakeho x-teho okna na x-tom poschodi z x-teho panelaku) a netrafi (malo pravdepodobne, v pripade SHTF sa zvycajne striela na istotu), tak namiesto toho aby clovek ako Rambo spustil palbu naslepo sa asi bude snazit bud rychlo zdekovat a do buducna to miesto obist, alebo (ak nema inu moznost) sa bude snazit s co najpresnejsou puskou toho bad-guya najst a zlikvidovat na dialku. (mimochodom, vobec sa nemusi jednat o bad-guya, moze to byt len iny webforista co si strazi svoju zahradku alebo teritorium)... A len ako perlicka - identifikovat medzi panelakmi (kde sa zvuk vystrelu odraza) uz len smer odkial ten vystrel prisiel je neskutocne tazke. Prvy vystrel neodhadne ani ten naj profik, pri druhom vystrele (ktory clovek uz ocakava s napatymi usami) uz vytrenovany manik niekedy dokaze urcit aspon svetovu stranu odkial sa striela, treti vystrel uz casto vie tu svetovu stranu urcit naisto, atd. (na druhej strane aka je sanca prezitia tych x vystrelov nez clovek zisti odkial sa nanho striela ani nemusim hovorit).

Kazdopadne sa da cakat ze ak oponent strelnu zbran nema tak cloveka prepadne necakane a zakerne zblizka, alebo strelnu zbran ma (a v tom pripade ho proste zastreli od chrbta).


Na zaver - mozeme tu fantazirovat a rozoberat scenare PC hier, alebo tu mozeme nahodit par vcelku realnych/potencialnych situacii a prebrat vyzbroj/vystroj potrebnu na ich prezitie, ale podla moznosti to tu nekombinujme... :wink:


Gunslinger

Edit: Este mala poznamka k tym utocnym puskam - vynimku tvoria relativne presne utocne pusky v kalibri 7,62x51 NATO, ktore dokazu zastat rolu snajpy (eliminacia utocnikov povedzme aspon do 800m), a zaroven sa nudzovo daju pouzit aj pri boji na blizko kde je potrebna vacsia penetracia (utocnici su skryti za barikadou z aut, atd.). Priklady - AR-10, HK G3/91, M1A/M14, atd. (konkretny kus by ale mal mat presnost max 1moa a idealne 0,5moa). Taka zbran je velmi univerzalna a ucinna, a umoznuje rychlu a zaroven presnu strelbu nablizko aj na vacsie vzdialenosti.
Naposledy upravil/-a Gunslinger v 14 Feb 2011, 09:00, upravené celkom 1 krát.
inspiring_satoshi

Príspevok od používateľa inspiring_satoshi »

No dobre. Skusme teda napr. toto.
Media odhalia dalsi /zatial najvacsi/ skandal na politickej scene. Su v tom spolocne zainteresovany vsetky velke politicke strany / ci uz prave alebo lava /. Ludom pretecie pohar trpezlivosti a zacnu masivne protesty ala egypt. So vsetkym co k tomu patri, myslim nasilnosti, rabovanie, v uliciach policia a armada. Ludia ziadaju zmenu a potrestanie vinnikov, ktorym sa to samozrejme nepaci a snazia sa vsetko robit proti tomu. V uliciach prevlada chaos a anarchia.
ALKAJ
prispievateľ
Príspevky: 410
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa ALKAJ »

Ja som napísal:Preto by som sa asi (urcite) skorej priklonil k nejakej vzduchovke, samozrejme k zlamovacej, ktora nepotrebuje okrem ruk na zlamovanie a diaboliek nic ine.
Možno som až príliš poznačený, ale ja by som radšej volil PCPčko ako pružinu. K natlakovaniu nepotrebuješ fľašu - dá sa použiť aj pumpa pre PCP (ráno dopumpuješ a celý deň môžeš loviť).
PCP je presnejšia, dá sa kúpiť v rôznych výkonoch (myslím si že nejakých 30-40J by už stačilo na nejaké menšie zviera veľkosti psa) a rôznych veľkostí. Na nosenie by bol dosť prítulný napríklad taký EdGun Matador.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Guns, môžem pár pripomienok a otázok?
a) Môj dojem je, akoby si počítal, že WTSHTF, ktorá nás zasiahne, zákonite vyeskaluje do krajností. Čo miernejší variant, ktorý ti umožní rýchlo si niekam nazvážať zásoby, strelivo a poriadne sa tam zakopať?
b) Prečo odmietať brokovú pumpu, ktorá v podmienkach každodenného zápasu o prežitie svojou univerzálnosťou predčí asi každú inú dlhú zbraň?
c) Prečo si myslíš, že v noci pod rúškou tmy je také nereálne nepozorovane sa presúvať povedzme s jednou dlhou v ruke a druhou na chrbte?
d) Ako si ty predstavuješ nepriateľa? Lebo pre mňa je najpravdepodobnejším (zďaleka nie však jediným) typom nepriateľa bežný trtko, ktorý mal v čase mieru v trezore gun, alebo oň obral nejakého mŕtveho nešťastníka a rozhodne sa, že on je Snehulienka a ja sedem trpaslíkov a stoj čo stoj bude chcieť zneužiť zbraň, aby sa votrel do môjho domčeka, ujedol mi z polievočky, odpil mi z pohárika, vyspal sa v mojej postieľke (prípadne s mojou priateľkou). Presne takýto typ nepriateľa si to pod paľbou rozmyslí a radšej si pôjde hľadať inú chalúpku (ak ešte bude pri živote a pri sile). Presne takýto typ nepriateľa mi príde ako vhodný adresát pre pozdrav hoci aj z päťdesiatosmy. Bez ilúzií, nie je len toto jediný typ ozbrojeného nepriateľa, proti ktorému budeme schopní brániť sa s veľkou pravdepodobnosťou úspechu.
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"