Ekonomika

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Laci »

Aris : je velmi realne, ze zacne SHTF aj v SAE a SA a potom bude PHM v EU na pridel, cena za dopravu akceleruje inflaciu, ktora ma vdaka QE potencial prerast do hyperinflacie. A uz mame len krocik k SHTF v EU.

ty normálne sa nato tešíš :shock: :lol:
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa aris »

ako si, prosim ta, na to prisiel? :shock:
nebol v tom kusok nadsenia, len konstatovanie mozneho vyvoja.
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Laci »

v každej správe si nájdeš niečo čo naznačuje kolaps alebo by mohlo byť príčinou alebo predohrou kolapsu .... pritom tvoje postrehy akceptujem, a každý tvôj nahodený link poctive prečítam (dokonca aj cez 3 dieli toho holandského dokumentu som sa prehrízal) a netvrdím že to tak nemôže byť.
Mosíš pochopiť že iba ťažko sa odkladajú tie ružové okuliare a kúsok mi to bude trvať kým budem aspôň tak zdravo paranoidne naladený na všetky správy :lol:
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa aris »

no tak sme v tejto teme, no (nebudem tu davat clanky o tom ako nejaka ciganka z osady dala decku meno seherezade, ne? :) )
a situaciu sledujem pozorne uz treti rok.

su zase aj prijemne spravy, je marec, blizi sa jar, :) po takejto zime nezime sa na nu obzvlast tesim.
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Laci »

žeči, ja som si už do podrobna naplánoval cestu z VŠ internátu na strelnicu sielnica na nočný pochod, a keď je v práci najhoršie, tak si zavriem oči a predstavím si cestu.... ale je to už poriadne OT.

Ja už nechcem žiadne zdraženie benzínu, ešte mám pred sebou 3 semestre vo Zvolene a to je 180km cesty tam aj späť na každé sústredenie...
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Laci: Mno, na tych par 'drobnych' navyse az budeme platit 2eur za liter si asi zvykneme rychlo, vzhladom na to ako vystrelia ceny potravin a vsetkeho ostatneho... grrr... :evil: Mne osobne by sa tiez hodilo ak by vsetky SHTF pockali este aspon dva ci tri roky (este lepsie pat ci sest, a uplne idealne aby neprisli vobec :D ale to je asi marne dufanie...


Inak, celkom zaujimave postrehy ohladne ropy a blizkeho vychodu vseobecne sa daju najst aj v poslednej Bilderberg konferencii ktorej zaznam Wikileaks ziskala (z 1973)
http://www.bibliotecapleyades.net/socio ... ntents.htm
(strana 39/40/41...)

Daleko zaujimavejsie by bolo zistit co sa ohladne toho riesilo minuly rok v spanielsku, ale pokial clovek osobne nepozna niekoho z tych ludi: http://www.bilderbergmeetings.org/parti ... _2010.html tak sa to asi tak skoro nedozvieme. Ja osobne sice nemyslim ze by ucastnici bilderbergov alebo Council on Foreign Relations a Trilateral Commission naozaj boli konspiraciou v snahe ustanovit novy svetovy poriadok (ako to prezentuje napr http://www.protiprudu.info/trilaterana.html) ale prepojenie svetovej politiky a ekonomiky je jasne snad kazdemu, vid. napr. ze sucasne nasilie a teror v Somalsku alebo Pobrezi Slonoviny ani zdaleka nie su v takej pozornosti ako Libya (ktora ma z africkych krajin najvacsie potvrdene zasoby ropy)... Zeby to nejako suviselo s tym ze i ked vcera NATO vyhlasilo ze pred 'intervenciou v Libyi' pocka na rezoluciu OSN, pred par hodinami uz vraj dve americke vojnove lode vplavali do Suezu a zvysok siestej flotily sa uz zacal strategicky rozmiestnovat popri pobrezi...

Vsetci sa tusim stavame len figurky na sachovnici... :roll: :evil:


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

To áno, ale tešiť nás môže aspoň to, že sme strelci. Na tej šachovnici, rovnako ako v bežnom živote.
:wink: :lol:
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Ano...az dokym nas neodzbroja ;)
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Hmmm, tak USS Ponce a USS Kearsarge uz ozaj suezom presli a uz su v stredozemnom mori. Ak ich bude nasledovat USS Enterprise (lietadlovka), zacne to byt ozaj 'vesele'...


Jobovka dna ale je ze dolar uz asi moze zacat spievat svoju labutiu piesen... :evil:

http://www.reuters.com/article/2011/03/ ... 6420110302



A nieco starsie z LCM Group - ich ocakavany roadmap:

Obrázok

Problem v strukture fiat-mien:
Obrázok

Problem s dlhopismi (SULTANS OF SWAP: Explaining $605 Trillion of Derivatives!):
Obrázok

Edit - pre lepsiu nazornost hovorime o cca 600 000 000 000 000 dolaroch...


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa aris »

guns: kks, tie nuly som ani nedocital do konca

v CR ocakavaju od vikendu ceny PHM o 1,50 KC hore

http://www.ct24.cz/doprava/109068-od-po ... y-za-litr/
inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

uz by som len dodal, ze aj v EUR zone sa uz zacina sirit inflacia....

Inak do psej matere co vlastne chceme? Krevety?
Za par rokov (neviem presne aky rok hlasili) bude 30% obyvatelstva EU nad 65 rokov, kto to bude zivit? Tie nase deti, ktore posielame do skoly 7-rocne na 9-rocnu zakladnu skolu, potom na 5-rocne (alebo teda 9Y gymnazia) a ked studuju v 26-ke stale VS tak sa buria ze maju platit zdravotne odvody? A nehovoriac o tom, ze pracovne navyky nemaju ziadne lebo nerobili ani si robotu nenajdu? Tak radsej idu na Phd.
A pritom tie deti dnes dospievaju mentalne uz skor.
ZOBUDME SA. Toto je neudrzatelny way of life....."socialna Europa" a za nu budu strajkovat, za nu budu zapalovat auta na ulici.....gulu do hlavy a nie skolne, nie dochodky, nie podporu. A jediny, kto to ma platit je obcan unie - zamestnanec alebo firma ktoru krutia tak, ze sa ide po.....t.
Sorry.
A ked pan F povie, ze dnesna vlada je nesocialna a zvysuje ceny potravin, to je taky populisticky blud ze sa mi chce vracat, lebo Azia je v takej konjunkture ze z toho budeme kukat jak oholene ovce kolko este bude stat nafta a obilie...

Chlapi, ja som v takej depke z tejto WTSHTF temy, ze to niekedy nemozem niekolko dni citat a ked to potom zase luskam, tak sa hned mam chut vyzbrojovat, dokupovat pily, sekery, noze, macety (jednu som kupil minuly tyzden), naboje...dnes som podvedome zacal siahat v Kauflande po konzervach.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1445
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Neboj, bude horšie, tak si šetri bolesť. :wink:

Chodím každý týždeň po okružnej jazde po srdci slovenska. A to aká je tam bieda a bordel nie je ani možné. A žiadna nádej na zlepšenie. Tam je shtf už dávno.
inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

Ano, tam to ani nezistia. Ked sa naucis zit s naturaliami a peniaze su len luxusom, si o zasadny krok dalej. A mnoho ludi, co zije na dedine neriesi proste situacie ludi z mesta, ktori su v pripade WTSHTF uplne nahrani. Mas kravu co Ti da 40 l mlieka denne? Mas kone, psov, ovce, les, maly rybnik na pozemku? Vlastnu studnu lebo nemas vodovod? A vies s tym a takto zit? Super!

Poznam jednu peknu dedinku v krtiskom okrese, kde by sa dalo krasne prezit aj dlhsie obdobie mimo dnes poznanej funkcnej civilizacie. Ale nachystaj si patrony, osada na juznom konci ma 1700 indianov....kym to nevyriesis, nemas pokoj.
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa aris »

sak toto!

ja uvazujem kde kupim nejaku chalupku s pozemkom okolo a vlastnou studnou, ale kde sa pozriem, tak tam je v relativne blizkej vzdialenosti nejaka indianska osada. :x
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa aris »

toto je zaujimavy clanok

Utah a dalsi tucet statov zvazuje zavedenie zlata a striebra ako platidiel

http://www.foxnews.com/politics/2011/03 ... ver-coins/

ked k tomu pridam viac ako rok staru spravu, ze opat nejaky tucet statov verejne priznal, ze su pripraveni aplikovat v pripade potreby 10. dodatok, tak to dava zaujimave moznosti vyvoja.
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"