Wing Tsun, Kraw Maga a iné kurzy sebaobrany

Používateľov profilový obrázok
xmaster
prispievateľ
Príspevky: 205
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa xmaster »

jarik: dakujem len teraz som po sviatkoch trosku pribral takze to neni uplne verna podoba :lol: ale ty tiez nevyzeras najhorsie :lol:
inspiring_jang

Príspevok od používateľa inspiring_jang »

Hej, dik. Sme taky dvaja ftaci, co uz. Ja som tiez pribral, ale uz nechutne, ze mi je zo seba zle.
infallible_moser

Príspevok od používateľa infallible_moser »

Ahoj čítal som že si sa venoval Sambo rád by som ťa pozval na naše treniky ktoré su BA v Gymnastickej športovej hale Interu na Trnavskej ceste alebo na číslo 0907 430054
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

minuly rok v septembri som bol 2x na treningoch KM v trnavke, nebolo to zle, ale mal som z toho trosku zmiesane pocity.

venujem sa thajskemu boxu takmer dva roky a ked som pozeral ako tam drviva vecsina ludi udierala napriklad na lapy, tak som mal pocit, ze tymto tempom si najskor polamu zapestia a ich uder nikdy nebude mat taku silu, aku by mohol mat, keby im niekto dobre vysvetlil ako maju udierat.

skratka mal som pocit, ze to je pre zamestnanych ludi, ktori nemaju cas, aby sa niecomu takemu venovali poriadne, alebo aby sa drzali v dobrej forme a toto im dava pocit bezpecia, ze budu vediet co robit, ak sa nieco na ulici zomelie.
Korben
občasný prispievateľ
Príspevky: 77
Registered for: 19 years

Príspevok od používateľa Korben »

je to pravda, ale je to skor technicka cast treningu, proste box a ako udierat sa treba naucit inde(mozno na Rangers treningoch, ktore su v pondelok a stredu), tiez tam chodim ako mi to vyjde casovo...ale chapes nie kazdy ma cas si spravit plan a rok sa ucit udierat a potom zacat trenovat sebaobranu, napr. KM... :)
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

ano, samozrejme, len som tym chcel povedat, ze ak ma niekto vela casu, alebo by sa vazne chcel ucit komplexny bojovy system, mozno by sa mal obratit inam.

nie ze by som KM za taky system nepovazoval, len ralizacia na Slovensku sa mi velmi nepaci.
verim ze v izraeli, us alebo polsku to moze vyzerat inak a vzhladom na vecsiu rozsirenost, by som si mohol vybrat ten klub, ktory sa mi najviac pozdava.

korben: ale ked vravis ze to je skor technicka cast treningu, nemal by sa tam brat doraz na techniku aj jednotlivych zakladnych technik, nie len kombinacii?
Korben
občasný prispievateľ
Príspevky: 77
Registered for: 19 years

Príspevok od používateľa Korben »

Myslis zakladne techniky ako udery, lakte kopy a pod? To sa trenuje zrejme v boxerskej casti. Normalne sa trenuju kombinacie-obranne situacie-noz, pistol, ruky, drzanie ... a na konci trosku boxu a kopov do lap. Aj to ledva kondonicne zvladam..
Naposledy upravil/-a Korben v 11 Apr 2008, 19:44, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

no ze predtym ako zacnem clovek ucit kombinaciu direkt, laket, koleno, tak ho najprv naucim dobre udierat direkt, dobre sekat laket a spravne kopat kolenom a az potom tie techniky budem viazat do kombinacie.

a to je prave to co som mal pocit, ze na KM v trnavke absentuje.
Korben
občasný prispievateľ
Príspevky: 77
Registered for: 19 years

Príspevok od používateľa Korben »

pravda zislo by sa ale tym ze je to celkom volne, ziadne rozdelenie zaciatocnici a pokrocili tak je to zamerane len na kombinacie...zakladne techniky sa snazim naucit sam....
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

aha, nie ze by som bol nejaky odbornik, ale ked ta nik kto vie ako na to nepodchyti, mozes si vypestovat zlozvyky, ktorych sa budes tazko zbavovat.
odporucal by som ti vybrat si jeden z mnohych boxerskych/kickboxerskych/thaiboxerskych klubov v ba, kde by si mal moznost aby ta viedli ludia co to vedia a aspon raz za cas sa tam zastavit.

lebo sam, ked nevies presne na co si mas davat pozor, to bude naozaj na dlhe lakte, sam na sebe to poznam.
Korben
občasný prispievateľ
Príspevky: 77
Registered for: 19 years

Príspevok od používateľa Korben »

jasne, niesom idealista ze by som sa to naucil sam, brat chodi na thajsky box a ma tam kamarata, ktory robil 15 rokov bojove karate, teraz sa dal tiez na ten thajsky box, takze mi co to poradia....nemozem praveze moc riesit aj to aj to, lebo okrem tej KM chodim este 3x tyzdenne do posilovne a to je potom celkom nabite...Po, St, Pia-posilka, ut,stv-KM, ut,st poobede aj-strelnica(ako vyda) a vikend obcas nejaka ta strelecka sutaz....je toho celkom dost...jedine ze by si mi chcel dat par sukromnych hodin :D
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

hehe, no vies ako sa hovori, vsetko je to len o cene.
ale ked tvoj brat chodi na thai, tak ta urcite vie naucit dobru uderovu techniku.

mimochodom, do ktoreho klubu tvoj brat chodi?
Korben
občasný prispievateľ
Príspevky: 77
Registered for: 19 years

Príspevok od používateľa Korben »

Klub sa vola Hanuman...je to niekde c Petrzalke...no co to sa na mna hadam nalepi:-)
inspiring_jang

Príspevok od používateľa inspiring_jang »

Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Tak ta mala nemala chybu! :shock:
Super udery no parada :!:

Klobuk dole :!:
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"