Sig Sauer Mosquito

inspiring_hawking

Príspevok od používateľa inspiring_hawking »

Nepotrebujes na to zbrojny preukaz Ecko... daju ti to aj na B aj na A.
inspiring_margulis

Príspevok od používateľa inspiring_margulis »

pričom

(1) Zbraňou kategórie B je

a) krátka opakovacia palná zbraň alebo krátka samonabíjacia palná zbraň,
však práve preto môžeš mať SigSauer mochito SPORT na ZP sk. A alebo B :roll:
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Na polícii jednoducho požiadaš o nákupko na "pištoľ samonabíjacia" alebo prípadne rovno "pištoľ samonabíjacia .22LR". Prídeš do predajne s nákupkom a MUSIA Ti to moskyto predať... ak majú blbé reči, môžeš poprosiť o citáciu paragrafu zákona - alebo ísť o predajňu ďalej, kde budú chcieť Tvoje eurá! A prípadne konštatovať, že o ich hrubej neznalosti a dezinterpretácii zákona sa popýtaš na polícii pri prihlasovaní zbrane :twisted:
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

mne dali margolinu rovno na A-cko a to som im tam aj napisal, ze na sportove ucely :lol:
Používateľov profilový obrázok
m2trash
občasný prispievateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa m2trash »

No Prave som sa vratil zo zaporozskej, kde mi prislusnik hned povedal, ze zbrane oznacene vyrobcom na sportove ucely mozes dostat do vlastnictva ak si drzitelom ZP kat. E. Tato zbran nieje urcena na ochranu osoby, tudiz drzitej zbrojneho pasu kat. B ju nemoze vlastnit.

Bratislava 29. 1. 2010.

-- Este tu mi niekto pisal ze je z bratislavy a je vlastnikom Mochita Sport, poprosil by som ho aby mi dal presne informacie kde kedy si daval ziadost o NP na mochita jak to NP vyzeralo.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

m2trash:
Uz to tu niekto spominal - vrat sa tam, zopakuj svoju ziadost a vypytaj si prislusnikove stanovisko na papieri aj s odovodnenim.
Pokial viem, v zakone nema ziadnu oporu na to, co ti tvrdi. Ci si je on toho vedomy, to netusim.
Používateľov profilový obrázok
m2trash
občasný prispievateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa m2trash »

Poviem to tak: Kto si bude davat ziadost na zaporozskej (BA) o NP na Mosquita tak bude mat problemy to obhajit pretoze prislusnikov ta zbran je urcena na sportovu strelbu a nie na sebaobranu,,
Problem budu mat iba drzitelia zp A.B,

Neviem na akom zaklade sa vydava nakupne povolenie,, no budiz,,
Nehcel som sa tam hadat o zakone s policajtom, Bol som si iba podat ziadost o zbrojny pas zatial, este ho nemam, robim si skusky na B..asi v marci budem rozsirovat na E. zatial mam v plane podporit slovensky trh a kupit si Kacera mk6 .. Sig Mosquito ma velmi oslovilo ale iba vo verzii sport, pretoze na to aby malorazka poctivo fungovala, sa do nej musia pouzivat HV samozrejme, a aj tak by mala mat co najdlhsiu hlaven.. Cim kratsia hlaven tym budete mat vacsi problem stym ze vam neobtiahne zaver a podobne,,
Hovorim Sig Sport na stretnicu je spica za nizku sumu.. Inak najlepsi asi bude ruger. Ale mojim snom,, ked budem mat trosku viac peniazkov na minanie,, kupoim za nejakych 700 stoji tusim, Beretta Target...

Ale inak,, Vlakno o sig mochito,,,,je Moj nazor,, SigSauer Mosquito Rulez.
Pekna v niekolkych varianbtach a skvele padne do ruky
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 4 months

Príspevok od používateľa gewehr »

m2trash napísal:...Nehcel som sa tam hadat o zakone s policajtom...
ty sa s nim nemas co hadat, tebe staci vyziadat si jeho stanovisko pisomne
inspiring_margulis

Príspevok od používateľa inspiring_margulis »

m2trash napísal:No Prave som sa vratil zo zaporozskej, kde mi prislusnik hned povedal, ze zbrane oznacene vyrobcom na sportove ucely mozes dostat do vlastnictva ak si drzitelom ZP kat. E. Tato zbran nieje urcena na ochranu osoby, tudiz drzitej zbrojneho pasu kat. B ju nemoze vlastnit.

Bratislava 29. 1. 2010.

-- Este tu mi niekto pisal ze je z bratislavy a je vlastnikom Mochita Sport, poprosil by som ho aby mi dal presne informacie kde kedy si daval ziadost o NP na mochita jak to NP vyzeralo.

Z. 190/2003 nepozna sportovu zbran, oznacenu vyrobcom, taktiez ty urcite budes ziadat o zbrojny preukaz a nie o zbrojny pas. Pozorne si prestuduj citovany zakon. :arrow:
Používateľov profilový obrázok
m2trash
občasný prispievateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa m2trash »

No dobre, ked budem mat uz zbrojak hotovy pojdem tam ziadat o nakupne povolenie na Mochito sport....a jak tak citam podrobne ten zakon, ako uz bolo spomenute, : Drzitel A,B ZP. moze nadobudnut, podla § 5 odsek 1. pismena a,b,c...co ynamena ybran kratka opakovacia,alebo samonabijacia,
Kratka jednovzstrelova so stredovym zapalom a jednovystrelova palna s okrajovym zapalom kratsia ako 280mm ...asi mu predlozim vystrizok zo zaakona...kazdopadne dakujem vam .....Asi tak o mesiac vam poviem ci som to Mojito dostal...a ako som si snim vystrelil oko,,uz sa tesik..danke und GoodBye
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Pozri čo som písal vyššie - Ty vôbec nemusíš žiadať o nákupné povolenie na SIG Sauer Mosquito!!! Žiadaš o nákupné povolenie v zmysle zákona na samonabíjaciu pištoľ - a je Tvoja dobrá vôľa, že tam napríklad došpecifikuješ napr. 9mm alebo .22LR ak máš niečo vytipované - ale veď Ty nemusíš vôbec v čase vydania nákupného povolenia vedieť, ktorú konkrétnu zbraň si kúpiš - uvedom si, že nákupko má obmedzenú platnosť a naši predajcovia veľmi často plné - nie pulty, ale huby sľubov :evil:
m2trash napísal: ...Bol som si iba podat ziadost o zbrojny pas zatial, este ho nemam, robim si skusky na B..asi v marci budem rozsirovat na E.
...
Prečo nie naraz B+E+F a zbytočne vyhadzuješ peniaze?
robogti
prispievateľ
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa robogti »

Skús sa spýtať dotyčného pána či môžeš mať klasické Mosquito na sk. A. Ak áno, nech ti vysvetlí, prečo je verzia Sport možná len na E. Najlepšie písomne, podľa zák. o slobodnom prístupe k informáciám, a v zdôvodnení by som prosil láskavo uviesť právne normy
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

m2trash
smeruj svoje prispevky do vhodnej temy
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa DUSO »

elektron: sa neondej, nemusi hned vsetko pisat do vtipov :roll:
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa DUSO »

sorry vsetci, som si nemohol pomoct :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Sig Sauer"