Stoji mi naozaj Vasa K100 za to?

Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Nontox mi raz sposobil presnu taku istu zavadu,naboj vletel do komory a vytahovač nebol zaskoceny,s inými nabojmi okrem hnoja zvs v priebehu 20tis ran nebol problem.Bacha si daj na nontoxy neodpaluje niekdy na prvy raz,aj ked kačko ma dobry napich ale stane sa.
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa pif paf »

Mal som K100, z dlhým laufom. Strielalo sa my z nej výborne. Spoľahlivosť tiež výborná. Ani jedno zaseknutie okrem testu Aresov a zistenia že ZVS náboje išli s kvalitou streliva výrazne dole. Jediný problém bol zo spúšťou, ktorá mala v SA 31N. To potvrdilo aj meranie v skúšobni Jarovce. V rámci reklamácie bola spúšť vyladená na 23 N.
Po odskúšaní P11 na strelnici a zistení že je pri streľbe ovládateľná veľmi podobne ako K100 som predal K100 do blízkej rodiny a kúpil P11 ktorú už využijem aj na nosenie a vystrieda lowendový jednoradý Walther v deviatke browning. P11 bola v rámci reklamácie odporu spúšte v SA vyladená z 27N na 22N. Takže vlastníkom GP produktov odporúčam si dať zmerať odpor spúšte a potom prípadne reklamovať. O prevzatí P11 priamo v prevádzke GP a reklamácii skrz obchodného partnera napíšem niekedy inokedy viac v téme „kde ne/radi nakupujete“ (to bude o tom čo chcel Mesi rozviesť).
Po pozitívnych skúsenostiach s K100 a prvom otestovaní už vlastnej P11 na strelnici ...:
49 x Alsa pro 8g FMJ, štandardná navážka.
38 x S&B Soft point 8g
38 x S&B Subsonic 9g
50 x S&B 7,5g FMJ
47 x ZVS Subsonic 9g
29 x ZVS 7,5g, velmi slabá navážka (2 x stovepipe)
49 x vlastné prebíjance 8g FMJ, slabšia navážka.

… som začal P11 s dôverou nosiť. Mal som ešte pre istotu aj MFS 7,5 g, ale keďže všetko okrem ZVS fungovalo tak som nechcel P11 trápiť +P strelivom.
Pri druhej návšteve strelnice …:
118 x Alsa Pro 8g FMJ, štandardná navážka
31 x vlastné prebíjance 8g FMJ, štandardná navážka

… došlo počas streľby prvý a jediný raz k zaseknutiu zbrane. Ako na potvoru som si ten deň zabudol pribaliť kameru, takže k udalosti nemám videozáznam. Výstrel predchádzajúci zaseknutiu mal štandardný priebeh a nič nenasvedčovalo tomu že by mohlo ísť o vadu náboja. Záver zostal nedovretý a zastal asi 4 mm pred svojou konečnou prednou polohou - asi v polovici pohybu rotácie hlavne. Náboj zasunutý v komore. Kladivo vypustené a zastavené na hrane záveru pod úderníkom. Vytiahol som zásobník zo zbrane. Potiahnutím za záver sa nedarilo ho uvolniť. Skontroloval som opatrne vizuálne zbraň (nie, do ústia hlavne som nepozeral) - žiadne poškodenie ani prekážka ktorá by bránila pohybu záveru. Následne až na tretí pokus sa podarilo hrubou silou stiahnuť záver dozadu. Náboj vypadol volne z nábojovej komory. Záver som vypustil a ten sa opäť zasekol v rovnakej polohe! - napriek tomu že zbraň bola vybitá a bez zásobníka. Opäť kontrola zbrane a tiež náboja z komory - no nenašiel som žiaden dôvod prečo sa zbraň zasekla. Po tomto zaseknutí som z P11 už nestrieľal. Pri následnom čistení zbrane som sa snažil pochopiť a nájsť príčinu zaseknutia záveru. Vtedy som objavil odlupovanie niklovej povrchovej úpravy nielen na namáhaných hranách a plochách zvnútra záveru: 1 2 3 4 5 6
Fľaky na zadnej časti záveru už sú len slabým čajovým odvarom oproti predchádzajúcim objavom.
Čo ma ale serie je že neviem či som si to olupovanie predtým nevšimol, alebo tam pri prvom čistení ešte nebolo. To ale nieje všetko. Ďalší problém som objavil na hlavni: 1 a z mierne iného uhla pre lepšie vyobrazenie 2
A vzorka nepoškodenej hrany hlavne.
Domnievam sa že zaseknutie bolo spôsobené zakúsnutím tejto hrany do hrany hlavne. Predpokladám že včasné zaseknutie urýchlilo aj to že hrana na závere bola bez povrchovky na dotyk drsná ako šmirgeľ.
P11 som si už po opravení vyzdvihol. To bolo prekvapenie keď som v predajni otvoril kufrík zo zbraňou. O tom už v inej téme ako som spomenul vyššie. Teraz nosím svoj obľúbený lowendový Walther ktorý nikdy nemal funkčný problém pri streľbe a po vyladení pár drobností mu môžem dôverovať a P11 budem teraz dlhodobo len testovať na strelnici.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa vanto »

Taketo zasekavanie som zazil uz na 3 K100-kach, stale ten isty priebeh. Sekne to a nejde obtiahnut. A aj pri obtahovani nasucho, teda bez streliva v zbrani.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

MFS 7,5 g 9L sú určite +P strelivo?
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Pokial sa zaoblia tie hrany na hlavni nad komorou, nebude to kusat do zaveru pri rotacii hrany okolo vrchnej casti vyhadzovacieho okna. To bol u mna hlavny problem.
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa pif paf »

yarco: Off Topic: MFS v bielej krabičke s čiernym popisom, mosadznou nábojnicou, červeným lakovaným krúžkom na zápalke, so strelou zalepenou dákym čiernym humusom v nábojnici aj pre ochranu prachovej náplne pred vlhkosťou (keďže tieto náboje boli primárne určené pre štátne ozbrojené zložky a sa to vyžadovalo) ja považujem za +P strelivo(*) pretože sekundárny efekt tohto zalepenia strely do nábojnice je zvýšenie vnútro-balistických tlakov pri oddeľovaní strely od nábojnice. Čo mohol byť aj úmysel výrobcu aby strelivo spoľahlivo fungovalo nielen v pištoliach ale aj samopaloch. Nie sme v téme o MFS nábojoch, takže tu si toto moje nepotvrdené OT info bez uvedenia zdroja môžeš s kludom označiť za blud. V téme o MFS nábojoch si to obhajovať nebudem, nestojí my to za ten následne vzniknutý flame.
elfuego: Na mojej zbrani bola oprava prevedená úplne opačným spôsobom a to obrúsením hrany na závere. Vložím sem (alebo do inej vhodnejšej témy) v najbližšej dobe ešte aj foto pre porovnanie PRED a PO "kompletnom upgrade zbrane" ako GP označilo moju opravu zbrane.

(*) zvýšením tlaku už od 10% vyššie sa zo štandardného streliva 9mm Luger stáva +P strelivo. Zdroj SAAMI.
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

To neviem, ci je zrovna stastne riesenie. Tvrdost som nemeral, ale material hlavne mi pride subjektivne podstatne tvrdsi nez material zaveru. Doslova ho ta hrana na hlavni frezovala, ked doslo k jej zdvihnutiu k vrchu zaveru, pricom hrana samotna nemala znamky opotrebenia.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

pif paf napísal:V téme o MFS nábojoch si to obhajovať nebudem, nestojí my to za ten následne vzniknutý flame
Prečo flame?
Buď napíšem, že strelivo je pre mňa pocitovo na úrovni +P (čo si urobil ty) alebo predhodím výsledky merania, že strelivo naozaj je +P. Tam asi nie je moc o čom "flejmovať".
Akurát v tom prvom prípade by bolo asi vhodné to +P uvádzať v úvodzovkách alebo apostrofoch.
Koniec OT.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Dumb guns I want: Grand Power K100

Aj negatívna reklama je reklama :wink:
Možno sa tam rozbehne diskusia a ukáže nám názory US užívateľov, prečo asi skončila tá spolupráca ohľadne GP6. Štvrtý príspevok už asi niečo z toho naznačuje...
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

založenie takej debaty mi jemne naznačuje určitú urazenosť niekoho, kto také niečo založil.
"Živá" diskusia a negatívna skúsenosť úplneho nováčika je asi ako hodiť kameň do vody- člup... a koniec

Zmena partnera z STI na Century Arms zrejme malo iné dôvody.
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1087
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa Ravenn »

Len by ma zaujimalo, ci aj pozitivna skusenost novacika by bola hodnotena rovnako... hlavne pri tejto znacke... kamen, clup a koniec :-)
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3701
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Neviem ako ty, ale ja pri vybere produktu tie pozitivne ohlasy beriem len tak informacne, viac ma zaujimaju zavady. Taktiez si treba uvedomit, ze nefunkcnost produktu zverejnuje takmer kazdy, pri jeho funkcnosti tomu to vsak casto tak nebyva.

Navyse si to prirovnajme k zbraniam. Kazdy jeden preslap mame v mediach rozmazavany a pomaly ludia zapaluju fakle na palenie carodejnic, to ze je tu dalsia desattisicka bezproblemovych na jeden kus problemoveho, nad tym sa uz tolko ludia nezamyslaju.

Peterson len upozornil na to, ze je to jedna reakcia a aj to novacika. Navyse clanok asi nebude extra popularny, ked v diskusii su 4 prispevky.
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1087
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa Ravenn »

nic ine som ani necakal od Petersona.

Ale vobec by sa neozval, ked by tu nejaky novacik spieval ody na produkty GP. Resp,mozno ozval, ake su GP super aj v zahranici... :-P ale ze nazor novacika nic neznamena, to by tu nezaznelo ani nahodou.

No je fajn, ze niekto ma odvahu aj taketo prispevky zverejnovat, na objektivnejsie posudenie (ne)kvality GP produkcie.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

Ravenn: ako som to napísal - tak som to myslel. Ja nejsom továrenský strelec GP, dokonca nemám od firmy ani gratis zbraň či bonusy za pozit.prezentáciu.
Jeden negatívny príspevok má minimálnu výpovednú hodnotu- rovnako ak by tam bol jeden pozitívny.
Podľa mňa, tento link nebol celkom z takých, ktoré by objektivizovali skúsenosti zahraničných klientov v pištolami od GP.
Rovnako si nezakrývam oči nad závadami, ktoré mávajú pištole K100.
Momentálne niektorí IPSC strelci majú dosť zlých skúseností s pištolami od CZ a majitelia iných značiek tu neonanujú na ich účet. Iba sme krátko posrandovali na súťažiach na tú tému spôsobom : "dnes na rozdiel od CZ odstrielali všetky K100-ky " :D
A život ide ďalej
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1087
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa Ravenn »

Peterson :-) ja viem co robis a viem ze nie si tovarensky strelec GP, iba mas toten Peterson vygravirovany na tvojej GP zbrani ... príspevok je tu na fore a preto som napisal, ze ma neprekvapila tvoja rychla obhajoba tvojej oblubenej znacky :-)

Ano, je to jeden príspevok, ano, jeden príspevok o nicom nesvedci, mas pravdu. No na zamyslenie sa je dobry ...

A skutocne, nielen produkt GP ale ani sucasny produkt CZ by som si nekupil. Polotovary nekupujem a ked uz nejaky kupim z nevedomosti, tak sa ho rychlo zbavim. Nastastie o produktoch GP (aj CZ) mam informacii dost :-)

ano, zivot ide dalej ...:-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"