Glock 43

luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa luco »

marabu - u mna šlo predovšetkým o test spolahlivosti prebíjancov, čo som tu písal aj predtým, ja nevravím, že ta pištol do budúcna nezačne blbnuť. Nemal som žiadny zásek a pod. a pritom som skúšal 4 značky nabojov. Prvé dojmy u mna dobré.
inspiring_grothendieck

Príspevok od používateľa inspiring_grothendieck »

co sa tyka samotneho zasekavania tak aj 200 ks styroch druhov streliva ma uz aku taku vypovednu hodnotu.
ked ma pistol tendenciu zasekavat tak uz jeden naboj z obsahu zasobnika sposobuje zvacsa problem nakolko medzi vystrelenim prveho a posledneho naboja v zasobniku sa zmeni viacero parametrov strelnej sustavy.

samozrejme na test co sa tyka unavy materialu a opotrebovania treba vystrelit desiatky tisic nabojov.
myslim si ze Glock by ale nesiel do risku nakolko jednoradovy Glock 9mmLuger bol vyziadany samotnymi hobby strelcami - takymi ako sme my tu na fore.

ale nikdy nehovor nikdy, uz ine top znacky prekvapili negativne :D
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1898
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa matus69 »

TomasARN napísal:Rozmyslal som nad Rugerom LC9 kaliber 9x19 Luger, ale teraz vaham, ci mam zobrat G43, bol by do paru ku G19 co mam. Co myslite?
neviem aku ma LC9 spust. U G43 mas vyhodu, ze spust (mam na mysli charakter a reset) je takmer taka ista na vsetkych modeloch = chytis zbran a strielas.
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

matus69, Ruger LC9 maa spustovu poistku a este je tam mechanicka
Naposledy upravil/-a inspiring_payne v 09 Nov 2015, 12:26, upravené celkom 1 krát.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1898
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa matus69 »

na poistku som vobec nemyslel
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Aky je chod spuste na Rugry, jej moznost ladenia a podobne neviem, ci co si myslel? Idem dnes pozriet do obchodu G43, tak uvidim, ako mi sadne
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1898
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa matus69 »

myslel som to, ze glock ma charakteristicky chod originalnej spuste. A tato charakteristika je nastastie rovnaka u vsetkych glock modelov.
Cize ak striedam 2 zbrane, je idealne mat obe zbrane s rovnakou spustovou charakteristikou. Znizuje to cas potrebny na ziskanie zrucnosti presne strielat z oboch zbrani a pomoze to eliminovat chyby vznikajuce pri strielani v strese.
To je moj nazor.
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Bol dnes pozriet G43, v ruke sedi dobre s dlhsim zasobnik, vyzor klasika, akurat mensie rozmery a hmotnost, cena prijatelna. Ale bol tam aj Ruger LC9s a ten vyzorovo vynikajuci
inspiring_grothendieck

Príspevok od používateľa inspiring_grothendieck »

chlapi prisli ste uz na nejaku chybu tejto pistole ?
popripade co vam na nej vadi a vedeli by ste si to predstavit aj inak ?
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa luco »

možno nižšie mieridla, dosť su vysoke vzhladom na taku minipištolku
inspiring_grothendieck

Príspevok od používateľa inspiring_grothendieck »

celkom dobre video o G43:

https://youtu.be/4RkVGYZexLY

od 25:40 casu videa je vystrelena nejaka specialna strela co sa ciastocne roztriesti , tak to som fakt este nevidel pri 9 mmLuger :)

https://youtu.be/4RkVGYZexLY?t=25m40s
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1898
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa matus69 »

luco napísal:možno nižšie mieridla, dosť su vysoke vzhladom na taku minipištolku
Mieridla musia mat iste rozmery aby sa dala zbran natiahnut/odstranit zavadu jednou rukou.
inspiring_grothendieck

Príspevok od používateľa inspiring_grothendieck »

matus a toto tvrdenie mas odkial ?
to ako keby si napisal ze pistole musia byt cierne aby ich nebolo dobre vidiet :)
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1898
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa matus69 »

Ako odstranujes zavady jednou rukou?
inspiring_grothendieck

Príspevok od používateľa inspiring_grothendieck »

ze sa pytas, pff
sak medzi stehno a lytko :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"