Aké strelivo do Glocku 17 alebo 19

elegant_goodall

Príspevok od používateľa elegant_goodall »

Caute vsetci. Aky kaliber zvolit do Glock 17? Chcem s tym v buducnosti skusit IPSC a mat to do lesa ako ochranu pred medvedom, lebo uz 2krat som mal tu cest a nemal som pri sebe nic :D Ako je to s cenami streliva , napr. .357, 9mm Luger. Som zaciatocnik, dakujem za kazdu radu.

zyx66
tycho28
častý prispievateľ
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa tycho28 »

..
Naposledy upravil/-a tycho28 v 03 Apr 2012, 23:03, upravené celkom 1 krát.
elegant_goodall

Príspevok od používateľa elegant_goodall »

OK pozrel som, chapem. Tak inak. Aky je rozdiel v strelbe z G17 (9mm) a G31 (.357). Zastavim s jednym aj s druhym medveda na 15 metrov v pripade nudze?
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa rado74 »

na 15 metrov medveda nezastavis s nicim lebo ked uz bude v takej kratkej vzdialenosti nestihnes zbran ani vybrat s puzdra nie to este strielat nehovoriac o tom ze je viac ako pravdepodobne ze sa smyknes na vlastnom hovne a pistol ti vypadne z ruky no a teraz vazne.Ak uvazujes o vystrielani x tisic nabojov rocne ber 9mm LUGER kôli cene streliva ak nemas moznost prebijat aj vacsi kaliber.Ak to bude vikendove strielanie myslim ze riesit kaliber je bezpredmetne tu krabicku nabojov si kupis za hocjaku cenu.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 4 months

Príspevok od používateľa gewehr »

skus si to porovnat
http://en.wikipedia.org/wiki/.357_SIG
http://en.wikipedia.org/wiki/9x19mm_Parabellum

tak napriklad energia s 9,5 g strelou:
.357: 147 gr (9.5 g) JHP 380 m/s 690 J
9mm: 9.5 g (147 gr) JHP 368 m/s 643 J

su to "iba" cisla, ale co to napovedia. IMO, nie som si isty, ci to vyvazi aspon rozdiel v cene naboja Obrázok
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Xader »

Preco chces strielat s pistolou na maca ? :shock: si polovnik, alebo je niekde velka pravdepodobnost, ze ta napadne ? To si radsej kup revolver .357 alebo .44. Inak si myslim, ze G17/G19 alebo hocijaka ina zbran, ktora ti sadne bude v 9mm luger dostatocna a perspektivna, kvoli cene streliva, aby si sa vyblaznil aj na strelnici a aj zastavovaci ucinok je viac ako dobry, prieraznost takisto, nie je co riesit :)
elegant_goodall

Príspevok od používateľa elegant_goodall »

Maca spominam preto, lebo som casto na horehroni, polka rodiny je odtial a mal som dve stretnutia s medvedom, posledne bolo minuly rok. Som sedel na pniku na kraji lesa a oddychoval, a z mladiny vybehol taky 150kg maco, a bez prehanania na 10-12 metrov sa postavil na zadne a zacal ma vetrit, lebo necitil nic. Nebolo casu na nic, ale zrazu maco padol na styri a upaloval prec. Preto chcem mat pre buducnost kver a hlavne strelivo v nom, aby som mu urobil co najviac skody na taku vzdialenost v pripade ze bude cas na strelbu. A zaroven to musi byt zbran s ktorou sa da strielat IPSC. Dik

zyx66
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 4 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Pokial chces strielat IPSC, tak budes potrebovat hooodne trenovat. Nad inym kalibrom ako 9luger ani neuvazuj. A na strieloanie po medvedovi zabudni.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

jedine ak 2 zbrane

9L na IPSC a nejaký kanón 44Magnum do lesa
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Xader »

Hej, na IPSC 9mm luger a zbran ? Glock17, Glock34, K100, HK USP Elite...no na co mas financie, co ti sedi v ruke a co sa ti lubi :)
Na maca fakt asi ten .44magnum smith&wesson...nejake 2-3palec nech sa to normalne nosi u seba, ale aj s tym treba urcite trening.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 4 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Xader napísal:Hej, na IPSC 9mm luger a zbran ? Glock17, Glock34, K100, HK USP Elite...
no pokial chces zacat s IPSC, tak predpokladam s diviziou production. Zbrane, ktore v nej mozes pouzit su taxativne vymenovane, vratane ich technickych specifikacii ako napriklad min. odpor spuste a pod.
elegant_goodall

Príspevok od používateľa elegant_goodall »

OK chalani, vdaka za rady

zyx66
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

zyx66 napísal:Aky je rozdiel v strelbe z G17 (9mm) a G31 (.357).
Rozdiel je taky, aky ty povies, ze je. :wink:
Inak povedane - kazdy mame ine ruky a inak vnimame spatny raz tej ktorej zbrane. Kym to sam neskusis, nebudes vediet.

ad IPSC - ak planujes IPSC este len skusit, nepodmienoval by som tym zatial vyber zbrane. Zacat mozes s takmer lubovolnou zbranou (*), potom uvidis, ci ta to bavi a ci sa chces tomu vazne venovat.

(*) Ja strielam IPSC s 'pidiGlockom' G26 a strielam pre radost. Zatial ma to dost bavi a neuvazujem o zmene zbrane. Pravdou je, ze momentalne nemam cas a hlavne ani chut zacat sa tomu venovat seriozne.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa boris »

ja len dodam, lebo yarco sa hanbi, ze yarco s pidiglokom na sutaziach striela skvele a s neladenym G26 pravidelne poraza nase poladene fullsize specialy...
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ty mas poladeny fullsize special ??
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"