HK vs. Glock

Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Napriklad aj ja :wink:
inspiring_pike

Príspevok od používateľa inspiring_pike »

Aj ja som rovnaka anomalia...
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa kriznik »

Vidím že anomálií tu máme až až. Ja sa tiež hlásim, strielam ľavou, mierim pravým. Ale pri strelbe z vz.58 cvičím pravý ukazovák, oko nepustí :wink:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5632
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

gewehr napísal:Jack, kolko je takych anomalii ako ty :?: :wink:
Gewehr, keby si ma poznal osobne, vedel by si, že nie veľa. Málo, veru málo.
:lol: 8) :lol:
inspiring_lederberg

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

Tak hoši co este okrem anomalii a sigoch x-five este preberieme vo vlakne HK vs Glock :?:

Musim suhlasit s BALISTIKOM sigi je na sutaziach vidiet pomerne casto HK skoro vobec. Mozno je to charakterom zbrane. HK su predsa len viac sluzobne zbrane a zbrane urcene na osobnu obranu. HK ma na IPSC jednu nevyhodu... vypustanie zasobnika :cry: Ako povedal Jack da sa na to zvyknut ale otazna je rychlost. Tiez cena hra dolezitu ulohu. Za cenu HK sa da urcite najst vhodnejsia zbran na sutaze. Napriklad taky Glock 17 mozete ho pouzit ako zbran sluzobnu osobnu ci zbran na preteky. Da sa povedat tri v jednom :wink: Takze za univerzalnost body jednoznacne ziskava Glock a HK v tomto smere musi sklonit hlavu :lol: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5632
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Noacoak, podľa mňa si sa trochu unáhlil. Obávam sa, že tu nejde ani tak o vlastnosti zbrane, či o vypúšťanie zásobníka (kt. je rýchlejšie a pohodlnejšie jak obvyklé tlačítko). O tom, čo ťa vedie k záveru, že G "je univerzálnejší" sa mi nechce diskutovať. Najmarkantnejší je totiž problém s doplnkami na HK. Ešte tak náhradný zásobník, alebo svetlovodná mucha sa dajú, ale skús na HK u nás zohnať lievik alebo predĺžený zásobník. Možnosťou je napríklad kúpiť si HK USP Expert, ale to už je dvojnásobná investícia oproti mloku alebo kačenke. Za zbraň s plastovým rámom, samozrejme.
:P
Kým sa toto nezmení, tak HK sa sotva v našich luhoch a hájoch bude presadzovať na športové strieľanie. Aj keď P30 L neskrýva takéto ambície. A práve to je pre nás, slovenských strelcov, najväčšia výhoda G či K-100 oproti HK, že nemáme problém si zohnať na mloka či kačenu akýkoľvek potrebný doplnok. Navyše za prijateľnú cenu a pomerne rýchlo.
:wink:
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 4 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Na SVK stiela vacsina ludi Gckami alebo K100 z jednoducheho dovodu a tym je cena ako samotnych zbrani H&K tak aj ich doplnkov. Dostupnost je relativne dobra, teda pre ludi, ktory vedia co je E-Bay a nemaju problem s platbami do zahranicia. PRedsa len cena porovnatelnej kategorie HK je proti K100 alebo G skoro dvojnasobna. To co clovek stretne na strelniciach ale tiez cestach je do znancnej miery odrazom kupnej sily obyvatelstva, ktora je u nas relativne biedna.
inspiring_shannon

Príspevok od používateľa inspiring_shannon »

a to je dost velka marketingova chyba nemcov. Lebo neverim, ze by nemohli ist s cenami troska nizsie. Mozno by situacia bola potom ina. Aj zbrane su z dlhodobeho hladiska spotrebny tovar, tak preco kupovat drahsie ked clovek kupi lacnejsie a rovnako spolahlive?
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Mozno sa im to dobre predava aj takto.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5632
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Tak tak... nie som sám, kto má pocit, že HK dáva svojim európskym zákazníkom dosť jasne najavo, že za dôležitejšie považuje veľké kontrakty a tvári sa elitnejšie než skutočne je. Je pravda, že pištole predané civilným odberateľom tvoria len malú časť predaja značky (na rozdiel napr. od G), ale i tak. Kvality zbraní s cajchom "HK" to síce nič nemení, ale na celkovom dojme zo značky áno... Samozrejme, z pochopiteľných dôvodov je v USA prístup HK k zákazníkom diametrálne odlišný. Aspoň podľa toho, čo mám možnosť čítať na fórach.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 4 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Je to vec oslovenia tj ktorej cielovej skupiny zakaznikov. Zvolili strategiu dodavat predovsetkym silovym zlozkam, u beznych komercnych zakaznikov vsadili predovsetkym na vyssiu cenu a vsetko co s tym suvisi. Je to klasicky brand marketing, evidentne im to vyhovuje, keby sa im to nevyplatilo, tak to zmenia.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Jack napísal:... vypúšťanie zásobníka (kt. je rýchlejšie a pohodlnejšie jak obvyklé tlačítko) ...
Ci je to rychlejsie a pohodlnejsie, to neviem, ale viem, ze ma nedavno zarazilo prevedenie tej packy tusim na P2000SK. Pri jej stlacani sa nehybali smerom dolu len "cudliky" na oboch stranach lucika, ale aj taka platnicka pod lucikom. Nebolo mi jasne, ako sa da pohodlne uvolnit zasobnik, ak clovek nechce sucasne povolit aj uchop silnej ruky (t.j. prostrednik max. natlaceny zospodu na lucik).
Ak si dobre pamatam, na P30-ke aj tvojom USP-cku je to riesene inak.

Stagstalker napísal:Vypustanie zaveru nakoniec nema byt obojstranne, ale len prehoditelne z prava do lava a naopak, lebo obojstranne vadilo uchopu pri strelbe.
Ako moze glockovske vypustanie zaveru (vcelku maly cudlik) vadit uchopu na strane silnej ruky? Ved tam je najvyssie polozeny ukazovak, a ten je na spusti, zaveru sa pocas strelby nedotyka.
Jedine, ze by Glocky 4. generacie mali nove hmatniky vypustania zaveru a tie by uz s obojstrannostou mali nejake ergonomicke problemy.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5632
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Yarco, práveže na USP je to riešené rovnako. Nikdy som si to neuvedomoval, ale teraz som si to schválne niekoľkokrát vyskúšal, že čo vlastne robím, keď vypúšťam zásobník.
Výsledok môjho skúmania :lol: : Úchop nemením, pravou (strielajúcou rukou) vôbec neprehmatávam. Akurát celkom podvedome na moment povolím tlak v prostredníku, ktorý je bezprostredne pod tou páčkou vypúšťania a... je to. Všetky tie pohyby mi prišli tak samozrejmé a prirodzené, že až doteraz som si ich vôbec neuvedomoval, pritom ich robím už zo desať rokov (predtým na airsoftovom USP).
8)
Prehmatávam jedine vtedy, ak zásobník vypúšťam ukázovákom strieľajucej ruky. Nie o moc, ale prsty silnej ruky mi vtedy musia mierne ustúpiť smerom k dlani, lebo mám o málinko dlhší ukazovák ako by sa mi hodilo mať, aby som tento úkon mohol pohodlne vykonávať bez prehmatávania. S ostrou však tento manéver prevádzam minimálne.
:wink:
Takže asi tak.
inspiring_shannon

Príspevok od používateľa inspiring_shannon »

yarko: neviem preco to zmenili, proste na 21SF sa im to udajne neosvedcilo...
na margo noveho glocku...

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Dátum registrácie: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa aris »

Jack napísal:Noacoak, NzPerX to napísal presne. :wink: Ja len, že sa bojím, že keď si toto prečíta niekto zvonku, tak to nebude brať ako poradňu, ale skôr bude mať z toho taký pocit, že chlapci (teda my) sa dohadujú, kto ďalej a vyššie dociká. :lol:
neboj, presne to co pisal kolega pred tebou je motivom mojej navstevy.
Rozhodujem sa medzi G17/19 a HK P30. Sice som este len na druhej strane, ale nemam pocit, ze sa tu natahujete ako male deti :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Heckler & Koch"