Keď už tasiť, vystreliť?

Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Tak je to ok. Ak by ju dotycny videl, tak by si ju uz podla zakona pouzil a treba to hned hlasit PZ. Niektori ludia su neprajnici a mohli to ohlasit oni policii a situacia sa mohla vyvinut uplne inak.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

DUSO, omyl! :D Nekritizoval som Lpyho, aj keď to tak mohlo vyzerať. 8) Len com chcel, aby sa zamyslel a dával si pozor na to, čo robí, lebo my strelci sme lovná zver pre kadejakých trotlov pseudopacifistických. A v prípade, že nedajboh musíme použiť železo, aby sme seba alebo blízkych chránili pred kadejakými šmejdmi, tak sme zväčša ľahkým sústom jak pre vyšetrovateľa, tak aj pre prokurátora. O tom som písal predtým. :wink:
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa DUSO »

OK Jack. Je my jasne preco ste lpyho nabadali ku chladnokrvnosti. Aj to co pises o polovacke na civilnych majitelov zbrani je pravda. Ja som len upozornil na rizikovost pokusov odvracat utok rucne, ak som ozbrojeny a mam teda moznost branit sa so zbranou. V Ipyho v zasade spravnom postupe som doplnil len pokus o utek a tym vyhnutie sa utoku. V pripade, ze ma typek zacne prenasledovat je to jasny utok, ktory moze skoncit mojou smrtou. Preto sa zariadim tak, aby som mal istotu (nie nadej), ze este budem mat moznost obhajovat svoje konanie. Kazdu obranu, aj vyslovene opravnenu a zakonnu, moze vysetrovatel alebo sud posudit ,ako neprimeranu. Avsak kto je odhodlany branit sa so zbranou, musi ratat aj s touto moznostou. Ak vsak posudi udalost, ako utok na svoju osobu, tvrdim, ze vzdy je lepsie zlozit utocnika, ako dufat, ze utok prezije.
Blade
prispievateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Blade »

Co sa tyka prispevku lpy-ho, situaciu vyriesil ukecanim (co je vacsinou najlepsie riesenie). Riesenie, ktore chcel pouzit so zbranou, by v ziadnom pripade nepreslo na sude, to by musel dat dole vsetkych co tam boli a rozhadzat medzi nich noze a retaze.
Clovek, ktory sa rozhodne drzat a nosit zbran je clovek, ktory sa stara o vlastnu bezpecnost. Skutocne ale dokaze niekto vlozit svoj zivot do jednej strelnej zbrane? Bola tu spominana moznost obrany aj holymi rukami v takomto pripade. Podla mna ak sa chce clovek ucinne branit, najprv je treba trenovat nejake bojove umenie alebo kurz sebaobrany a az potom ist do zbrane. Niekto povie, ze ma 65 kg a ze by takeho cloveka dole nedal. Jasne ze nie, ked stravi pol dna za pocitacom a jedinu vec ktoru za ten den urobi pre svoju bezpecnost je to, ze si vecer supne do puzdra kver a ide von (tymto nechcem nikoho urazit). Strelna zbran je najucinnejsia obrana, ale mala by to byt vzdy posledna moznost, nie prva co cloveka napadne. .
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa arminius »

Blade

V podstate súhlasím , A L E
moznost obrany aj holymi rukami v takomto pripade. Podla mna ak sa chce clovek ucinne branit, najprv je treba trenovat nejake bojove umenie alebo kurz sebaobrany a az potom ist do zbrane.
....povedz to ale nejakému človekovi / muž - a aj žena / , ktorý nikdy také niečo netrénoval z takých alebo onakých dôvodov .

Povedzme , že ja mám nejaké tie základy :wink: , ale fakt len tie :!:
No , ale keby prišlo k lámaniu chleba , tak z rôznych dôvodov by som asi nestačil na pár mladých :cry: Títo by ma odf.....li , len by tak hučalo :wink:
Čiže , čo mi asi ostáva :roll: Prípadne aj iným :?:
inspiring_saha

Príspevok od používateľa inspiring_saha »

Zacat trenovat?! ;)
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa arminius »

koudelka
Zacat trenovat?!
Len mi nepovedz , že JA :roll: , lebo tu nahádžem toľko a takých smajlíkov , že už :lol: - tento je slabý .
tak z rôznych dôvodov by som asi nestačil
nebudem rozpitvávať :cry:
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

vsade treba chodit s ostentativne vytrcenou automatickou zbranou, aby si vytvaral odstrasujuci efekt.
potom si v pohode, nik si do teba nezacne.
ako doplnok mozno este 2 rotvajlery a 2 bezkrkych strazcov.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Dátum registrácie: 16 years 11 months

Príspevok od používateľa Panzer »

luke

Na čom fičíš? :D
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Blade napísal:a ze by takeho cloveka dole nedal. Jasne ze nie, ked stravi pol dna za pocitacom a jedinu vec ktoru za ten den urobi pre svoju bezpecnost je to, ze si vecer supne do puzdra kver a ide von (tymto nechcem nikoho urazit). Strelna zbran je najucinnejsia obrana, ale mala by to byt vzdy posledna moznost, nie prva co cloveka napadne. .
Blade presne kvoli tomuto si "slabsi" kupuju zbrane, aby ti fyzicky zdatnejsi im nepindali do zivota. Nema zmysel sa 2 hodiny denne nechat otlkat (trening) aby som raz za rok riesil 30 sekundovy konflikt rucne.
Na to mam tu zbran. Ta utocna energia je skryta uz v tom naboji.
Spravne pouzivanie zbrane je prejav inteligencie, lebo v podstate len ovladas presun energie, ktoru nemusis vydat ty sam. To co hovoris je krok spat do obdobia vlady fyzicky silnejsieho jedinca ako v praveku.
So zbranou je to ako s bagrom. Bagrista malou silou na riadiace paky presuva tony zeminy. A zbrane boli vyvinute aj preto aby sa fyzicky slabsi jedinci mohli bez problemov branit. Nemam nic proti treningu ale teraz by sme mali skor mysliet na to, kto je agresor a ako ho legalne zastavit dostupnymi prostriedkami.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

BKSL, svätá pravda. Sám patrím medzi väčších a silnejších jedincov, ale i tak som presvedčený, že zbrane do rúk civilov patria o.i. aj preto, aby sme sa nevrátili di stredoveku, aby sa to tu nezvrhlo v nadvládu organizovaných skupín vyholených stodvadsaťkilových hovád, ktoré z nedostatku inej činnosti žerú bobule a potom sa odbavujú na hocikom, kto príde do cesty.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

Blade napísal:... Podla mna ak sa chce clovek ucinne branit, najprv je treba trenovat nejake bojove umenie alebo kurz sebaobrany a az potom ist do zbrane. ...
To aj svojej 45 kilovej sestre alebo poloinvalidnej matke na dochodku by si odporucil najprv 3-10 rokov trenovat BU a az potom zacat uvazovat o zbrani?
Trening BU je urcite dobra vec, udrzi cloveka fit a zvysi jeho obranny potencial, ale musi ta to aj bavit. Inak si tazko predstavit, ze civil roky pravidelne trenuje BU len kvoli osobnej obrane, bez zaujmu.

Jednoducho palna zbran ma z pohladu obrany daleko najlepsi pomer vykon/cena a je vhodna pre najsirsie spektrum pouzivatelov. Navyse na rozdiel od BU, noza, teleskopu atd. nie je pri pouziti nutny osobny kontakt (= kriticke riziko).
Aj 1 hodina mesacne stravena na strelnici zmysluplnym treningom podla mna staci na vcelku prijatelnu uroven ovladania a pouzitia zbrane pre sebaobranu. Na aku uroven cloveka dostanu 1-2 hodiny mesacne v telocvicni ...
Blade
prispievateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Blade »

Vidim, ze som rozviril hladinu.
Ja netvrdim, ze zbrane nepatria do ruk tych jedincov, ktori su slabsi alebo utlejsi ja len tvdrim, ze zbran by mala byt logicky naslednou moznostou obrany nie tou jedinou (u zien je to samozrejme ine z hladiska ich fyziologie voci muzom). Samozrejme nebudem sa snazit zapasit s 3 utocnikmi to je jasne, ale nebudem hned tasit a strielat na cloveka co sa priblizuje len preto, ze je vacsi ako ja. Takze chcem sa citi bezpecne a chcem ochranit svoju rodinu tak si urobim zbrojak, kupim zbran a nosim ju a tym to hasne? (samozrejme, ze s nou na strelnici cvicis, ale stale cvicis len so zbranou)
Co ak ti niekto vlezie do domu ked budes v sprche a tvoja zbran je v trezore na druhom konci domu a ty sa s nim stretnes v chodbe. Zakricis chod prec ty zly ujo ja mam pistol :lol: To co vies ti nikto nikdy nevezme, ale o zbran sa da prist velmi lahko.
BKSL napísal:Blade presne kvoli tomuto si "slabsi" kupuju zbrane, aby ti fyzicky zdatnejsi im nepindali do zivota. Nema zmysel sa 2 hodiny denne nechat otlkat (trening) aby som raz za rok riesil 30 sekundovy konflikt rucne.
Na to mam tu zbran.
BKSL: Takze ak ti na ulici dam facku, zastrelis ma? A co ak k tebe pride na ulici chlapik a da facku tvojej priatelke (zene) zastrelis jeho? Trening BU nie je len otlkanie, je to aj psychologia. Ak mas dobreho trenera pripravi ta na stret aj psychicky.
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa igoros »

Blade, vo velkej miere s tebou suhlasim, ta zbran musi byt az krajne riesenie, ked uz nieje ina moznost.
Zbran menoze mat vzdy so sebou a spoliehat sa iba na nu je samovrazda.
Netvrdim, ze teraz vsetci huraaa na Krawmagu, ale clovek, ak to so svojou ochranou mysli vazne, mal by mat aj v talone aj iny sposob obrany ako strelnu zbran.

pozn.: To je moj subjektivny nazor a nikomu sa ho nesnazim vnucovat :wink:
Blade
prispievateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Blade »

Mozno to tak odomna vyznelo, ale ja tiez nehovorim, ze hor sa vsetci na telocvicne. Ale vyhovorka, ze mam 60 kg a som slaby a preto som musel strielat na sude neobstoji (aj ked v specifickych pripadoch mozno aj ano).
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"