Zbroják, skúšky a literatúra

miro1
prispievateľ
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa miro1 »

noo presne tam ta citacia zakona mi neda pokoja....

ale ak som spravne pochopil prax je taka že to davaju aj ludom ktory nie su v reprezentacii....

Electron velka vdaka :wink:
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Povedal by som, že také jednoduché to nebude - polícia príjme žiadosť o ZP iba pri splnení všetkých náležitostí... a či Ti vedenie klubu dá potvrdenie, že si reprezentant, ak si iba ideš podať prihlášku... nuž neviem... existuje niečo ako zodpovednosť! A zbraň nie je hračka - čokoľvek sa môže stať... a potom...?!?!?!
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Igrlik
vynechaj morálne hľadisko-zbraň -hračka-,prax je niekde inde.
Nič za to nedá,ak si zájde po info na PZ a následne si podá papiere
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Nemal som na mysli nejaké "morálne hľadisko"... prvá mechanická hračka mojej dcéry bol OT-64 so zotrvačníkom... a trojhlavňová "kozmická pištoľ" na šípky s prísavkou! :D
Mal som na mysli prípadnú "mimoriadku" (náhoda býva ukrutný blbec a napríklad pri rane istoty sa miesto CVAK ozve BUM a hlaveň nemierila presne tam, kam mala... a na jednej alebo druhej strane je kamoš M.!!!) a v tom okamihu štartuje ostré vyšetrovanie a vo vzduchu sa vznáša ukrutný prieser!!! A mať tam nejakú "dieru" - napríklad že síce nie je reprezentant, ale potvrdenie dostal... to môže odrovnať aj celý klub!!!
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa spherixis »

Zdravim chlapci. Ucim sa na skusky :D a nadabil som v zakone na pravdepodobne len zle formulovany paragraf. Ziadam len o E-cko, Len na blbnutie po strelniciach. Ide mi o toto:

ZÁKON
o strelných zbraniach a strelive...
§27 odsek 4. pismeno b)

Drzitel skupiny E zbrojného preukazu je oprávnený
drzat zbran kategórie B alebo zbran kategórie C na
strelniciach v stave umoznujúcom okamzité pouzitie
týchto zbraní podla úcelu ich urcenia.

Cize podla toho clovek len s E-ckom musi drzat zbran na strelnici? :D
Asi je to blbost, lebo to teda fakt znie ako kardinalna blbost :D a asi je to len dalsia skvela formulacia zakona. Je to tak, ze clovek len s E-ckom ju mam doma v sejfe a rozobratu v kufriku si ju nosi na strelnicu. Ze ano.

DIK
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa igoros »

Presne tak, so zbrojakom skupiny E nesmies mat zbran mim strelnice v stave okamziteho pouzitia. Napisal som to velmi skratene ale podstata tam bola, urcite Electron ti aj odcituje konkretny §, no ale ja som zatial taky frajer neni, ale raz ked budem velky... budem taky fajer ako Electron
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa spherixis »

Aha, takze "v stave okamziteho puzitia" len na strelnici a inak normalne doma, pripadne transport na strelnicu... No tak to znie rozumne. A co na to electron :D :?:
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

spherixis: Pochopil si to správne! Mimo strelnice jednoducho nesmieš mať zbraň s nábojom v komore, s nábojmi v zásobníku ak je ten v zbrani, alebo iným spôsobom pripravenú na okamžitý výstrel. Na použitie ako kyjak ju môžeš mať pripravenú, teda nemusíš ju voziť ani doma skladovať v rozobranom stave... :D (týka sa samozrejme držiteľa ZP skupiny E a zbraní kategórie B a C...)
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa spherixis »

Dik je to jasne. Ved ja som sa pytal len pre istotou. Zakon je zakon. Jeden nikdy nevie ako ho zfusovali :lol:

Ked sa uz bavime o zakonoch, mam este jeden dotaz. V pripade ze clovek ide povedzme do Ciech alebo ineho EU statu a chysta sa tam nejaku dobu pobudnut, rad by si zobral zbran so sebou (drzitel len E-cka) aby mohol chodit na tamojsie strelnice. Ako? Co je ktomu treba spravit. ?
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

V takom prípade je pomocníkom na aspoň trošku zjednodušenie riešenia tejto komplikovanej situácie... Európsky zbrojný pas (viď § 46 zákona) :lol:
inspiring_moser

Príspevok od používateľa inspiring_moser »

Mas aj paragraf 43, prevoz zbrane a streliva, mimo ineho :....len na ucel polovnictva a ucasti na podujati, ktoreho sucastou je sportova strelba. Neviem ci policia uzna dovod : " rad by si zobral zbran so sebou (drzitel len E-cka) aby mohol chodit na tamojsie strelnice ". Ale ako pisal Igrlik, ked sa ti to podari ( drzim palce ), napis to sem. Ty sa sice narobis ale aj nam to pomoze :wink:
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa spherixis »

Jasne ze rad sa podelim. :D Moja povodna myslienka bola, ze ked si mozem zobrat zbran z Kosice do kufra do auta, ist do Blavy na strelnicu cez celu republiku a je to v poriadku - transport na strelnicu -

(2) Drzitel skupiny B, C, D, E a F zbrojného preukazu
moze prepravovat zbran a strelivo len na úcely

d) cvicnej alebo sportovej strelby

Snad to nebude take komplikovane aj medzistatne...
inspiring_moser

Príspevok od používateľa inspiring_moser »

spherixis - ty si dobry srandista. Uz teraz maju policajti a prokuratura problem z nelegalnymi zbranami. Vies si predstavit, ze sa tu zacnu prehanat ukrajinci, rusi, afganci a pod. s buchackami pretoze to ich legislativa dovoluje??? Sak by som chodil do roboty na T34 8) .
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa igoros »

No ale pokial sa nemylim, na to, aby si isiel cez hranice so zbranou potrebujes Zbrojny sprievodny list alebo Europsky zbrojny pas, v ktorom mas zbran, ktoru prepravujes mimo SR zapisanu.
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa spherixis »

Som si to precital este raz a nejake to je cele divne. Sprievodny list sa tiez len vydava za urcitich okolnosti a podmienok a ten + este EU ZP musi byt. Ale ako? To fakt nemozem ist na cesku strelnicu z vlastnou buchackou? A vyniest ju mimo republiku pokial nesjem polovat alebo na sutaz? ? ? ? :roll: Uz nerozumiem vobec...
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"