Získanie výnimky na automatickú zbraň

Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Dátum registrácie: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa aris »

lovec napísal:Mam pocit,ze niektore bratislafske deturence si to predstavuju pomaly nejak takto:

http://www.youtube.com/watch?v=zssZQBDUj-A

V skutocnosti to byva trochu inak,nez su obvykle predstavy a aj to sa uz f Bratislafe parkrat stalo. Pokial bolo v mediach aspon trosku pravdy,utocnici vzdy skorovali,ci uz ulupili alebo zabili. Aj ked urban legends hovoria o vselicom,avsak.....
niekedy to ale dopadne zle pre skaredych chlapcov

http://www.youtube.com/watch?v=zm1PEY8F4xE
friendly_wilbur

Príspevok od používateľa friendly_wilbur »

Vie mi niekto poradiť ako je to so získaním výnimky? Na akú dobu sa udeluje výnimka? Čo ak mi výnimku zamietnu, je možné sa nejakým spôsobom odvolať? Ďakujem za odpovede.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

postup je popisany v zakone, vynimka (ak to chces na F-ko, nie ako licencovana SBS-ka ) sa udeluje na dobu vlastnictva , tzn na neurcito

v pripade neudelenia mas rovnake prava ako pri kazdom inom zamietnuti ukonu na useku zbrani a streliva, tzn obratis sa so ziadostou na nadriadeny organ, ci ti vyhovie je otazka
friendly_wilbur

Príspevok od používateľa friendly_wilbur »

Samozrejme chcem to na skupinu F. Výnimka sa udeluje len na jednu zbraň alebo na viacej? Do tlačiva mám vypísať všetky zbrane ktoré by som chcel vlastniť, či len konkrétnu zbraň? Spôsob nadobudnutia zbrane a odôvodnenie tam mám čo napísať? Ďakujem za odpovede.
Prílohy
Výnimka.pdf
(24.21 KiB) 219 stiahnutí
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa vanto »

Ked som sa o to svojho casu ja zaujimal, tak som zistil nasledovne:

- ku ziadosti je mozne pridat zoznam zbrani, na ktore sa ziada vynimka s informaciami typu sposob nadobudnutia, pocek ks atd.
-ku ziadosti sa priklada kolok 100 eur (preto je dobre dat zoznam vsetkych zbrani, ktore v buducnosti pripadaju v uvahu)

Nakoniec som o vynimku neziadal, takze neviem to potvrdit v praxi.
inspiring_ride

Príspevok od používateľa inspiring_ride »

ale §11 ods. 5 hovorí že: Policajný útvar vydá nákupné povolenie na čas nevyhnutne potrebný na nadobudnutie vlastníctva zbrane, najdlhšie však na dva mesiace; ak nebolo vlastníctvo zbrane nadobudnuté v tejto lehote, je držiteľ nákupného povolenia povinný nákupné povolenie vrátiť policajnému útvaru, ktorý ho vydal, a to do siedmich dní odo dňa uplynutia doby jeho platnosti.
cize ked si budem davat ziadost o uznanie vynimky mam si napisat vsetky zbrane kat. A ktore mozno budem niekedy v buducnosti chciet a vynimka mi plati kym mi plati ZP a ked uz budem zhanat konkretny kus tak na ziadost o vydanie nakupneho povolenia prilozim ten papier s vynimkou a ked ziskam povolenie mam potom 2 mesiace na to aby som si zbran kupil a prihlasil, chapem to dobre?
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

najskor zaziadaj o ZP
friendly_wilbur

Príspevok od používateľa friendly_wilbur »

Môžem strielať zo zbraní kategórie A keď mám udelenú výnimku?
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Pokiaľ je zbraň overená skúšobňou a strelnica schválená pre daný typ a kaliber zbrane - podľa mňa áno :twisted:
Používateľov profilový obrázok
Inzo
prispievateľ
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa Inzo »

zakon vravi:
(4) Držiteľ zbrojného preukazu nesmie
c) mať zbraň určenú na zberateľské účely v stave umožňujúcom okamžité použitie tejto zbrane,
takze...
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Dátum registrácie: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Treba co to "v stave umožňujúcom okamžité použitie" je a kedy tento stav plati rozlisovat. Majitel zbrane na zbratelske ucely nema povinnost mat na zbran tlakovky. Ale ak ich ma tak potom plati ako pisal Igrlik.

A je tu este jedna vec, kedze tu ide o zakazane zbrane a stat ich hodnoti ako spolocensky velmi nebezpecne, majitel sa dostava pod "drobnohlad" a to nech si kazdy zvazi sam. Tot moja vlastna skusenost ohladom "full auto owner issue"

Mne osobne ukojila tuzbu mat taketo nieco na Fko skusenost po SK strelniciach kde maju taketo zbrane. Trenovat s tym na presnu strelbu nepojdem, plnit trezor (teda ak niesi fakt brutus zberatel) tiez nemam preco, no a posledna vec, aj keby strelivo bolo neviem ake lacne tak krmit full auto je pekny opruz.

Takze moj osobny verdikt je ist 1-2 za rok na strelnicu a nechat tam par desiatok € a pobavit sa alebo potom trochu akcnejsie ako toto http://gunmagazin.sk/machine-gun-tours-2013/ Je to lacnejsie ako nadobudnutie, drzba, udrzba, ....
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

Inzo napísal:zakon vravi:
(4) Držiteľ zbrojného preukazu nesmie
c) mať zbraň určenú na zberateľské účely v stave umožňujúcom okamžité použitie tejto zbrane,
takze...
toto ustanovenie vylučuje registráciu uvedenej zbrane na "nosenie"
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa aparapi »

BA-ROYAL napísal:Môžem strielať zo zbraní kategórie A keď mám udelenú výnimku?
Bol som dnes na oddelení a spýtal som sa (okrem svojich záležitostí) na možnosť strieľať zo zbrane kat. A. (napr. fullauto samopalu), ktorá je zapísaná na sk. F zbrojného preukazu (predpokladám, že nemáš zbrojnú licenciu alebo že tvoj zamestnávateľ nemá zbrojnú licenciu a ty nemáš ZP sk C). Podľa cajtiek sa z takejto zbrane NESMIE strieľať, kedže výnimka bola vydaná na zberateľské účely a nie napr. na športovú streľbu. To či má zbraň alebo nemá tlakové skúšky je nepodstatné, pretože zbrane zapísané na "F" skupinu ZP tlakovky nepotrebujú. Toľko názor policajného oddelenia.
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Dátum registrácie: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Este ze to boli cajtky, keby boli policatky vedili by ze:

http://www.minv.sk/?povinnosti-a-priest ... a-streliva

http://cybernetic.webovastranka.cz/foru ... ľské_účely

Snad zodpovedane dostatocne :twisted:
friendly_wilbur

Príspevok od používateľa friendly_wilbur »

Je niekde zoznam zbraní ktoré je možné získať na výnimku?
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"