Zasobniky pre Sa 58

Používateľov profilový obrázok
Ante
prispievateľ
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Ante »

a neni lepšie prerobit zasobniky aby pasovali do 58?

Obrázok

Obrázok

Obrázok
friendly_hugle

Príspevok od používateľa friendly_hugle »

Ante napísal:a neni lepšie prerobit zasobniky aby pasovali do 58?
To znamená prerobiť každý jeden zásobnik.

Podľa toho čo sľubujú, po úprave je možné použiť AKačkové bez úpravy tak aj pôvodné 58-kové.

Neupravené AK-čkové prípadne následne odpredáš jednoduchšie.
Používateľov profilový obrázok
Ante
prispievateľ
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Ante »

ale keď tam dáš ten nový vypúšťač tak tam pojdu len ak zásobníky alebo dáš spať orig a len 58 zásobníky, myslím. takto mám jeden bubon a ostatné používam orig. V 30ranových ak zásobníkoch nevidím fantáziu, sú ťažšie a nemajú strel pohotovosť
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

BMA napísal: Citujem : Zbraň je prerobená s takým spôsobom že sa dajú používať aj pôvodné zásobníky
podla toho co som vyznacil v texte a ak sa pozries na to foto lepsie tak tam mas "prirobenu" 1 suciastku "strieborny stvorcek" z ktoreho trci vypustac takze na 99% tam mozes napchat origo a potom hned kal. typ zasobniku bez nejakych dalsich manipulacii .........ale ak to chces na 100% napis im :roll:
Používateľov profilový obrázok
Ante
prispievateľ
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Ante »

aha to som nevedel, ani som to moc nepozeral, tak potom to je ine.
Používateľov profilový obrázok
karo82
prispievateľ
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa karo82 »

Co stoji ta sranda od wafenu (SA 58 konverzia na AK zásobníky)?
A nemozes dat viac info co o tom vies?
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

karo ak to bolo smerovane na mna tak co to stoji neviem na stranke je "cena na zavolanie"

a viac info tiez nemam ....je to len moj odhad....no ked to sem zavesil a zaujalo ma to tak v pondelok im budem volat a dam nejaky "report"
Používateľov profilový obrázok
karo82
prispievateľ
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa karo82 »

No jasne, na teba, mal som to napisat. To som zvedavy kolko to moze stat taka sranda. Mna to tiez zaujalo nakolko plastove zasobniky na AK sa daju kupit uz od 11 dolarov a to nehovorim o vsetkych tych variantach co existuju. Otazne je, ako to bude fungovat a tiez cena. Daj potom vediet co ti povedali. Dik

BTW: Nenasiel by sa tu majitel krytu zaveru od KINGGUN ktory by sa podelil o skusenosti s tymto produktom?
klingy
častý prispievateľ
Príspevky: 1588
Dátum registrácie: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa klingy »

Co sa tyka toho King gunu mozem len sprostredkovat ze Kanadania ho celkom chvalia teda aspon co som sa dociltal...
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa boris »

vyzera to zaujimavo, hoci sa mi vybavuju slova klasika ze ide o "odpoved na otazku ktora nikdy nebola polozena". zasobniky vz58 su lahke, spolahlive, lacne a dostupne. nevidim pre nasinca dovod pchat do kosy zasobniky z AK pokial nejde na misiu niekde do zahranicia. onedlho bude na predaj priehladny plastovy zasobnik aj na kosu takze uspokojena bude aj tato poziadavka. co sa tyka bubnoveho zasobniku, asi by som volil skor konverziu bubna ako konverziu zbrane. o vhodnosti bubnoveho zasobniku mam pochybnost. vhodnejsie mi pripada zdvojit dva 30 ranove. na druhej strane bubnovy zasobnik na kose radikalne zvysuje fun faktor a to je dost dobry dovod :) ako vravim, vyzera to zaujimavo a paci sa mi ze niekto vymyslel aj takuto konverziu. s kosou sa naozaj daju robit divy a nepatri este celkom do stareho zeleza. este by som rad vedel ci je zasah do kosy nevratny alebo si osadenie adapteru vyzaduje nejaky ten smik smik do ramu...
friendly_hugle

Príspevok od používateľa friendly_hugle »

deleted
Naposledy upravil/-a friendly_hugle v 19 Jan 2013, 23:25, upravené celkom 1 krát.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

takže po porade k tel. som sa dostal až dnes ....
dám to v bodoch , info z waffenu :

-súčiastka vyrobená pre armádu a zahraničný trh kde sú kal. zásobníky na kvanta resp. na bežnom trhu a lacnejsie na náš "civilný trh" zatiaľ nedodávaná....
-nedostatok kal. zásobníkov po konverzii je že nezachytia zaver v zadnej polohe

ale čo je hlavne ....používať sa nedajú sucastne obidva druhy zásobníkov ako som to pochopil z textu aby sa dal používať klasicky 58-kovy treba adaptér odstrániť (podľa výrobcu sa jedna len o 2 kolíčky ktoré sa vytlačia a adapter sa odstrani)

úprava si vyžaduje aj zásah do rámu tj. 2 otvory pre koliky na uchytenie adaptéra..

no a to najdôležitejšie cena ........ podľa p. Attilu Angyala by sa cena súčiastky a úpravy zbrane u nich mala pohybovať cca 10€ cena je informatívna keďže na nas civilný trh ako som už písal nebola súčiastka dodávaná ani urcena
Používateľov profilový obrázok
LtTT
prispievateľ
Príspevky: 241
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa LtTT »

Zobral som na strelnicu vyskúšať bubnový zásobník od Norinca pre upravený pre Sa vz 58 čo sa mi už mesiac povaľoval po stole.
Kúpený bol u Milatu v NM (podľa toho čo som sa s ním bavil tak to nemá z KolArms-u ale z Čiech)

Návod na plnenie je dobre popísaný tu:

https://www.youtube.com/watch?v=WAuJPmbSuOo

Neustále sa vyskytujúcim problémom bolo nepodanie náboja resp. jeho vzpriečenie sa v Sa vz 58. Náboje ako také majú miernu vôľu v zásobníku čo by mohlo prispievať k tomu, ak by pri podaní náboja zo zásobníku bol zrovna posunutý výraznejšie dopredu. Vyskúšal som aj pobúchanie naplneného bubna aby si sadli náboje viac na dno ale nejaké badateľné zlepšenie som nezaznamenal. Náboje zasekávali v nepravidelných intervaloch (od situácií keď to bol asi každý tretí až po situáciu kedy bez problému podalo cca 30 a potom opäť závada ) no vždy rovnakým spôsobom. Testované zhruba na 400 nábojoch (vz 43 klasika plus stopovky). Prikladám nejaké foto, hlavne toho vzpriečenia.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok


Ak s tým máte niekto iné skúsenosti sem s tým ... ;)
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Ten zásobník má jednoradý výstup?
Mne to pripadá, akoby vývodky držali podávaný náboj príliš nízko a neumožnili mu zdvihnúť sa pre nábeh do komory.
Môj návrh riešenia - upraviť vývodky zásobníka tak, aby bol podávaný náboj, alebo aspoň jeho hrot strely, o cca 2-3 mm vyššie ako je teraz.
:?
Používateľov profilový obrázok
karo82
prispievateľ
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa karo82 »

Ja mam tento bubon uz dlho a bez zavad. Tuto zavadu co popisujes ty mi robi len ked ho slabo natiahnem. Teda stalo sa mi to asi dva krat a od vtedy si na to davam bacha a vsetko je v pohode.
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "