ARES 147gr Naboje

Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Registered for: 14 years 2 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Mne to naopak zo zapalkami SB šlapalo super,teraz mam nejake z Bosny a z 200 kusov mi 3x odpalilo na druhy pokus.Inač tiež strela 147gr EPRX poplastovany zrezany kužel,cca 3,6 gr Accurate NO2,po skrateni naboja na 28,4-28,5mm žiadny problem s mojej K100 P1 a kamošovej 15 ročnej CZ75.
Používateľov profilový obrázok
mykymiki
prispievateľ
Príspevky: 275
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa mykymiki »

Nazdar.

K tomu prečo tie isté náboje majú rozdielny faktor v rôznych zbraniach. Mam k tomu tiež jednu skúsenosť a to skúste vysvetliť :?:

Dva Shadowy, z mojho tie iste náboje , konkrétne prebíjance kde sme použili EPRX 136grs strelu od Mongela faktor 130, brachov Shadow 126.
Ale záhada je až tu, náboje 137 grs od MFS Practical load, u mňa tak 126 faktor a bracho tak 128. A teraz babo raď ako je to možné. Len podotknem, že bráchova pištoľ mala o hodne viac vystrielané a nábehová hrana drážok bola o hodne menej ostrá ako u mňa.

Ale aj k návažke prachu. Pozor na rôzne série hlavne prachu od aresu, konkrétne sa hlavne jednalo o prach BA 9. Nejdem do detailov prečo, ale tento prach časom silnel. Čiže ak na začiatku bolo treba na ten istý faktor 3.5 grs tak po roku napríklad už isto menej ako 3,3grs. Jeden známy sa tak dobre obabral, kúpil po roku novú várku a ašte pridal prachu, že pre istotu a nakoniec neprešiel chronom. Nuž to je daň za skvelú cenu za ktorú našťastie vďaka Aresu vieme prach zohnať. Čo sa týka S 020 tak taký výrazný rodiel tamuž tuším nebol, ale aj ten vykazuje isté rozdiely.

Čo my však zatial vychádza, tak ak napríklad na svojom Dilone SX650 naplním nádobku na prach S 020 po vrch a začnem robiť napríklad 4,0 grs tak keď je prach pri spodu tak už my dáva skoro 4,1 a zas keď to naprlním po vrch sa to vráti k 4,0 grs prachu.

Minule som po dlhšej dobe chcel spraviť opäť náboje so 136grs strelou. Tak som išiel skúsiť, ale len po jenom náboji návažky S 020
3,7 - PF 115
3,9 - PF 125
4,1 - PF 135

Potom som urobil už pár stovák 4,0grs a malo to PF 131

K tým 147 nábojom. Sú super ale ešte lepšie sú podľa mna tie 152 alebo 153, ako kto ich označuje. Sú to tie isté strely, len tie 153 už nemajú mazaciu drážku. Je tam teda väčší priestor na vedenie strely v hlavni a tým pádom aj lepšie utesnenie a stabilizácia strely.
inspiring_yalow

Príspevok od používateľa inspiring_yalow »

ahojte zrovna som robil naboje a akosi som si nevšimol ze mam prachovac nastaveny na .43 (lis je LEE load master prach BA9 ) a veselo si tam davam 147gr. gule Je to vela ? :lol: cital som ze tu niekto daval aj 4,5gr BA9 :shock: nebude to strielane na IPSC tak ze speny raz je nepodstatny. Len ci nieco nehrozi?
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Ako znalci pisu tak v novych K100 by si s tym nemal mat ziaden problem, kedze by mali mat full-support komoru a hlaven K100 by mala byt dimenzovana aj na tormetacne navazky.
inspiring_yalow

Príspevok od používateľa inspiring_yalow »

no strielane to bude cz75 ,ps97 ,g17,19,26 nz75 a sw sigma takze by nemal byt problem s nafukovanim nabojnic. BKSL podla teba je uz toto tormentacna navazka? :lol:
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Ja si pamatam na max.cisla okolo 3 pre prach pod takuto tazku strelu.
Ale samozrejme zavisi aj od prachu. Tazka strela relativne dlhsie drzi tlak v hlavni a neviem ci nie je aj viac zasunuta do nabojnice t.j. mensi priestor pre prach = vacsi spickovy tlak. Toto ale ber iba ako moje teoreticke info z druhej ruky + fyzika :wink:.
inspiring_yalow

Príspevok od používateľa inspiring_yalow »

JJ ja zvyknem davat .37 ale toto bolo nedopatrenie ....no tych nedopatreni je 550 :lol: a vazne sa mi to nechce rozoberat..... :? nechces si len tak skusobe strelit vzorky zaslem zdarma... :D
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Nemam K100 8)
inspiring_yalow

Príspevok od používateľa inspiring_yalow »

vyskusaj s toho co mas... G26? inu dokedy ti platia tlakovky?..teraz by si ich mal zadara ....len kto ti da protokol :lol:
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

:D
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 10 Feb 2012, 19:29, upravené celkom 1 krát.
inspiring_yalow

Príspevok od používateľa inspiring_yalow »

no nasiel som toto http://www.balleurope.com/recharge/poin ... ?langue=en to mi as nepomoze...
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Odvaz ten prach inac ti neporadime.
Prebijanie nie je o tom "priblizne", lebo to moze byt nebezpecne!
inspiring_yalow

Príspevok od používateľa inspiring_yalow »

dava to 4,4gr +-chlp OAL 29mm prezehlene zakrimpovane..
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

rýchlo delaboruj :wink:
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

NO podla ceskych bratov by to malo byt OK, ale osobne to nemam odskusane :idea:

http://www.strelectvi.cz/forum/9mm-luge ... t2953.html
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"