Sušené mäso - Beef Jerky a sušenie potravín všeobecne

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
inspiring_mcnulty

Príspevok od používateľa inspiring_mcnulty »

A jelenina by bola tiež OK??? Myslím že je to podobné ako hovädo.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

SmokeJack

Mäso ako mäso. Pri divine je však potrebné (nevyhnutné) mäso pred sušením strčiť aspoň na hodinu do rúry pri 90°. Tak by sa mali eliminovať všetky potvory zavŕtané v mäse.

Potom už sušenie prebieha ako pri bežnom mäse.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5230
Registered for: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa lovec »

Panzer napísal:....Mäso ako mäso. Pri divine je však potrebné (nevyhnutné) mäso pred sušením strčiť aspoň na hodinu do rúry pri 90°. Tak by sa mali eliminovať všetky potvory zavŕtané v mäse.....
Pri mase z diviaka urcite ano. Usetrit si to mozes pri ostatnom co u nas z raticovej zveri beha - srncie, jelenie,danielie,muflonia....tieto netrpia takymito parazitmi (zase inymi, ale to sem nepatri). Ja len tak na okraj. Jelene mozu mat podkozne strecky, avsak pri stahovani koze sa lahko mechanicky odstrania. Samozrejme,ak to niekto aj tak strci do truby, nic proti. Len to nie je vzdy nevyhnutne, moze sa usetrit ukon a cas.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BTV »

Ak sa to strci do truby, tak potom je velke pokusenie o trosku viac dvihnut teplotu a urobit si to masko na veceru..... :twisted:
inspiring_mcnulty

Príspevok od používateľa inspiring_mcnulty »

Skúšal niekto "spätný chod" . Či po namočení mäsa sa dostane do pôvodnej formy? Už ho suším 3hoďky a už teraz mám slintavku :lol:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

po vianociach som večer pri telke s nádejným svokrom zožral 2 balíčky juhoafrického biltongu z antilopy a k tomu sme dali napoly litrovku fernetu....

maso napučalo v žalúdku a bolo mi 2 dni bohovo zle :lol:

nejakú dobu nechcem sušené mäaso ani vidieť, voči fernetu sa alergia nerozvinula....
Používateľov profilový obrázok
Venet
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa Venet »

hmm, zaujimave... Ja osobne by som to pripisal tomu fernetu. Maso ja mooooozem kedykolvek a akokolvek. Fernet uz menej....
inspiring_mcnulty

Príspevok od používateľa inspiring_mcnulty »

Takže už je to hotové. :D Celkom dobrá sušená jelenina :D :D :D
Už ju len nezožrať naraz. Musím kúpiť jedovatého hada aby to mäso ustrážil. :lol: :twisted:
misko 6
občasný prispievateľ
Príspevky: 61
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa misko 6 »

Tak mi napadlo, ze ked sa z masa urezavaju kusky tuku, tak je to preto, ze to sadlo nedokaze tak dobre preschnut, alebo len kvoli chuti? Lebo ak by nastalo tshtf, tak by malo to maso malo tuku, cize na chut by osm sa vtedy vykaslal, ale zas kebyze mi ma zhnit kopa masa, ktore ma moze zachranit... :evil: Preto mi napadlo, ze by sa to v pripade nudze mohlo potriet tenulinkou vrtstvou bravcovej masti, ktora v miernom chlade vydrzi dlho. :wink: Co vy na to?
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Raz skúsim mletý variant podľa tohto receptu http://mstajer.blog.cz/1001/suseni-masa ... ly-tycinky a o výsledku podám správu.
inspiring_lalande

Príspevok od používateľa inspiring_lalande »

Taká otázočka, koľko vydrží byť konzumné také vysušené mäso, len tak čo ja viem v sklenenom 7dcl pohári od uhoriek, vákuovo uzavretom alebo v klasickej zabíjačkovej konzerve?
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Teoreticky do nekonečna, prakticky kým to nezješ :lol:
Ale dosť dobre tomu nerozumiem, prečo to chceš konzervovať alebo vákuovo baliť? Predtým to predsa nemusíš sušiť.
inspiring_lalande

Príspevok od používateľa inspiring_lalande »

No ja ti teda neviem, ale ja osobne by som ani vlastnú domácu konzervu s paštétou nejedol staršiu ako 2 roky :lol: A to už vôbec neviem ako by to dopadlo keby to nebolo v chlade, preto polemizujem nad tým sušeným a zakonzervovaným (aj to možno v niečom, olej, masť...)
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

maclos napísal:...koľko vydrží byť konzumné také vysušené mäso

Na studenom a chladnom mieste cca 1 rok.
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa Pena »

PANZER, v živote mi rok nevydržalo.
:evil:
Vždy ho zjem v priebehu niekoľkých týždňov, niekedy iba dní. :twisted:

Musím poprosiť syna, aby mi ho zase priviezol z USA na Vianoce.
Je to perfektná vec večer k telke miesto lupienkov.
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"