Kydex

Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Pozerám, že si z KN, tak si poď budúcu nedeľu streliť Steel Cup. Do tretice už hádam to počasie vyjde :roll:

Máš tam už náznak súťažného stresu (rozhodca, obecenstvo, streľba na čas, timer), ale pri streľbe nebeháš, nemeníš polohy ani neprebíjaš (Shoot-off nerátam), takže riziko nejakého bezpečnostného prúseru je menšie. A podľa mojej skúsenosti tam býva aj uvoľnenejšia nálada než napr. na IPSC.
Podľa mňa ideálna súťaž pre začiatočníka, aby si očuchal o čom tá streľba je.


<edit> a čo sa výbavy týka, stačí ti v podstate len bezpečné puzdro na zbraň, z ktorého si schopný tasiť. Zásobníky môžeš mať vo vačku kľudne aj všetky.
podes
prispievateľ
Príspevky: 218
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa podes »

To mi ale musí p.Vereš urobiť a doniesť opasok a púzdra a ešte si musím ísť pre strelivo. To ale nie je problém ako skôr zopár krát si predtým vystreliť na popre.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Máte niekto skúsenosť s lepením kydexu, resp. lepením niečoho na kydexové puzdro?
Nejaký tip na lepidlo?
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa mrzo »

To som nedavno zistoval aj ja, zatial som nic rozumne nenasiel, takze aj ja cakam na odpovede... Uvazoval som podlepit IWB kydexove puzdro neoprenom, pre vacsie pohodlie :P
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Jaro:co ma byt to nieco? Aky material a ako zatazeny v akom smerem na pozdlznu rovinu?
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

"Chlpatý" diel suchého zipsu.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Zdrsnit smirglom 60, aktivovat(naleptat)kydex aktivatorom alebo perchloetylenom a potom pouzit tekute klince na baze butylkaucuku alebo neoprenu.
Good luck aj tak sa to ujebka.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Alebo skusit obojstrannú kobercovu pasku.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

V predaji je aj "suchý zips" - pásy so samolepiacou vrstvou - pre aranžérov a podobné (napr. http://www.storex.sk/suchy-zips-velkro- ... kup400.php).
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa Ferri719 »

Ja som lepil na ABS plastove puzdro (skoro kydex) textil nieco ako eko koza pouzil som chemoprén. Ideálne suchý zips precvaknúť nitom, alebo niečím, nech to drží na 100% ...
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2879
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa telra »

Zdravim pani,
dostal som taku otazku a ostal som zarazeny, ze neviem na nu odpovedat. Teda mam nejaky nazor ale... a zaujimalo by ma ci niekto pozna serioznu odpoved:

http://www.bpholsters.sk/produkty.html
Aky je prakticky rozdiel medzi Combat, Shark a G-Man?
Je to len o sirke a teda o tom ako vyzeraju + mozno nieco ohladom kolko miesta na opasku zaberaju alebo je tam aj prakticky rozdiel v niecom inom?

Vdaka
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Podľa mňa praktické rozdiely sú len v tom, čo vidíš. A je na strelcovi sa rozhodnúť, čo mu vyhovuje.

Combat je minimalistický, najjednoduchšie skryto nositeľný. Vieš v ňom striedať rôzne kompatibilné modely (napr. G26/19/17) a vždy trčí len nutné minimum. Ak dobre vidím, ako jediný má nastaviteľnú retenciu.

Shark a G-man vyzerajú značne podobne, Shark má mierny sklon. G-man je o niečo skladnejší na opasku a má jeden úchyt iný, neviem či kvôli zvýšeniu pevnosti, lepšiemu prítlaku k telu, tomu ušetreniu miesta na opasku alebo čomu.

Bohuš bude vedieť :wink:
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa mrzo »

Bohus bol velmi ochotny pomoct s vyberom, cez email som sa s nim radil ake OWB puzdro by bolo najlepsie, poslal aj nejake dodatocne foto ako to realne vyzera na opasku - staci sa mu asi s tymito otazkami ozvat a on dovysvetli. Pre mna boli rozdieli, na ktorych mi zalezalo - zakryta cela zbran (Combat nie), sklon (Gman asi nie), sposob uchytenia (moznost nasadit puzdro aj bez vytahovania opasku, moznost zmenit putka - Gman asi nie). Ale kedze som si casom zvykol na IWB, tak som aj od BPHolsters nakoniec bral to.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa hornet »

Yarco: shark nema standardne sklon. Mam dva a v oboch je zbran rovno.

A nastavitelnu retenciu mam aj na snark, ale iba na jednom. Na G42, pre G19 je to bez.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Môže byť, porovnával som to len tak od boku podľa fotiek, čo má Bohuš na webe.
Ja mám od neho len AIWB Piraňu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."