Policajná kontrola a zbraň v aute

Používateľov profilový obrázok
Chrisz
občasný prispievateľ
Príspevky: 76
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa Chrisz »

no neviem, poznám zopar zaujimavých deliktov na okoli, niekedy nie sú niektorí vedomí zakona, ale jedného určite, uplatky si nedovolia zobrať, v dneskajšej dobe si neviem predstaviť, a hlavne malu sumu, za to riskovať :?
Používateľov profilový obrázok
MisoTN
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 12 years

Príspevok od používateľa MisoTN »

Bauer napísal:Canis lupus:
Takže, po prvé bol som hlboko v noci v Karlovke, auto som mal odparkované v rade aut, sedel som v ňom, okoloidúca hliadka si ma všimla ako tam sedím, zasvietili na mňa nejakým reflektorom, čo mali zabudovaný na boku majákov. Dosť nepríjemná situácia. Cúvli autom, vystúpili. Zaujali pozíciu, jeden kontroluje, druhý zaisťuje. Mal som z toho zmiešané pocity, postupovali dosť opatrne akoby som bol nejaký podozrivý páchateľ, možno niekoho hľadali možno len prevencia. Priznám sa, že som sa aj trochu bál aby sa to nezvrhlo v nejaký služobný zákrok, či donucovacie prostriedky. Jeden príslušník pristúpil k oknu vodiča, ktoré som si medzitým otvoril, druhý mi nakúkal zo strany spolujazdca. vyzvali ma k predloženiu dokladov. Celý vystresovaný som začal v TME vyťahovať doklady a mal som vtedy OP nie o veľkosti kreditky ale ten veľký, zaliaty vo fólii. Myslím, že aj VP som mal ešte tiež veľký rúžový. (Pre Electrona, bol to fakt omyl, v situáciu aká tam bola a tu popisujem sa to fakt stalo náhodou a bol to OP nie VP, ten sa farebne líši ten by som si nepomýlil.) Následne sa ma hneď opýtal, či mám u seba zbraň. Priznal som že áno a on, aby som ju predložil. Priznám sa, bol som v obavách, že dopadnem ako tu Electron popísal s rukami na kapote. Skúšal som si tú situáciu predstaviť aj z pohľadu tých dvoch policajtov. Mohol som okamžite poslúchnuť výzvu, začať v sede v aute šmátrať po zbrani na boku a myslím, že by som si mohlo vyslúžiť aj to, že by tí dvaja policajti si to zle vysvetlili a tasili na mňa zbrane. Preto som požiadal o povolenie vystúpiť a pomalým pohybol vyliezol z auta. Jeden z tých dvoch mal vtedy už ruku na pažbe zbrane druhý na mňa svietil. Neviem ako vy, ale ja som vtedy fakt vymyslel len to, že opatrne ľavou rukou podať zbraň a zostať stáť nie zrovna s rukami hore ale aspoň tak aby policajti jasne videli moje prázdne dlane. Myslím, že v tej situácii som sa ja bál policajtov a policajti aby som ich neurazil boli opatrní voči mojej osobe. Nezabúdať prosím, bola to Karlovka hlboko v noci.
,, muz mojho povolania musi vediet strielat za kazdej situacie... ''
toto je nazor prezentovany tebou na istej socialnej sieti (azet.sk), nasledne si vystresovany z nocnej policajnej kontroly. Pracujes v materskej skole?
viem ze som OT, ale nedalo mi.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

MisoTN
nemal si to vytahovat
teraz sa musim brzdit,aby som nieco nenapisal :D
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa Bauer »

MisoTN napísal:
,, muz mojho povolania musi vediet strielat za kazdej situacie... ''
toto je nazor prezentovany tebou na istej socialnej sieti (azet.sk), nasledne si vystresovany z nocnej policajnej kontroly. Pracujes v materskej skole?
viem ze som OT, ale nedalo mi.
Ty po sebe aj čítaš, čo píšeš ? :?: Zastavia ma POLICAJTI a ja mám byť pripravený po nich strieľať ? POLICAJTOV vedieť strieľať za každej situácie ? BLÁZNIEŠ MisoTN ? :shock: Ak ty trénuješ na strelnici obranu proti policajtom za každej situácie, tak ti gratulujem, lebo ja na také blbosti nemám. Ja trénujem streľbu len proti práchateľom ktorí PROTIZÁKONNE ohrozujú môj život a zdravie.

Dúfam, že na to bude reagovať niekto skúsený od zboru. Skús niekedy navštíviť prednášku LT o NO a KN. Počas prednášky pán sudca dôrazne NEDOPORUČOVAL aplikovať NO proti POLICAJTOM. Občan je povinný strpieť služobný zákrok. Bez ohľadu na to, či POLICAJT prekročí právomoci. Môžem sa tak maximálne na druhý deň sťažovať na inšpekcii MVSR.

Ja som mal raz reč s takými dvoma skorumpovanými policajtíkmi, bolo to už síce začiatkom minulého desaťročia tak 2000-2004. Páni policajti sa mi pekne pochválili v priateľskej debate, že : "Keď sa im niečo na mne znepáči môžu mi odstreliť hlavu a keď tam nablízku nebudú svedkovia, navzájom si dosvedčia, že som ich ohrozoval na živote a oni museli použiť donucovacie prostriedky a dokonca mi môžu potom ešte do mŕtvej ruky vložiť vlastnú zbraň, aby to bolo pri následom vyšetrovaní vierohodnejšie."

Verím, že v zbore takýchto exotických policajtov snáď veľa nie je, ale keď stretnem ja v noci, bez svedkov, dvoch PMJ a požiadajú ma vydať zbraň, tak si musím spomenúť na toto nepríjemné rozprávanie a urobím všetko preto, aby som tých dvoch NEVYPROVOKOVAL NEJAKÝM BLBÝM POHYBOM na základe ktorého by mohli spustiť nejaké donucovacie prostriedky.

A ako tu už aj predtým Peterson myslím napísal, pri kontrole sa situácia môže zvrhnúť práve nepremyslenou improvizáciou kontrolovanej osoby. A ja sa nehanbím za to, že pri kontrole zbrane hliadkou PMJ mi stúpne adrenalín a dávam si veľký pozor, aby som neurobil nejaký hlúpy neuvážený pohyb a mierumilovná kontrola sa zvrhne v donucovacie prostriedky voči mojej osobe, kde mi môžu byť fakt aj gate malé.
Používateľov profilový obrázok
MisoTN
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 12 years

Príspevok od používateľa MisoTN »

:shock: strielat po policajtoch? to som kde napisal? :roll:

Cudoval som sa tomu, ako si napisal ,, muz mojho povolania musi vediet strielat za kazdej situacie... ,, a nasledne si vystresovany z nocnej policajnej kontroly. Ako si popisoval ,, cely vystresovany som v TME ... ,, :lol:

Normalne vidim ako zabijas nepriatelov statu a la James Bond, ale pride nocna kontrola policajtov, podotykam ZLI POLICAJTI, a naseries si do galot. :lol:

Teraz vazne, nechcem nikoho osocovat, mam rad ludi, ale toto mi nedalo.
Naposledy upravil/-a MisoTN v 12 Apr 2013, 09:46, upravené celkom 1 krát.
nefo
prispievateľ
Príspevky: 127
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa nefo »

misotn: co si zly na cloveka? nechaj tak aj taky musia byt. ako povedal klasik: nech brouka zit. a nekop do ludi :twisted:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Registered for: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

Nechajte osobné doťahovačky už tak a venujte sa téme, prosím.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

-téma sa silno prelína s vláknom "Polícia na Slovensku" , kde sa totožná problematika už viac krát omieľala.

Každému je asi jasné, kto čo myslel v akom kontexte. Podľa mňa je otázka vyčerpávajúco zodpovedaná.

Zhrnutie:
Je individuálnou záležitosťou konkrétnej hliadky či policajta- ako prístupi či vykoná kontrolu osoby. Rovnako je individuálne , či využije oprávnenie podľa zákona o PZ. Zvýrazňujem "oprávnenie" -nejedná sa o povinnosť.
Svojím spôsobom sa i samotná osoba podieľa na priebehu a výsledku kontroly- či kontaktu s hliadkou PZ.

Už som sa stretol s frajermi, ktorí mi namiesto OP silou mocou dávali do ruky ZP. Keď som sa ich opýtal, čo tým chcú dokázať- alebo kam tým mierili- zostal len trápny rumenec... Spýtal som sa, či si prajú moju pozornosť tým smerom? Spolujazdec si neprosil, nakoľko mal druzgnuté a jeho šťastím bolo, že u seba zbraň nemal.
Používateľov profilový obrázok
wronski
prispievateľ
Príspevky: 484
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa wronski »

peterson napísal: Je individuálnou záležitosťou konkrétnej hliadky či policajta- ako prístupi či vykoná kontrolu osoby.
Urcita davka adrenalinu je pri kazdom verbalnom strete s policajtom,aj s tym uradnickym.Moja minulotyzdnova skusenost pri prihlasovani auta na Kopcianskej.Bolo by sveta zit,pokial by minimalne kazdy druhy policajt mal vlastnosti a rozhladenost petersona.Prosim ta,ber to ako kompliment bez nejakej ironie.
nefo
prispievateľ
Príspevky: 127
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa nefo »

u mna sa zatial stale potvrdzuje ze slusnostou dalej zajdes, neviem ci som natrafil len na slusnych policajtov alebo co, ale nikdy som s nimi nemal konflikt a ani sa my nezvisuje adrenalin, ak nerobim zlobu a pz ma len kontroluje nemam sa coho obavat ani ma nema co znervoznit, a myslim ze aj z mojho spravania je prislusnikom jasne ze je pohoda a nemaju sa coho obavat a podla toho sa ku mne aj spravaju.
ak kontrola nieje zamerana na zbrane a nepytaju sa ci mam tak im to nemusim ani ja hovorit, jedine ked idem do budovy minv tak na vratnici poviem ze mam a kludne vybijem a odovzdam, ziadny adrenalin a nervozita a vsetci su v pohode
inspiring_edison

Príspevok od používateľa inspiring_edison »

Neviem prečo ste všetci taký zlakaní, mňa kontrolovali v BA na Panonskej, šiel som s dodávkou a odpadla mi predná značka o čom som nevedel, to bol prvý priestupok, a tiež som zároveň prekročil rýchlosť, namerali ma, zastavili. Pýtali doklady a čo veziem. Povedal som že zbrane, mal som vzadu 4 pištole a 58-ku. Ponúkal som preukazy ku krátkym a jasne povedali že ich krátke nezaujímajú, ich zaujíma 58-ka- Pozreli len preukaz, číslo zbrane nepozerali. Pokecali sme o zbraniach, vypýtali úplatok za rýchlosť a značku a poslali ma preč. Boli to mladí zajaci, zbrane som mal legálne tak mi môžu skočiť na hrb, takže neaké teoretizovanie čo ak je nanajvíš trápne a záleží od situácie. Keby som im povedal že neveziem nič a oni otvoria ku´for a tam 58-ka tak by taký milí neboli. Tak načo teoretizovať????? Takže ako odpoveĎ na otázku čo ak ma zastavia odporúčam mať so sebou preukaz zbrane a zbroják. Stačí? Kto je zlakaný z cestnej hliadky ten by nemal mať ani zbroják.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

Nello: podla opisu situácie ťa zastavili dopraváci- ktorí zväčša ovládajú iba cestný zákon a ukladanie pokút. Takže ma neprekvapuje ich postup pri kontrole.
"Formu" poriešenia priestupku si nazval trochu nešťastne. To zase svedčí o tvojom nízkom právnom vedomí a tým pádom si sa zaradil k tým "zľakaným nevedomcom"

:wink:
inspiring_edison

Príspevok od používateľa inspiring_edison »

čo myslíš tým nazval nešťastne? ty by si ako nazval to, keď ti policajt povie: dajte do TP 100euro tak aby to nikto nevidel a podajte mi to. My sme sledovaní z každej strany. Potom mi dali papiere a povedali že to zapisovať nebudú. To je nešťastné nazvané? A propo: dopravák je policajt ako aj colník a iný, tiež no sí zbraň, takže to, že nepoznajú zákon o zbraniach svedčí nie o mojom ale ich nízkom právnom povedomí pretože ako držitelia zbrane a verejný činitelia majú mať tento zákon v malíku? nemyslíš?!!!!!!!
Používateľov profilový obrázok
djuri
častý prispievateľ
Príspevky: 906
Registered for: 17 years

Príspevok od používateľa djuri »

colnik je policajt?
inspiring_edison

Príspevok od používateľa inspiring_edison »

nie, skôr náleží k hasičom, možno k RZP-čke. (ironia) Každopádne NOSÍ zbraň a tak sa predpokladá, že ovláda zákon. Nebudeme sa tu doťahovať, ja sa nechcem hádať, len mi príde nezmyselné že tu dokážete fantazírovať čo ak ma zastaví fízel, čo ak to, čo ak hento. Ja som povolaním záchranár, a nevedieť v mojom prípade podať PP je to isté ako neznalosť zákona o zbraniach u kohokoľvek kto ju podľa zákona nosí. Stačí?
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"