223 REM

Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Ak ti nevadi ze ti naboj nevlezie do komory v lepsom pripade, v horsom kaboom.
Nabojnice sa natahuju a ked prelezies svoju komoru, tak mozes mat problem.
podes
prispievateľ
Príspevky: 218
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa podes »

Moja otázka vychádzals z toho, že som si
prebil náboje s dlžkou nabojnice 45,4 pre poľovnú guľovnicu a v pohode išli z AR-ka. Mám cca 1000 nábojníc s dĺžkou 45,2 až 45,4mm. Má v tomto prípade, keď vojdu náboje do komory, zmysel upravovať nábojnice na rovnakú dĺžku pri IPSC streľbe na 50m, ojedinele 100m? Viem že krimpovaním bude potom rozdiel v rýchlostiach, ale tu sa nastrieľa ( na Slovensku) na viac ako 100m.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa DeSade »

Môžes mať tak dlhý nábeh, že Ti to v podstate nebude vadiť, že používaš natiahnuté hilzne. Ako by si to vedel zistiť presne je odliat si komoru + nábeh. kužeľ. Istejšie je podľa mňa skrátiť nbc na min. dĺžku a máš po probléme.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4236
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

moze sa ti stat jedna z najhorsich zavad a to ze ti zaver "natlcie" zaver nabojnicu do nabehovych drazok a nedokazes ju vybrat bez pouzitia sili.
podes
prispievateľ
Príspevky: 218
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa podes »

Vďaka za odpovede, všetky skrátim na 45mm, nebudem dráždiť pani náhodu. Inak tie nábojnice boli pozbierané cca pred rokom po skončení IPSC preteku. Sú tam aj dĺžky 45,8mm!!!
Čo potrebujem na zmeranie tej komory (materiál, náradie, postup )?
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa DeSade »

Keď si niekto narobí "horúcu" navážku v slabostennej nbc tak sa natiahne až tak.
Takú špeci zliatinu, ak máš záujem, napíš mi do SS, niečo by som mal mať v dohľadnej dobe doma.
Naposledy upravil/-a DeSade v 12 Júl 2017, 12:10, upravené celkom 1 krát.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

dano
prispievateľ
Príspevky: 104
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa dano »

Niekto nejaké info na zdroj striel na prebíjanie .223 rem. Použitie IPSC zväčša na kratšie vzdialenosti, takže priorita skôr nízka cena. Ideálne by bolo niekde v BB kraji, ale to by som už asi chcel veľa.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 8 months

Príspevok od používateľa Machead »

Daniel, ja uz na prebijanie .223 mam vsetko potrebne okrem striel. Je mozne, ze urobim nejaky spolocny nakup a pojdem po strely GGG do brna (dersol) z BA. Niekedy v priebehu jesene, okolo oktobra. V SR sa obavam nic nezozenies. Cez vikendy chodim na sever, tak si mozes po to dobehnut, ked to bude aktualne. Je ale mozne (aj ked pochybujem) ze Alsa Pro dovtedy naskladni Prvi partizan a to by uz tu niektory z ich partnerov doviezol.
50BMG
prispievateľ
Príspevky: 201
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa 50BMG »

Máš nejaké info kedy by mal Dersol naskladnit strely? Písal som tam a dostal som odpoved že majú 1000ks na sklade. Urobil objednávku a odvtedy žiadny zvuk.
Dobrú skúsenosť mam so strelou Hornady 55gr. No je problém ich nájsť u nás a ak sa nájdu tak za tu cenu ich nekúpim.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Naco spekulujete?
Hornady aj GGG vozi bestpatron a ten ma zastupenie v galante
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 11 years 1 month
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

A co strely HPBT Sierra? Kde sa daju zohnat?
podes
prispievateľ
Príspevky: 218
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa podes »

roman, mohol by si dať adresu na toho zástupcu Bestpatron v Galante?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Obchod polovnicke potreby na 1.p obchodneho domu na Hlavnej ul hned pri velkom kruhaci v GA
Tu na fore nick "Ante"
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa DeSade »

Machead napísal:Daniel, ja uz na prebijanie .223 mam vsetko potrebne okrem striel. Je mozne, ze urobim nejaky spolocny nakup a pojdem po strely GGG do brna (dersol) z BA. Niekedy v priebehu jesene, okolo oktobra. V SR sa obavam nic nezozenies. Cez vikendy chodim na sever, tak si mozes po to dobehnut, ked to bude aktualne. Je ale mozne (aj ked pochybujem) ze Alsa Pro dovtedy naskladni Prvi partizan a to by uz tu niektory z ich partnerov doviezol.
Dersol je ojebabrávač. Prejdi si fóra tu aj na strelectví aby si sa dostal do obrazu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"