ČZ 858 Tactical 7,62 x 39

vigorous_williams

ČZ 858 Tactical 7,62 x 39

Príspevok od používateľa vigorous_williams »

Dobrý den, mám zájem o zakoupení zbraně ČZ 858 Tactical 7,62 x 39 ,prosím proto o nějaké informace k této zbrani, případně zkušenosti s touto zbraní při výkonu práva myslivosti.Za jakoukoliv informaci předem děkuji. Můj E-mail je endrlepetr@centrum.cz
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa AKI »

Na polovne ucely nabojnica 7,62x39 nedorastla. Takze mozno v zahranici.
Preco si na niektorej strelnici CZ 858 nazapozicat nevyskusat. Ja som to tak urobil: oproti Vz. 58 ma celkom solidnu ustovu brzdu. Vysypal som tak 100 ks streliva. Ziadny problem s funkciou, rozptyl asi ako Vz.58. Recenziu na CZ 858 uviedol SM, alebo SR a celkom to sedi.
magical_swartz

Príspevok od používateľa magical_swartz »

Reagujem na informácie o zbraní CZ 858 nakoľko som vlastníkom uvedenej zbrane. Uvedená zbraň ceľkove splnila moje očakávanie a som s jej používaním úplne spokojný. Používam túto upravenú 58 na zábavnú streľbu na strelnici a vrele ju odporúčam všetkým, čo si radi zastrieľajú.
Celkový dojem zo zbrane mi však kazí tá skutočnosť, že keď som zbraň prvý krát použil a vystrelil som krátko za sebou jeden zásobník nábojov tak mi zhorela farba na hlavni. Z technického hľadiska to nie je na závadu, ale z estetického hľadiska je to nepekné. Bolo by dobré, aby povrchovú úpravu robili, ako na starých armádnych 58.

Otázka nakoniec:
Dá sa zohnať pôvodná farba, aby som si to mohol opraviť ?
eager_moser

Príspevok od používateľa eager_moser »

Zdravim, na aku skupinu zbrojaku mate ten CZ 858?
vigorous_williams

Príspevok od používateľa vigorous_williams »

Mám ji na skupinu C - tedy pro lovecké účely,ale není problém ji přihlásit na skupinu A - zběratelské účely,nebo pro sportovní střelbu (mám dojem že je to skupina B).
inspiring_joliot

Príspevok od používateľa inspiring_joliot »

Nemám ponětí zda se tato barva dá sehnat.Sem voják z povolání,takže mám zkušenosti s Sa vz.58 a neznám případ že by barva nevydržela.Asi bude problém originál barvu sehnat.
inspiring_dubinsky

Príspevok od používateľa inspiring_dubinsky »

U nas by mohla 58 byt na skupinu E (sportove ucely) v klube, v ktorom sa striela takato disciplina. (zatial marne cakam na preukaz - uz pol roka).
ja som zneho parkrat strielal, len mi trosku chyba davka (z cias ked som bol na vojne). strielal som z kapoty z auta s orginal dvojnožkou a bolo to vcelku akčne.
inspiring_dubinsky

Príspevok od používateľa inspiring_dubinsky »

Tak uz som ho kupil, uvažujem o výmene podpažbia, nadpažbia aj pažbičky. Máte nejake info, či sa taketo diely daju kúpiť (videl som nejake s lištami na prislušenstvo, vyroba asi Lipt Mikuláš, ale nič bližšie neviem).
Namontoval som kompenzátor GP, štandardnú dvojnožku, 10 ranový zásobník, streľba príjemnejšia ako s armádneho, len ten archaický vzhľad...
inspiring_dubinsky

Príspevok od používateľa inspiring_dubinsky »

čo, nikto 858 nevlastní?
Ja som začal z úpravami:
nastriekal som nadpažbie a pažbičku na čierno - uvidime čo ta farba vydrží, podpažbie som stále nedal dole - nemám čas ani náradie. Nemá náhodou niekto originál kľúč na pažbu, prípadne náradie na stranový posuv mušky? (apelujem hlavne na voj s povolania, aj bývalých, ktorí by to mohli mať ušetrené)...
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5252
Dátum registrácie: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa lovec »

AKI napísal:Na polovne ucely nabojnica 7,62x39 nedorastla. Takze mozno v zahranici.
Preco si na niektorej strelnici CZ 858 nazapozicat nevyskusat. Ja som to tak urobil: oproti Vz. 58 ma celkom solidnu ustovu brzdu. Vysypal som tak 100 ks streliva. Ziadny problem s funkciou, rozptyl asi ako Vz.58. Recenziu na CZ 858 uviedol SM, alebo SR a celkom to sedi.
Tento prispevok mi teraz padol do oka.....Zbran komorovanu tymto nabojom sice podla platneho zakona mozno pouzit max. na odstrel skodnej,ale samotny naboj svojim energetickym vykonom plne postacuje na odstrel srncej,muflonej,a mensich,mladsich kusov ostatnej zveri.Samozrejme pri pouziti loveckeho streliva :!: Vyber guli je pomerne siroky,a je teda aj zaujimavy na prebijanie,kde sa da z neho vytazit slusny energeticky a balisticky vykon,samozrejme pri dodrzani predpisanych max.tlakov podla normy. :wink:
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa AKI »

Ja som sa rozhodol na jar zakupit CZ 858. Chcem to tiez trochu upravit. nova pazba, pazbicky atd. Teraz mi padla do oka pazba z AR15 dufam ze to nebude vyzerat mov ohavne.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5252
Dátum registrácie: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa lovec »

AKI napísal:Teraz mi padla do oka pazba z AR15 dufam ze to nebude vyzerat mov ohavne.
Nahodou to vyzera velmi dobre...videl som taky kusok v nejakom casopise a spolu s osadenym kolimatorom to vyzeralo skutocne zaujimavo.A ta pazba bude aj nastavitelna? To byva velkym problemom vacsiny strelcov.....
inspiring_dubinsky

Príspevok od používateľa inspiring_dubinsky »

Na stranke (lovcom avizovanej v inej diskusii) www.mojezbran.cz sú na 858 (resp CZH2000) namontované aj tieto pažby. Foto sa dajú nájsť v debate o czh2000. V bratislave som videl 858 celzapažbenú (od pažby až po predpažbie) v dreve.
Ja uvažujem o nasunutí gumenej anatomickej rukoväti na pažbičku (návlek), len neviem či sa vyrába aj v takej malej veľkosti (myslím že ten návlek na GLOCK bude asi veľký).
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

OKparts
mám náradie ku UK 59,pre mna nepotrebné
Používateľov profilový obrázok
strelec122
prispievateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa strelec122 »

zdravim vsetkych - kto by mi mohol poradit, ako postupovat pri demontazi podpazbia CZ858 tactical ?
neviem, ci je podpazbie zaistene kolikom, alebo skrutkou .... HELP ! :cry:
Naposledy upravil/-a strelec122 v 10 Aug 2009, 21:59, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"