Trezor Made in home

inspiring_moore

Trezor Made in home

Príspevok od používateľa inspiring_moore »

Ahoj . Mam v plane si doma postavit trezor na zbrane . material a postup by bol takto . Ocelove platy a na to bud tehla alebo cisto beton naliat cez debnicky . a na tuto miestnot dat bezpecnostne dvere . splnalo by to poziadavky podla zakona ? dovod je taky ze sa nemestim do normalneho trezora a trezor ktory splna moje poziadavky na velkost stoji nad 5000 euro .
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

Budeš v súlade so zákonom. Keby som mal dom,rovnakým spôsobom by som riešil miestnosť. Pancierove dvere s certifikátom nemôže spochybniť nikto.
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Dátum registrácie: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Myslim ze nemusis ist do tak komplikovanej stavby. Videl som v hale postavenu miestnost z heblu, obyc dvere, na ne klasicka mreza s dvoma zamkami a jednoduchy alarm. Od miestneho PZ odsuhlasene aj na full auto. Druhy pripad som sice osobne nevidel ale hovoril mi o nom majitel. Mala miestnost v dome, povodne satnik, z vonka male okno. Na okno mreza, dvere lepsie nez obyc paperdekel z baumaxu a miesto klasickeho zamku s klucom elektronicky s malou klavesnicou na kod. Miestnost prehlasena za trezor. Treti pripad je ziadatel o zbrojnu licenciu. Miestnost bez okien, podkrovie garaze, pristup po rebriku cez padacie dvere, obyc alarm za 80€ a hotovo. Ked si zoberies aka jednducha "plechovka" staci na uskladnenie zbrane, tak potom tvoj planovany trezor bude super pevnost. Na druhej strane sa hovori ze investicia do trezoru by mala odpovedat 1/3 jeho uschovnej hodnoty.
inspiring_moore

Príspevok od používateľa inspiring_moore »

diky za odpovede. pondelok idem do toho.nafotim a pridam foto .
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Nefot to je to tvoj trezor!
inspiring_moore

Príspevok od používateľa inspiring_moore »

pravda
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

nez vyvalis stovky E za material a robotu, investuj aj 4e za stiahnutie prislusnej STN , ktora definuje trezory a trezorove miestnosti

venoval by som ti ju , ale zaboha ju neviem najst
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

aby ste neboli prekvapeni ako potichucku to lahko ide
napr....
https://www.youtube.com/watch?v=p4k1PSnoa5Y
alebo
https://www.youtube.com/watch?v=u6oHz-_hn5g

Pre ucely zakona bohuzial postaci aj Multlock vlozka certifikovana NBU na certifikovanych dverach, kt. je sg metodou prekonatelna za sekundy... :roll:
Raz sme to tu rozoberali s gansom.
inspiring_moore

Príspevok od používateľa inspiring_moore »

zas tam nebudem mat obraz mona lisa. aby dosli z francuzka na audi rs6 plus helikoptera ma vykradnut. mam v tej miestnosti alarm na pco kde toto budem stavat. kym si vylozia toto zariadenie co hadam kazdy aj vlastni tak je tam.policia 5x .
Naposledy upravil/-a inspiring_moore v 04 Okt 2014, 12:33, upravené celkom 1 krát.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa matus69 »

Tak dfam ze pco funguje lepsie ako v '97
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

este detail k vete "pre ucely zakona"

uvedomte si jednu vec : trezorovu miestnost stavias s predpokladanou dobou zivotnosti >20 rokov

zakon sa v tomto roku novelizoval raz a buduci rok sa ide novelizovat 2x , do 2 rokov mame uplne novy zakon

cast zakona upravujuca ulozenie zbrani sa bude menit , tak odporucam pri projektovani brat do uvahy to, ze sa moze nieco sprisnit , tak nech mas moznost to upravit s vynalozenim minimalnych nakladov
inspiring_moore

Príspevok od používateľa inspiring_moore »

diky za rady.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa skemro »

Roman ak najdes tu normu, preposli to prosim aj mne.
Dakujem ;o)
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa arminius »

skemro napísal:tu normu
Podľa celoeurópskej platnej normy STN EN 1143-1 je odolnosť trezorov proti vlámaniu rozdelená do bezpečnostných tried. Úložná čiastka, pre ktorú je trezor v konkrétnej triede určený, je len orientačná. Vždy záleží na konkrétnych podmienkach poisťovne a na zabezpečení miestnosti, v ktorej je trezor umiestnený (mreže na oknách, elektronické zabezpečenie, ostraha objektu a pod.). Preto si zvážte, aké hodnoty budete do trezoru ukladať a zistite si tiež presné podmienky vašej poisťovne.

Orientačné limity poistných hodnôt uložených v trezore:
Bezp. trieda Orientačná úložná suma
"O" 10 000 €
"I" 17 000 €
"II" 40 000 €
"III" 133 000 €
"IV" 200 000 €
"V" 500 000 €
http://www.trezor.sk/poradime-vam.xhtml



STN EN 1143-1.pdf
http://www.uloz.to/xsmEcrKs/stn-en-1143-1-pdf
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa skemro »

Dakujem.
No mna zaujimala ta trezorova miestnost. Trezor certfikovany mam.
No cez zimu budem mat konecne cas a makat v dome , tak ked uz mi z jara privezu beton do pivnice, ci nespravit aj trezorovu miestnost.
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."