Sa vz. 58

inspiring_greider

Príspevok od používateľa inspiring_greider »

tak pre tych co chcely ciernit sa 58.
http://www.prumyslovy-servis.cz/index_s ... ge5077.htm
pisal som tam neodpovedaju na maily...tak som im tam volal,celkom ustretovy pristup vraj je to vhodne na ciernenie zbrani vedia to poslat aj na dobierku hacik je v tom ze je to balene len po 1 kg mensie nemaju ...cena cca 2 000kc...ak by mal niekto zaujem mozme sa zlozit dvaja traja a kupit to :wink: pre jedneho sa to asi neopati :lol:
friendly_kirch

Príspevok od používateľa friendly_kirch »

duros: diki a tie barnauly sa daju potom opätovne prebiť či môžem nábojnice potom rovno hodiť do koša???
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1438
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Ale počiernenie- brunírovanie Sa58 by sa muselo previesť až po odstránení pôvodného odolného šedého náteru. A to by bolo asi ošemetné. :?

Ja osobne by som použil len povrchovú úprvu nejakým teplu odolným náterom. Samozrejme po zdrsnení a odmasnení pôvodného laku. Žiadnu vedu by som z toho nerobil.

A ako farbu by som použil buď dvojzložkový polyuretan, alebo napríklad /nesmejte sa/ farbu na pece. Napríklad táto má odolnosť 800 C
http://www.saratoga.sk/Farby/Tocco.html

Taká čierna matná , mno nič lepšie na 58 si neviem predstaviť.

Samozrejme by to chcelo najprv odskúšať na nejakom kúsku.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa duros »

ja sa v prebijani nevyznam ale je to ocelova nabojnica a tie sa tusim nedaju prebijat a potrebujes nabojnicu so zapalkou typu boxer nie berdan ako ma barnaul, bo tie sa zle vypichuju.
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Ocelove nabojnice sa neprebijaju v domacich podmienkach. Velmi opotrebuvavaju matrice. Ak chces prebijat 7,62x39 treba nakupit mosadzne nabojnice.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Pocul som ze Mongel v Arese bude pravdepodobne prebijat tu to raz.
Treba kontaktovat Ares a urcite Vam to objasnia.
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Dátum registrácie: 17 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

nooo, to by mohlo byt dobre, dufam ze sa dostane pod cenu Barnaulov. Tie su zatial jedine rozumne strelivo, ale aj tak je to este pekne drahe, rad by som sa dostal tak na cca 4-5 Sk na ranu (optimista :) )
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa duros »

4,5sk/ks je bežná cena pre prebijance v maloodbere.. 9mm luger... ale myslím že na 7,62x39 bude treba ovela viac matrošu... keď to bude 5,5 - 6 budeme radi.
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Neviete niekto, ako je uchyteny ozub spuste na tom koliku, na ktrorom je ? Na mojej 58-me je priliz nizko a pri pohybe udernika dopredu jeho ozub preskoci cez ozub spuste a udernik nezostane napnuty. Ak by bol na tom koliku iba nalisovany mozno by sa mi ho podarilo trochu pootocit okolo osi kolika a tym nadvihnúť. Len dufam, ze takto neodlomim ozub spuste. To by bol pruser :roll: .
friendly_kirch

Príspevok od používateľa friendly_kirch »

A vie mi niekto poradiť nejaké značky nábojov s mosadznými nábojnicami? Plus nejaka cena by sa hodila :wink:
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa arminius »

DUSO

http://www.czub.cz/navody/cz58_cs.pdf

Skús , či Ti pomôže .
Poprípade špecifikuj podľa vyobrazenia strana 21 a 22 .
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa DUSO »

to arminius: Zachyt uderniku (32) nezachyti ozub uderniku (20). Proste ta cast spuste, co pri spustani chodi hore dole, je kratka. Uvidis to, ked vyberies zaver zo zbrane a budes mackat spust. Pokusim sa pohnut najprv s pravym zachytm uderniku, tym zbrusenym, co spustal pri automatickej funkcii. Ak sa zlomi, nebude to ziadna skoda.
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa AKI »

Kapula
po com kupujes tie Barnauly a kde?
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Dátum registrácie: 17 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

Flintu som kupoval u Frana koncom roka, tam som hned bral aj naboje - mali Barnaul po 8 Sk FMJ; 8,50 Sk za poloplast. A potom som kupoval v DEASe, tam boli celoplaste po 7.50 Sk. Takze keby som zohnal dakde po 4 Sk, bol by to hned rozdiel :)
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa AKI »

si fandis kamo. U Behana v Castej teraz kamos platil 10Sk.
Na prebijanie je treba cena okolo 12Sk aby sa to oplatilo.
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "