Prosím o radu: výmena ovládania záchytu záveru na ČZ 85

Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Registered for: 16 years 6 months

Prosím o radu: výmena ovládania záchytu záveru na ČZ 85

Príspevok od používateľa Jack »

Keďže mi praskla pravá časť (teda nie tŕň) záchytu záveru na ČZ 85, poprosil by som niekoho, kto mi vie poradiť, ako dostať von zlomený fragment a nasadiť nový záchyt. Problém je, že neviem dostať von kolíček (krpatý bazmek to je!), ktorý istí pružinku, ktorý prechádza výrezom a vlastne drží pravú časť záchytu v ráme.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa arminius »

Jack

Pozri sa na uvedený technický výkres a špecifikuj , ktorý
že neviem dostať von kolíček (krpatý bazmek to je!), ktorý istí pružinku, ktorý prechádza výrezom a vlastne drží pravú časť záchytu v ráme.
je to ten bazmeg :lol: :lol: podľa kótovaných pozícií :?: A daj vedieť .

http://www.polovnictvo.com/images/uploa ... 5_r_cs.pdf
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

č. 4: Kolík pružiny záchytu záveru.
Domnievam sa, že ak ho (č. 4) uvoľním, pôjde pružina záchytu záveru (č. 3) ľahko vybrať a ja potom už len osadím nový diel - záchyt záveru pravý (č. 65).
Čiže z toho rezultujú tri otázky:
A) Sú moje predpoklady správne?
B) Ak sa teda nemýlim, ako dostať ten bazmek (č.4) von? A ak sa mýlim, čo treba robiť?
C) Treba mi k tomu aj nejaké špeciálne náradíčko?
Ja viem, že najlahšie by bolo brnknúť v pondelok puškárovi, ale o kvéry mám trošku hlbší záujem a tak by som si rád podobné drobné nekomplikované opravy robil sám.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa arminius »

Jack

Začnem od konca :
C) Treba mi k tomu aj nejaké špeciálne náradíčko?
Na vybratie kolíčka č. 4 - rozhodne doporučujem :!: Sú to špeciálne vybíjače rôznych priemerov . Tieto sú z fasa matrošu , dosť vydržia . Môžem sa pochváliť , mám špeci súpravu .
B) Ak sa teda nemýlim, ako dostať ten bazmek (č.4) von? A ak sa mýlim, čo treba robiť?
Klasicky . Vezmeš vybíjač , kladivko a funguješ . Len si je potrebné dávať pozor , nakoľko kolíky sú rozklepnuté . Určite si si všimol .
A) Sú moje predpoklady správne?
Domnievam sa, že ak ho (č. 4) uvoľním, pôjde pružina záchytu záveru (č. 3) ľahko vybrať a ja potom už len osadím nový diel - záchyt záveru pravý (č. 65).
Asi sú , lebo podľa zoznamu vyobrazených súčiastok sa vyskytujú len štyri položky , ktoré spolu súvisia : t.j. 2 , 3 , 4 , 65 . Ale č. 2 nás nezaujíma .

Dúfam , že sa z toho vysomáriš - a hlavne Ti to pomôže :!:

ARMINIUS neručí za chyby, ktoré vznikli chybným zaobchádzaním . Zodpovednosť za následné škody je vylúčená. Ak boli prevedené neodborné zmeny alebo opravárské práce, ARMINIUS nenesie zodpovednosť za takto vzniknuté následky. Ďalšie nároky JACKa , obzvlášť nároky na náhradu škody vrátane alebo kvôli iným škodám na majetku sú vylúčené. :lol: :lol: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

:D
Dík, sensei Arminius. Nielenže som sa zasmial, ešte som sa aj odhodlal k činu. Vyrobil som si malý vybíjač, bazmek som dostal von, pružinu tiež, vyklepol som zbytok zlomeného záchytu záveru a išiel som nasadiť nový. Vtom sa všetko pos*alo. Ono, moja 85 už má nejaký ten rôčik a medzičasom sa nejaký chytrolín v Uherskom Brode zrejme rozhodol pridať trošku materiálu na problémové miesto na záchyte záveru. Bohužiaľ, práve na takom mieste, že ho vďaka tomu nemôžem narvať do zbrane. Čiže som nahraný. Buď si nechám do kvéru vyfrézovať väčšiu dieru, čo je podľa mňa blbosť, alebo si nechám odfrézovať niečo z povrchu novej súčiastky. Čo je tiež podľa mňa nešťastné riešenie. Ako... teraz by sa mi fakt zišla nejaká rada. Napríklad od senseia arminia.
Kua, prečo to nemôže byť všetko tak ľahko zameniteľné jak na HK USP?!
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa arminius »

Jack
pridať trošku materiálu na problémové miesto na záchyte záveru. Bohužiaľ, práve na takom mieste, že ho vďaka tomu nemôžem narvať do zbrane. Čiže som nahraný. Buď si nechám do kvéru vyfrézovať väčšiu dieru, čo je podľa mňa blbosť, alebo si nechám odfrézovať niečo z povrchu novej súčiastky
1. Ak by si vŕtal väčšiu dieru , tak je to , ako keby si urazil celú rodinu :!:

2. Ak budeš odoberať vrsvu matrošu , môžeš uraziť len jedného potomka :!:

Keď si už so mňa urobil senseia arminia , tak buď múdry :lol: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Sensei, vďaka za múdru radu. Ja to vidím rovnako.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa arminius »

Jack

Mi čítaš myšlienky :?: Akurát Ti idem napísať a Ty si už tu ... :lol:
Včul som si ešte spomenul , keď budeš dávať naspäť kolík , tak ho nezabudni trochu rozklepnúť , aby sa náhodou nevybral na vandrovku a tým pádom by ten malý bazmeg mohol urobiť peknú šarapatu :!:
A daj vedieť , ako si tú opravu , ako aj s akým výsledkom ukončil :wink:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Ja ju asi neukončím. Nemám vercajch, aby som mohol zbrúsiť povrch novej súčiastky - pravej časti záchytu záveru, takže zrejme to predsalen musím nechať na profíka. Keby išlo o nejaké zlomky milimetra, určite by som to nevzdával, ale tu je v hre dosť veľký rozdiel. Čo ma dosť šokovalo. Nuž... čo už?! Hádam sa to nejak spraví. Len mi je jasné, že obrusovaním sa oslabí stena toho šmejdu krpatého a čo nevidno, prdne a ja môžem zase zháňať nový.
:twisted:
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa arminius »

Jack
ale tu je v hre dosť veľký rozdiel.
No , ale to ma zaujíma :!:
Čo je to veľký rozdiel , v akom rozpätí sa pohybujeme :?: Hádam , alebo dokonca snáď nie vo viacerých milimetroch :!: :?:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Neviem to exaktne odmerať, ale povedal by som, že rozdiel priemerov súčiastok je zhruba 0,3, maximálne 0,5 mm. Viac nie.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa arminius »

Jack

Ako sa má henten oný malý kua bazmeg :?: :lol: :lol: Už si ho poriešil :?:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Sensei Arminius, dík za záujem, ale nemal som tento týždeň čas sa tým zaoberať, lebo patrím k tým pakom, čo z nedostatku iných činností pracujú aj študujú ďalšiu školu zároveň. Ale keď ten bezmek konečne postavím do pozoru, tak to sem od samej radosti určite napíšem.
:wink:
eager_herschel

Príspevok od používateľa eager_herschel »

No s tym zaistovacim kolikom pružiny je to zbytočna operacia.Tu pravu pačku stači pootočiť o cca90°(pružinka sa dostane mimo zaistovaciu dražku páčky) a vytiahnut.Kedže tam nemaš pačku a je tam zalomeny ten kusok rurky,tak to traba pootočiť napr. štvothranom z ihloveho pilnika a vyrazit trebars aj dovnutra.Pri montaži stači mierne nadvihnut pružinku a vtisnut tam pačku.Ale ako som to čital tak količek je už von :lol:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Jo. Je von už dva mesiace. :P A náhradná súčiastka stále v nedohladne. Oslovil som puškára, ktorý ma odhováral od akéhokoľvek zbrusovania náhradného dielu, lebo by to bola piplačka s veľmi neistým výsledkom, keďže by došlo k oslabeniu, ktoré by s pravdepodobnosťou rovnajúcou sa istote veľmi rýchlo spôsobilo rovnakú závadu. Preto mi odporučil, aby som zo svojej ČZ 85 spravil ČZ 75. A nebol jediný. :?
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"