7,62x39 pre vz. 58

Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa luke »

vie niekto aku tvrdost na stupnici HRC ma jadro naboja vz.43, pokial vies standardneho vojenskeho streliva u nas?
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Prierazne mali kalene jadra, takze cca 52-56HRC.
Obycajny na len zelezne jadro a tvrdost zalezi od pouziteho materialu.
Strelil by som tak max. 20HRC. :wink:

Otazka je, naco to potrebujes vediet :?:
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

AAAAAle Luke cital jednu viziu na inom fore a dufa, ze bude zlegalizovane vojenske strelivo :-)
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Zdravim

kedze som sa nedavno stal hrdym majitelom 58cky, vynorila sa otazka ohladom streliva, na zaciatku je uz nieco rozpisane, ja by som sa skorej chcel popytat na skusenosti, ake strelivo (znacku) pouzivate vy ?
Na OR PZ mi bolo "doporucene" aby som nepouzival vojenske, udajne ortutova zapalka dost poskodzovala hlaven, takze vraj na to nech ani nemyslim (okrem toho ze je zakazane). Ako to je s kvalitou roznych vyrobcov ? znacky ako S&B, PRVY PARTIZAN, BARNAUL, je aj nieco ine ?

Diky !
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa luke »

nechcem hovorit za inych, ale spravidla ides do toho, co si mozes dlhodobo dovolit. ak mas tolko penazi, ze si mozes v postacujucich poctoch kupovat tovarenske strelivo, dobre pre teba. ja a par dalsich tu na fore berieme z aresu.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa duros »

ortutove zapalky nie su problem. co najskor ale treba zbran nastriekat brunoxom alebo niecim podobnym a cistenie ta uz pocka.
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Ja som »

...
Naposledy upravil/-a Ja som v 13 Máj 2011, 15:02, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Tym mazanim bolo myslene, ze hned po strelbe mas naniest vrstvu oleja do hlavne a komory, lebo su voci zelezu agresivne a mohlo by sa stat, ze keby si ju nechal vo vlhsomo prostreti tak po par dnoch mas hrdzavy povlak.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa luke »

zrejme aj ta ortutova zapalka, aj prach v tych vojenskych nabojoch je korozivny (pocul som ze ten prach viaze vodu). z toho dovodu treba ten proces co najskor zastavit, obrazne povedane, ze po strelbe pusku hodis do koryta s nejakym cistiacim olejom a vycistis to, az na to budes mat cas.

co sa tyka aresu, ked ti tak zalezi na drsne vyzerajucom strelive, tak asi len tovarenske v krabickach bude pre teba volba.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Ja Som....

nuz , ak ti vadia farebne strely... tak mas na vyber Barnaul, Kopp, S&B atd po cca 25c a viac... ( s nekorozivnou zapalkou)

alebo si pockat az otestujeme nove FMJ Aresy ...a tie korozivnu zapalku stale maju pretoze Ares pouziva delaborovane nabojnice z vojenskeho streliva
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 16:32, upravené celkom 1 krát.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa duros »

na co riešite korozivvnu zápalku ? veď ta zbraň bola vytvorena pre toto strelivo keď ju robili ani len netušiala, že by vedela strielať niečo ine ako vz.43 :))) ( akože asi zbraň nemá tušenie, ale veď sme sa pochopili :))) )
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

duros; ale zata ta flinta bola konstruovana pre vojakov, co viac casu cistili nez strielali :) a dnesni pani to su fajnovky, tym sa surovat komoru , piestik a lauf nechce :)
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Ja som »

...
Naposledy upravil/-a Ja som v 13 Máj 2011, 15:02, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"