45ACP (komolý kužel)

elegant_matsumoto

45ACP (komolý kužel)

Príspevok od používateľa elegant_matsumoto »

Zkoušel někdo tyto náboje? FIOCCHI 45 ACP FMJTC BM 12g/185grs. BLACK MAMBA
nebo
FIOCCHI 45 ACP FMJFN 12.96g/200grs.
Ví někdo o lepším náboji v této ráži na obranu?
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Ja by som bral na obranu to s 200gr gulou. Cim tazsia tym lepsie. Do 2011-tky SPS World Custom prebijam komoly kužel so strelou 220gr Pb a z hladiska funkcnosti nerobi komoly kuzel ziadny problem.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

DUSO napísal:Ja by som bral na obranu to s 200gr gulou. Cim tazsia tym lepsie. Do 2011-tky SPS World Custom prebijam komoly kužel so strelou 220gr Pb a z hladiska funkcnosti nerobi komoly kuzel ziadny problem.
Chcem sa spytat na ucinnost 45ACP. Kedze pri moznom konflikte mi nejde o prestrelenie utocnika t.j. aby som nezasiahol niekoho ineho aj ked bude za nim, je podla teba lepsie na obranu 45 ACP oloveny naboj ako 9 mm LUGER olovo ? Tj. Ked strelim Lugerom do stehna spravim do neho dieru a ked 45ACP tak olovo zostane v stehne ?

A este ma napadlo co tak 9 luger s extra tazkou olovenou strelou s mensou navazkou. V podstate docielim o dost mensiu rychlost a po moznom priestrele uz strela leti malou rychlostou, scasti zdeformovana i ked je relativne este tazka ale uz ma velmi malu energiu a malu prieraznost cohokolvek.
co vy na to ?

Ide o to ze bezny civil nema pravo riesit situaciu az do konca ako PZ (zatknutie alebo zneskodnenie podozriveho).
Tym myslim ze ked ma niekto napadne zbranou a mne sa podari odrazit utok, on zacne unikat ja nemam pravo ho prenasledovat a dorazit ho kedze sa nechce vzdat, vtedy by to bola uz umyselna vrazda.
Tym chcem poukazat na umyselne strielanie cez prekazky t.j. musim mat vykonny naboj.
Kedze 9Luger je velmi vykonny naboj aj pre strielanie cez prekazky co pri beznom civilovi asi nebude treba kedze vacsinou pojde len o odrazenie utoku zblizka a nie zahajenie finalneho protiutoku, ktory skonci dorazenim nevzdavajuceho sa utocnika.
Preto si myslim ze na obranu je najlepsi naboj ktory skonci hned v prvej prekazke ci je to clovek, zviera alebo nejaky predmet.
Aky to je podla vas naboj do kratkej zbrane ?
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

BKSL, ja som si vybral .40 SW, ktorého vlastnosti sú (vraj) vhodným kompromisom medzi vlastnosťami .45 ACP a 9mm Luger. Ak ale chceš mať istotu, že strela nepreletí skrz cieľ, skús investovať do EFMJ. Potom aj tá devinka EFMJ odvedie (aspoň podľa tabuliek) v cieli podobnú robotu ako .45 FMJ.
:wink:
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Ano, 9mm EFMJ je presne to co by som chcel, ale kde ho kupit ?
Ak viete niekto, napiste, urcite ich zoberiem najmenej 100 ks.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Treba zdvihnúť telefón a popýtať sa. Občas sa nájde predajca, ktorý ich práve má na predajni, alebo sa chystá objednať ich. Keď sú, zväčša rýchlo miznú.
:wink:
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa DUSO »

BKSL: Tiez som riesil zbran na obranu tak aby som co najmenej ohrozil nezucastnene okolie. 45 ACP je dobra volba, len zbrane v tejto razi su pre mna na pohodlne kazdodenne nosenie dost nevhodne. Existuju aj kompakty ale u nas sa k nim tazko dostat a ich ceny ... Teraz, ked musim nosim CZ 50 v razi 7,65. Je to sice mala raz ale som slusny strelec so slusnym treningom a tym som schopny nahradit maly zastavovaci ucinok.
Az nasetrim nejake chechtaky, ktore budem moct pouzit na prezbrojenie, tak kupim PM v 9mm Makarov. Tento naboj ma na obranu efektivny pomer cena/vykon. Tvar strely a prachova navazka viac vyhovuju, z hladiska neprestrelenia ciela, ako Luger. Policajti sa stazuju, ze s tym nemozu prestrelit co potrebuju. A to je prave to co potrebujem ja. Strela zostava v cieli a odovzdava maximum energie co moze. To olovo do 45-ky davam len na sportove ucely. Na obranu nemozes predsa nosit doma vyrobene strelivo. Aj ked v NO alebo KN by si ho mohol pouzit. Len ako rozumne zdovodnit to, ze si ho nosil? Musel by si mat A-cko (nosenie) a tvrdit, ze si planoval ist na strelnicu. Medzi tym si musel ale hajit zaujem chraneny zakonom so zbranou v ruke.
:wink:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Duso, ale to zas ťažko obhájiš o tretej ráno, keď sú všetky strelnice dávno zatvorené.
:lol: :wink:
Ak, jedine tak, že si išiel zo strelnice, zablúdil si a musel si záujmy chránené TZ.
:idea: :D
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Este mozem tvrdit, ze cestou zo strelnice so sa stavil v bare na panaka, toruchu sa to pretiahlo a tak idem domov az teraz. :lol: No proste strelec by sa musel sakra obracat aby sa z toho vysekal. Na obranu len schvalene strelivo a hotovo. Aj ked si viem predstavit, ze cestou na strelnicu narazim na situaciu, kedy bude treba tasit. Ja strielam prebijane olovo a na strelnicu ani nic ine nenosim. Ak by som musel, nevahal by som ani sekundu. A v tom pripade plati to co som pisal vyssie. Ten prispevok som myslel takto.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4838
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Olovene prebijance .45 kupis bez problemov (napr. Ares), takze ich mozes v klude nosit. A ci by sa niekto trapil s dokazovanim, ci si do zasobniku dal olovo vlastne alebo to kupovane, to neviem.

Otazkou je, ci sa daju nejako jednoznacne rozlisit komercne prebijance od tych domacich. Cize ci ma napr. Ares povinnost viest o kazdej prebijanej krabicke zaznamy, z akych komponentov (prach, zapalka, strela, ...) akou technologiou na akych zariadeniach boli naboje vyrobene, aby bola spatne vystopovatelna.
inspiring_feistel

Príspevok od používateľa inspiring_feistel »

Nazdar.Ja si myslim ze nikoho by nezaujimalo ci strelis nejakeho kriminalnika prebijancom alebo originalom.Co by ma zaujimalo je ze ci je lepsie na obranu povezdme v lese nosit 9 mm Luger alebo 45 ACP.Taky maco alebo diviak to skor rozchodi asi po 9 mm ked ho to prestreli ako 45 ACP ked mu to dajme tomu zlame kosti.Mam pravdu alebo sa mylim???
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

..
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 27 Dec 2009, 17:05, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Zeby Luger prestrelil diviaka, alebo maca, o tom silne pochybujem. Mozno tak 7.62TT, alebo .357 magnum (Do lesa jedine ten magnum, v USA sa s tym aj moze polovat). Luger FMJ nieje az tak super priebojny, ako sa moze zdat. Plást sa potrha a olovko sa odrazi, :lol:.
inspiring_feistel

Príspevok od používateľa inspiring_feistel »

tak 357 magnum to je uz poriadna rana,ale 45-ky boli vyvinute uz pred sto rokmi a boli pouzivane na zastavenie kona z jazdcom,tak si myslim ze 45-kou skor zastavim vacsiu zver ako 9mm pukatkom,ale nemyslite si ze sa chystam na polovacku s pistolkou,to len ze dost casto beham po horach a neraz som videl maca ci diviaka,ale konflikt s nimi som este nemusel riesit.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Nič v zlom, ale niekedy nie je dobré veriť legendám. .45 ACP určite nebol konštruovaný na to, aby dal dole koňa aj s jazdcom.
:lol:
.45 ACP bola odpoveď na požiadavky americkej armády a kavalérie, ktoré vzišli z tzv. druhej filipínskej vojny. Bolo treba niečo, čo bez problémov zastaví lemplov z etnika Moro (filipínsky muslimovia z ostrova Mindanao), ktorí išli do boja často aj zdrogovaní. Vtedy bežne používaný .45 Colt sa neukázal ako optimálne riešenie.
:arrow:
Na zvieratká preto asi radšej tú devinu ako .45 ACP. Za veľa hovoria aj testy, keď sa pištolové kalibre skúšajú proti nepriestrelným vestám. Štyridsaťpäťka v prieraznosti jednoznačne zaostáva za 9mm Luger a .40 SW. Preto verím domnienke, že ak neprejde bežnou vestou, tak to vzhľadom na hrúbku kože a vitalitu diviaka môžeme považovať za povšimnutiahodnú súvislosť. Čiže na zvieratká zaiste radšej tú devinu, ale úplne ideálne .357 Mag alebo 10 mm Auto. Nakoniec, toto mi doteraz potvrdili takmer všetci, ktorých som sa pýtal.
:idea:
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"