Farbiace naboje 9 mm Luger.

inspiring_kepler

Farbiace naboje 9 mm Luger.

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Kde by som mohol zohnat farbiace naboje 9 mm Luger.

Chceli by sme si s kamaratom vyskusat "combat" proti sebe.
Predsa len pohybujuci sa terc a to este moj kamarat, no nestrielaj po nom ked ches ukazat ze si lepsi :-)
Ze vraj je to dost silna rana, ale ved mam aj presivak :-)

Poradte ak viete o niecom takom.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Zo žiadnou zbranou ani nie zo srandy by si nemal mierit a este aj strielat na kamarata,raz by sa ti tam priplietol ostry a v base by si rozmyslal čo si to urobil.Zbrane niesu hračky :!: Neviem či si to písal važne ale su to nezrele uvahy,kup si potom airsoftovu pištolku :wink:
inspiring_pike

Príspevok od používateľa inspiring_pike »

Ved si pozicajte paintball-ky. A aj k tym sa `oplechujte` a dajte si masky... A mas s tym menej starosti.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

BALISTIK to si nemyslel vazne ze by som si pri takejto situacii mal tendenciu popliest si naboje. Bezpecnost je vzdy na prvom mieste.
To by sme si tie naboje asi kontrolovali navzajom a v okruhu 20 metrov by nebol ziadny iny typ naboja a zasobniky. Keby som chcel niekoho zastrelit tak ho uz asi zastrelim za to obdobie co mam zbrojak i ked sa tak skoro nechtiac stalo nad cim doteraz rozmyslam.
V tomto pripade mi ide o cisto prakticku stranku veci.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Dufam že si sa neurazil ale pocit že by kamarat,alebo kolega na mna mieril :roll: Ja mam taku uchylku že ked pri mne niekto hodí petardu tak ma trha a skoro tasím :twisted:
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Nie, vsetko ok. Ked si s niekym strielal na strelnici nikdy si necitil take napatie ze by sa to mohlo zrazu zvrtnut ? Ked je taka husta atmosfera, ze aj kamarati sa podpichuju na neunosnu mieru. Zbran niekedy robi s psychikou divy, lebo dava majitelovi pre urcity kratky moment absolutnu moc co moze sposobit neprimeranu reakciu na niektore uplne bezne podnety.(napr. podpichovanie s "aj tak nic netrafis" a pod). Ked som ja mal z okolia pocit ze by takato situacia mohla nastat na strelnici schoval som zbran do puzdra a tvaril sa nezucastnene iba som tak pohodovo sledoval.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4838
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

BKSL:
Je to samozrejme vasa volba, ale ja by som to urcite nerobil.

Pominiem Cooperove 4 pravidla, pominiem rady profesionalov ohladne treningovych zbrani (jasne oznacenie treningovej zbrane, farebny "stupel" v expanznej zbrani atd.), to vsetko myslim poznate.
Uvediem moje 2 hlavne dovody, preco NIE:

1. Treningom necvicis len vedomie, ale aj podvedomie a mechaniku tela. Strelec nenechava ukazovat mimo spuste preto, ze by nan stale myslel a kontroloval ho. Robi to preto, ze to ma nadrilovane, myslou to kontroluje len obcas.
Bezpecnost nepokryjes len rozumom, ona potrebuje aj trening a navyky. Stresove situacie sa nehraju na rozum.
A vy sa chystate ucit svoje podvedomie a telo, ze osobnou zbranou, ktora bezne "pluje" ostre, namierit na kamosa a cvaknut je za urcitych okolnosti ok.
Podla mna rozhodne nie je.

2. Na forach sa daju najst informacie o obcasnych problemoch aj fabrickej municie, napr. ziadna alebo zdvojena navazka prachu, kvalita nabojnice/zapalky/strely atd.
Otazka znie:
Das ruku (resp. kamosovu hlavu) do ohna, ze tie naboje budu vzdy 100% ok?
Ze z nich nikdy nevyleti nieco, co nema? Ze strela vzdy 100% splna parametre? Ze farba alebo obal nemohli vyschnut, zoxidovat alebo cokolvek?
Ja by som nedal.


PS1: Ak ten prispevok znie prilis mentorsky, tak pardon, nemyslel som to tak. Ale po precitani si toho napadu som si ho predstavil nazivo a zjezili sa mi chlpy na krku. Tak som sa pokusil (aj sam sebe) spisat, preco.
PS2: Tvoj posledny prispevok (o 1 vyssie) podla mna tiez nepriamo hovori, ze vedome odblokovat v podvedomi niektore zakladne poistky nemusi byt dobrym napadom.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Medzi ludmi je neustale superenie kto je lepsi, len je rozdiel je ako chcu aby sa to superenie koncilo. Ci si potom sadnu v krcme na pivo a pobavia sa na spolocnych zazitkoch alebo jeden z nich bude "dead" a druhy v base.
O tom to je. Netreba vidiet len technicku stranku veci ale hlavne psychicku co sa tyka jednotlivca voci jednotlivcovi. Strelna zbran je len rychlejsia a ucinnejsia co znamena ze na rozhodnutie byva menej casu ale rozhodnutie pride aj s kuchynskym nozom alebo sekacikom na maso.

Ako tu uz niekto pisal ze radsej stretnut normalneho s odistenym SA58 ako magora s vidlickou. A o tom to je.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Ohladom toho rypnutia na strelnici,tiež som si raz fakt len zo srandy zavrtal do jedneho člena ,lebo robíme to bežne že sa tak zdravo podrypujeme a on sa tak rozohnil,že my skoro všetko vykričal :roll: Kua taku reakcii by som od vtedy solídneho chlapa nečakal.Začal som si myslet asi som to prehnal,ale nezavisle prišli ku mne dvaja kolegovia strelci a povedali aby som si stoho nič nerobil,že prehnal to on.Ako sa to popisalo može sa stať ze to na nas niekto v amoku na strelnici vytasí-a potom...Ono je tažko prijat že je niekto horší aj ked robí čo moze :wink:
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Podľa toho, čo viem, tak farbiace náboje boli 9x19FX a boli určené pre špeciálnu pištoľ Glock 17T - a ani jedno nebolo možné získať na komerčnom trhu!!! (T = Training). Strela 9x19FX má kaliber cca 7,6mm a je určená výhradne pre špeciálnu hlaveň. Má hmotnosť asi 0,47g a samonabíjacia funkcia sa realizuje pomocou plastového kalíšku medzi nábojnicou a strelou - samozrejme ide o dynamický neuzamknutý záver na G17T.
inspiring_lederberg

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

Myslim ze zbranou by sa malo mierit len na terce papierove pripadne kovove. Ak sa chcete opytat kam patria tulave macky tak medzi papierove :lol:
Ty BALISTIK myslim ze by sa mali v TT pozmenit pravidla. Navrhujem ze pred pocas a po pretekoch by sa strelcovi mohol prihovarat len rozhodca s timerom. Si to predstav ja budem pred poslednym parkurom ako posledny strelec a pojde mi o vsetko ( ako vzdy ) a ty sa ma v dobrom opytas ci to radsej neodstrielam s K100...
NO NEZABI HO...
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Zdrave sportove podpichovanie je ok, ale casto vidim na pretekoch par dementnych "SBSkarov" z BA co sa ale naozaj nevedia vpratat do koze.
Niekedy sa aj mne otvara nozik vo vacku.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

To oni ta chcu vyhecovat k este lepsim vysledkom :-)
Skus im nieco povedat a ked nestichnu tak si namiesto toho terca predstav toho SBS-kara a hned ti to pojde lahsie :-)
Musis si vediet poradit.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Mne to osobne problem nerobi.
Mna hlupi clovek z miery nevyvedie!
Niekedy sa ale dobre zasmejem na ich blosti a nie vtipoch :!:

Su to svkor unikaty naseho sportu :!: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Ako sa hovorí polovica uspechu je v psychike,poznam vela ludí z okolia čo pred parkurom ti podavaju ruku a stískaju ako kamoši ale ide im iba o jedno,vyviesť ma z mieri.Dalej niektorí priam čakaju na moje chyby atd..
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"