Univerzalna zbraň

inspiring_sammet

Univerzalna zbraň

Príspevok od používateľa inspiring_sammet »

Aku zbraň by ste doporučili na športovu strelbu a občas aj na lov? moji kandidati su steyr ssg 69 alebo steiyr pro hunter ale mozu byť aj ine značky poradte.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5228
Dátum registrácie: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa lovec »

Zalezi aj od toho,ci vysneneho kandidata budes vediet kupit....
Napr. Tikka Varmint, niektory z Remingtonov (700 XCR Tactical a ine...),
otazka co budes viac preferovat. Polovat sa da z lubovolnou gulovnicou,akurat tym co ti to chcu ofrflavat a mudrovat musis na zaciatku vysvetlit,ze tvoja flinta striela trochu "inak" ako zachovaly gulobrok z r.1958.
Ale aj Steyr-i su fajn,to SSGecko sa mi paci. Pokial financie nie su nejaky zasadny problem,vyber je siroky.
inspiring_sammet

Príspevok od používateľa inspiring_sammet »

no praveže financie su obmedzene dajme tomu ze mam kdispozicii nejakych cca 2500 euro
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

negev: Do tych 2,500 eur sa v pohode vojdes aj s remingtonmi aj tikkami, ten Steyr je o cosi drahsi, ale to uz urcite mas poprezistovane. Napis ale ci sa do tej sumy chces vojst len s puskou, alebo komplet aj s montazou a optikou ? A ohladne tej sportovej strelby - ake discipliny a ake vzdialenosti s nou chces strielat ?


Gunslinger
inspiring_sammet

Príspevok od používateľa inspiring_sammet »

no bolo by super keby som sa zmestil do tej sumy aj z montazou a optykou ono by sa nieco este mohlo navišiť no a ake vzdialenosti tak u nas je strelnica do 300m a keby som uz mal cosi odstrielane tak by som mozno skusil aj senicu
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5228
Dátum registrácie: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa lovec »

Trosku zalobujem: pojedm buduci tyzden do Rakuska, pozriem ti Remingtona? :twisted: Predpokladam,ze kaliber asi bude chciet .308W...?
Na Remingtona mas dost slusny sortiment na tuning....napr. Turbiak ma peknu .308W postavenu zo zakladu....
inspiring_sammet

Príspevok od používateľa inspiring_sammet »

vedel by mi niekdo dať nejake internetove adresy na obchody zo zbranami v rakusku? niečo nablisku
inspiring_keller

Príspevok od používateľa inspiring_keller »

Skús pozrieť tieto stránky je to obchod za Viedňou http://www.rohofwaffen.at/shop/pi619579 ... egoryId=60
a tento je priamo vo Viedni
http://www.schwandnerwaffen.com/indexn. ... F+Reinigen
friendly_wing

Príspevok od používateľa friendly_wing »

Prominte mi, ale univerzalni zbran neexistuje.
Pro sport jsou dulezite aspekty uplne opacne nez pro loveckou strelbu.
A u lovecke strelby je temer nemozne najit neco "univerzalniho".
Pozadavky na puskohledy jou uplne odlisne.
Sportovni strelba to ma relativne jednodussi. :-)
vzdalenost a typ souteze.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

shiva vitaj, cakal som kedy nas navstivis :)

ja osobne, az sa naucim strielat , tak pojdem do Tikka Varmint v 6,5-55SE 8)
friendly_wing

Príspevok od používateľa friendly_wing »

Dekuji za privitani. Potesi, pokud to nebylo ironicky. :)
Ale myslim ze uz vetsinu toho co jsem napsal znate, protoze dotazy se na vsech forech opakuji.
Jsem sem zavital opravdu nahodne, protoze jsem objevil ze jeden klub u vas strili BR22 a protoze vim jak moc mne pomohlo, kdyz me chlapi (dnes dobri kamaradi) pomohli se orientovat v organizacich a moznostech.
Protoze tento klub nema na svych strankach zadny kontakt a kamarad mi upozornil ze jeden ze zakladatelu pise do tohoto fora, musel jsem se zaregistrovat abych mu mohl napsat.

No a to uz jsme hodne OT, tak se omlouvam, ale samozrejme pokud ma nekdo zajem a mysli si, ze by mel uzitek z mych nazoru, tak tu mam jak email, tak ICQ a samozrejme pres forum take.
friendly_wing

Príspevok od používateľa friendly_wing »

6.5x55 je dobra raze, dobra i na lov (ne cerne nebo jeleni) ale vse ostatni ok.
pokud na sportovni strelbu, mozna bych radeji volil .243 nebo 6BR
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"