ZP skupina C

Používateľov profilový obrázok
733thunder
prispievateľ
Príspevky: 228
Registered for: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa 733thunder »

Dakujem za odpovede.Vlastne je to jedno ci viditelne alebo nie,hlavne aby sa podarilo vybavit A-cko a nerobili problemy.Radsej mat a nepouzit,ako potrebovat a nemat,ze ano :wink: Obzvlast v takejto praci a im podobnym :wink:
atr30
občasný prispievateľ
Príspevky: 33
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa atr30 »

Kapo napísal:atr30: O čo sa opiera tvoje tvrdenie? A čo tým myslíš súkromnú zbraň na služobné výkony?
o to co je napisane na zadne strane preukazu zbrane v kolonke miesto drzanie - ale to je uz vlastne popisane dolu
blissful_volhard

Príspevok od používateľa blissful_volhard »

Nazdar pani som tu novy a asi sa to sem nehodi ,ale chcem sa spytat ako prebiehaju skusky a ci su tazke a co vlastne vsetko k tomu treba ... Poziadal som si skupinu C na vykon povolania ...dakujem ...
Max11
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa Max11 »

Otázka:

Idem si rozšíriť ZP o skupinu C kvôli výkonu povolania. Pokiaľ zmením v budúcnosti zamestnanie za také, kde sa táto skupina ZP nebude vyžadovať, som povinný si dať túto skupinu zo ZP zrušiť tak ako je to pri skupine E v prípade zániku členstva v streleckom klube ?
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Nic rusit nemusis, to plati iba pre ex-polovnikov a ex-sportovych strelcov.
eloquent_bhabha

Príspevok od používateľa eloquent_bhabha »

Zase nahrávaš fízlom dezinformáciou!!! si čítaj riadne ten zákon lebo potom tliachaš hlúposti!!!! samozrejme, že musíš hlásiť všetky tieto veci na polícii pozri si toto :§ 28 Povinnosti držiteľa zbrojného preukazu a tam písmeno L kde sa hovorí oznámiť policajnému útvaru, ktorý vydal zbrojný preukaz, stratu podmienky bezúhonnosti, spoľahlivosti, zdravotnej spôsobilosti alebo psychickej spôsobilosti, ukončenie miesta pobytu na území Slovenskej republiky,

zánik oprávnenia podľa osobitného predpisu pri skupine C zbrojného preukazu,

zánik členstva v poľovníckej organizácii pri skupine D zbrojného preukazu alebo zánik členstva v streleckej organizácii pri skupine E zbrojného preukazu do siedmich dní odo dňa, keď táto zmena nastala,

za neoznámenie (podotýkam, každá zmena týkajúca sa zbrojáku oznámiť do 7 dní ) ťa čaká krásny pozdrav mastná pokuta a dovi dopo všetky zbrane aj zbroják ... teda podla toho na aké oddelenie patríš a či majú náladu a čas sa z tým zapodielať a kedy a jak na to došli (či im to oznámili alebo NA TO DOJSŤ CHCELI ... ) hodne zdaru každemu čo si myslí že to netreba .. (osobná skúsenosť) ... :twisted: :twisted:
Max11
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa Max11 »

Presne tú časť zákona som čítal a nebolo mi jasné, či sa to týka len straty oprávnenia pre výkon SBS a podobne alebo to platí aj pre zamestnania iného charakteru - napr. predaj zbraní (resp. zmenu zamestnania za iné).
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Kefir, vdaka za upozornenie, svoju predoslu odpoved som mal lepsie rozviest. Ten paragraf 28 hovori o zaniku opravnenia. Ak Max11 potrebuje ZP "C", pretoze bude pracovat v ozbrojenych zlozkach statu a potom z nich odide, potom to musi oznamit na oddeleni zbrani. Pokial vsak bude pracovat ako SBS, tak po ukonceni zamestnania nic nahlasovat nemusi, ak jeho preukaz o odbornej sposobilosti/opravnenie pre vykon SBS este stale plati.
inspiring_sutherland

Príspevok od používateľa inspiring_sutherland »

Tak to by som si pozrel
Co s tym ma spolocne odborna sposobilost sbs? Ta ti snad dovoluje vlastnit zbran?samozrejme ze nie.skoncis pracu sbs so zbranou..stracas narok na zp c
eloquent_bhabha

Príspevok od používateľa eloquent_bhabha »

Presne jak píše sparks ... a jediná ozbrojená zložka ktorá potrebuje pre svoj výkon ´´C´´ sú mestský policajti a to nieje štátna zložka je to len ozbrojená zložka štátom kontolovaná :DD nikto viac, všetci ostatný ozbrojenci zbroják vôbec nepotrebujú či vojaci či fízli či spravodajské služby ... majú totiž zbrane ktoré nespadaju pod kontrolu zákona o zbraniach a sú opatrene armádnymi preberacími znakmi fabriky kerá zbraň vyrobila. Ich zbrane ani nepodliehajú tlakovkám tak radšej do Céčka nepleť ozbrojené zložky SR :D SBS nieje ozbrojená zložka štátu, nepleť si pojmi budeš za blázna :D a taktiež ďaľšia lahôdka, ak robíš sbskára vo firme XY a rozhodneš sa zmeniť firmu na AB, tak tuto skutočnosť tiež si povinný ohlásiť do 7 dní, to iste jak keď zmeníš športový klub ;D
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Kefír
ak ukoncis cinnost v SBS,ale stale mas platnu odbornu sposobilost,nic hlasit nemusi
opat hladate problem ,tam kde nie je
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1139
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Plny súhlas s electronom. Takto to bolo niekedy, no občas si treba prečítať aj novelu :wink:
Ak máš ZP sk C a prestaneš pracovať v SBS, tak nič hlásiť nemusíš. Jedine, ak by tvoj preukaz odbornej spôsobilosti stratil platnosť.
ZP sk. C nadobúdaš na základe preukazu OS, nie na základe potvrdenia zamestnávateľa (ako to bolo niekedy) :!:
inspiring_sutherland

Príspevok od používateľa inspiring_sutherland »

To mi chces povedat ze si mozem bez nicoho len na zsklade os sbs rozsirit zbrojak na c?
inspiring_sutherland

Príspevok od používateľa inspiring_sutherland »

Mozes mi prosim ta povedat kt vyhlaska to upravuje? Dakujem
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1139
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Tak to sa mi naozaj nechce hľadať. Ale viem, že to tak fungujem, lebo ZP sk.C som si robil len na zaklade POS.
Nevidím dôvod, prečo by po skončeni zamestnania v SBS mala zanikať aj skupina C. Veď na jej zaklade nemôžeš nadobudať a ani vlastniť žiadnu zbraň.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"