Webforum - zbrane, strelivo

Strelecké kurzy
Aktuálny čas je 17 Jún 2019, 02:45

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  Stránka 608 z 613
 [ Príspevkov: 9192 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 605, 606, 607, 608, 609, 610, 611 ... 613  Ďalší

Tak toto ma nasralo

Autor Správa
Zbrane Brownells
 Predmet príspevku: Re: Tak toto ma nasralo
PoslaťNapísal: 22 Dec 2018, 17:30 
prispievateľ

Som si chcel dat darcek pod stromcek a mozem si tam dat...... :( cez sviatky som mohol poprebijat a pomedzi sviatky ich prehnat hlavnami :( .

PoslaťNapísal: 22 Dec 2018, 17:32 
častý prispievateľ

MudMax píše:
Slovenska DHL.V pondelok rano u nemca objednane nabojnice.Pondelok poobede poslane nemeckou dhl,v utorok vecer boli v slovenskom depe.Vo stvrtok rano sms,ze o 10tej bude balik doma.Je sobota pred vecerom,balik sa vozi v dodavke od stvrka rana.Keby som mal tak robit ja,tak do marseile idem mesiac a nakoniec to doveziem do lille.Co to tam zamestnavaju za debilov......

Perlicka...
Dal som si poslat malu montaznu listu z US.
Dorazila a stratila sa na poste.
Z US mi poslali nahradnu a zabudol som na to.
Po viac ako roku zrazu balicek s listou... po roku sa na poste nasiel :D

PoslaťNapísal: 09 Jan 2019, 17:50 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

Som si myslel, že takto debilná mentalita je rozšírená najmä medzi "chovateľmi" pitbulov... :evil:

https://youtu.be/7PtMC4Q64B4

PoslaťNapísal: 09 Jan 2019, 18:31 
expert
Obrázok užívateľa

lovec: o tejto problematike viem z prvej ruky, kedže tiež mám doma aziata. Pani Kovešová bola oslovená pánom bývalým predsedom klubu SKAARO, ktorý "utajene" rozpráva digitalizovaným hlasom o údajných nelegálnych zápasoch. Snažil sa utajene uškodiť zopár svojím nepriateľom v klube, ale nevie chodiť inak ako vo svojej čiernej mikine- takže každému bolo jasné- ako celá reportáž a v koho réžií bola. Kovešovú naočkoval na dve miesta- niekde pri Šurany a potom na východné Slovensko.
Nesúhlasím s organizovaním nejakých psích zápasov, kde si majitelia honia ego a zarábajú na výkonoch psov ako sa to deje u bojových plemien(pitbul a podobne). U aziatov sú tzv.testy povahy špecifickou metódou overenia, ako pes reaguje na protivníka. Sú stanovené presné pravidlá takéhoto stretu dvoch psov, kedykoľvek môže majiteľ psa kontakt prerušiť. Aziaty na rozdiel od bojových plemien protivníka nezabíjajú. Oni si určia dominanciu, unavia sa a prestanú. Vzhľadom na svoju mohutnú stavbu si spôsobia maximálne dierky po zuboch. Rovnaké následky nastávajú hocikde na ulici, ak sa pobijú dva psy.
V krajinách strednej ázie majú takéto testy dlhodobú tradíciu, nakoľko dobrý pastiersky pes je tam základ ochrany ich živobytia- oviec a kôz. Pokiaľ pes nemá guráž nastúpiť a bojovať proti protivníkovi- v reále nebude mať guráž bojovať s vlkom, hyenou či medveďom. Tam je to storočiami overené. Platí tam prísna selekcia pováh psov a dokonca tam utrácajú psov, ktorí prejavia agresivitu voči človeku. U týchto psov sa sleduje iba agresivita voči predátorom, ktorí sú vážnou hrozbou živobytia ľudí v strednej ázií.
Aby som sa vrátil k televíznej reportáži- pán nemenovaný bývalý predseda posunul amatérske videá z testov kde boli vidno jeho bývalí kamoši. Videá, kde bol prítomný on osobne- tie samozrejme do placu nedal :D
On má na dvore aziatov a má tiež chovnú stanicu Kaukazákov. Založil nový klub, vyprázdnil pokladňu SKAARO , pomohol tejto reportáži a spálil okolo seba mosty. Napľuval na plemeno, ktoré sám chová- pritom reportáž mohla adresne pomenovať konkrétny nešvar. Žiaľ uškodila klubu, ktorý nemal nič spoločné s takouto činnosťou.
Ak zoberieme zákonné obmedzenia štvania zvieraťa proti zvieraťu- tak výnimku si dali do zákona iba poľovníci za účelom tréningu poľovných psov. Ak by chcel nejaký poľovník humanista uškodiť kolegom poľovníkom- tiež by vedel posunúť do éteru zhovadilosti kolegov, ktoré robia pri výcviku psov. Nemám pravdu?

A záverom k pani Kovešovej len dodám, že krátko po tejto reportáži si kúpila aziata a pchá sa do riti chovateľom aziatov, aby jej dali maximum informácií k chovu týchto úžasných psov, lebo ich obdivuje.
A teraz sa v tom celom vyznaj :wink:
-------
videá z ázie:
-šampionát v Turkmenistane
https://www.youtube.com/watch?v=nen69Io ... Fxc0BgSIpA

-aziat zabil dve hyeny:
https://www.youtube.com/watch?v=o4sTX30 ... S_uCYz1N3k

-ruský dokument.cyklus - Planet sobak- aziaty v Kazachstane- nádherný dokument o aziatoch:
https://www.youtube.com/watch?v=y-KC9pxye2Q

-------------
v Iráne má jeden chovateľ takýchto mackov:
https://imgur.com/lf4cZMW

PoslaťNapísal: 10 Jan 2019, 01:03 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

Tieto množiteľské vojny v kluboch sú všade, podstatou je obvykle nakotiť čo najviac šteniat plemena, ktoré je práve v móde, bez ohľadu na veľkosť a využitie... Či "bojové", poľovné, alebo výstavné psy, na tom nezáleží. Hlavne, aby bolo čo predávať. Predpokladám, že 95% a viac tých aziatov uvidí vlka, či medveďa maximálne z gauča v TV, alebo kožu na stene. Na to sa obkuskávať navzájom nepotrebujú. Že sa to deje na ulici pri pípadnom strete dvoch psov je irelevantné, pretože to vo väčšine prípadov nebýva vyprovokované majiteľom. Pri hentej sračke si však robia diery do kožúškov nedobrovoľne.

PoslaťNapísal: 10 Jan 2019, 08:26 
expert
Obrázok užívateľa

podľa mojich info, si tie zápasy robili hlavne chovatelia psov bez PP, klub mal totiž prísne pravidlá vo vzťahu k takýmto veciam. Na pár 8 ročných videách, ktoré pán XY doručil na PPZ boli možno dvaja členovia ako diváci-bez psa. Kovešová bola natáčať súkromné zábavky blbcov, ktoré mali vrhnúť zlé svetlo na klub. KLub s tým však nemal nič. Bola to iba osobná pomsta odchádzajúceho predsedu klubu proti zopár ľuďom. Škoda, že sa už neviem dostať k jeho príspevkom, kde podrobne vysvetľoval pravidlá testov.
Či bol pes testovaný býva zohľadňované pri predajoch psov- čo samozrejme hodne deklarujú takí, čo predávajú vypatlaných psov na stráženie.

PoslaťNapísal: 14 Jan 2019, 15:42 
občasný prispievateľ
Obrázok užívateľa

Musím sa dakde odventilovať, možno niekoho napadne niečo konštruktívne...

Mama dala zálohu stolárovi cca 800eur. Všetko vyzeralo pekne, mal výrobky krásne, dokonca aj komunikoval počas výroby a zrazu nič. Nedvíhal, nekomunikoval. Zistil som že pár dní po prevzatí zálohy si ukončil živnosť a že trvalý pobyt má na miestnom OcÚ. Operatívnym zistením v teréne sme prišli na to, že ho vysťahovali z dielne lebo neplatil, doma ho zatlkali a že dlžníkov je viacej.

Podal som teda oznámenie na políciu. Najprv klasifikované ako podvod. Potom preklasifikované ako sprenevera. Potom len došiel list od vyšetrovateľa že on vlastne nič zle neurobil, že to sa stáva, že podnikateľ minie peniaze a má ich vrátiť cez civilný súd.

A civilný súd sa ťahá doteraz už dva roky. Dnes mi prišlo ďalšie odvolanie od dementa. Vraj nemá žiadne peniaze, nepracuje a raz to vráti. Ale legálne ani pracovať nebude, keď dlží na všetky strany. Dokonca bolo na mňa z jeho strany podane trestne oznámenie za porušovanie domovej slobody spáchané v skupine s ohrozením chránenej osoby, keď som bol u nich slušne na návšteve spýtať sa kde je. Našťastie toho som sa zbavil, lebo nemalo pevný základ, no najlepší kamarát čo bol vtedy so mnou podal výpoveď v práci aby sa mu ušiel služobný dôchodok. Lebo ak by na nás ten stolár vytiahol nejakú špinu čo sa nestala mohol on prísť.

Je mi len smutno, že takýto ľudia sú medzi nami a nedá sa nič legálne spraviť. Tri roky sa nič nedeje, on sa ďalej teší a akurát šíri stres a strach po okolí.

PoslaťNapísal: 14 Jan 2019, 17:14 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

Nechcem Ti kaziť náladu (lebo tú už asi pokazenú máš), alebo dvíhať tlak, ale poviem Ti, že ide o bežný oj€b, ktorých sa tu deje veľa... :evil:
Svokrovci mali veľmi podobnú skúsenosť, dokonca išlo o suseda..., ale nijako si s ním neporadili. Keby skrachoval, tak by aj akceptovali, lebo to sa stáva, ale vykľul sa z neho ukážkový podvodník - on (aj jeho syn) na horších autách, ako Porsche, BMW a Mercedes, nikdy nejazdil. :twisted: A stále sa svojmu okoliu iba šklebí do ksichtu - na porazenie... :(
Je to proste taký slovenský "folklór". :cry:

PoslaťNapísal: 14 Jan 2019, 17:22 
občasný prispievateľ
Obrázok užívateľa

Moja skúsenosť:
Keď som staval dom (cca pre 8 rokmi), uprednostňoval som dodávateľov, ktorí nevyžadovali zálohu vopred, ale nie vždy sa to dalo. Všetkych dodávateľov som si preveroval okrem jedného - toho som mal na odporúčanie známeho, ktorý bol zároveň aj hlavným dodávateľom na stavbe - vraj s ním pred 1-2 rokmi spolupracoval a bez problémov.

Od dotyčného (firma zo Šamorína - názov si teraz nevspomeniem, ale niekde by som to ešte vyhrabal) som si objednal betónový plot. Celková suma bola tuším 4000€, záloha polovica. Chlapík prišiel, pomeral, vyrátal sumu, ja som zaplatil zálohu on mi dal príjmový doklad (dôležité) a dohodli sme sa na termíne dodania. Cca do týždňa prišli 2-3 robotníci a vykopali jamy na stĺpy plota - so far so good. Na dohodnutý termín dodávky plotu (nepamätám si to presne - cca o ďaľší týždeň) sa už ale nikto nedostavil.
A tu sa začal asi 4-6 týždňový kolotoč telefonátov a vykrúcačiek. Dodávku stále odkladal z rôznych dôvodov - pršalo, ochorel šofér, chlapi nestíhajú na inej stavbe, ...
Tak som mu povedal, nech mi dá adresu, kde si môžem vyzdvihnúť vyrobený plot a ja tam pošlem auto s mechanickou rukou a montáž si zabezpečím sám - nasledovali ďalšie výhovorky - on ten plot ešte nie je úplne komplet, to musia oni montovať, ...
(To už som si medzitý zistil, že pôvodne dvaja spoločníci vo firme sa nerozišli dobre, že má tento probl. s hazardom, že niesom jediný komu dlží, ...)
Dohodol som si s ním osobné stretnutie, na ktorom som mu dôrazne vysvetlil (nie nebolo to násilné, ani som sa mu nevyhrážal - len to bolo dôrazné a mal som so sebou "ochranku"), že jeho konanie považujem za podvodné, že som ochotný mu zaplatiť za tie vykopané jamy, plot od neho nechcem a zálohu chcem nas5 a že ak nie, podám na neho trestné oznámenie.
Sľúbil, že to teda do týždňa vráti, ale nič nevrátil.
Písomne som ho preto z dôvodu nedodania v dohodnutých termínoch vyzval (pokus o zmier) na vrátenie zálohy do dátumu x na účet y.
Samozrejme do toho termínu záloha vrátená nebola, tak som na OR PZ SC podal trestné oznámenie pre podozrenie - tuším to bolo z podvodu.
Nasledovali štd úkony - na vypočutí som bol ja a aj on, riešilo sa to nejaké týždne a nakoniec mi došlo vyrozumenie, že tresné konanie je zastavené z dôvodu, že sa panáčikovi nepreukázal úmysel podviesť ma.
Bol som sa potom informovať, že čo s tým môžem ďalej robiť - vraj to môžem ešte skúsiť cez občiansko-právne konanie s neistým výsledkom.
Už som pomaly oplakával 2k€, keď mi na účte pristála celá záloha - dodnes neviem čomu za to vďačím - ani som to neskúmal - bol som rád že po mesiacoch naťahovačiek to mám z krku.

PoslaťNapísal: 14 Jan 2019, 20:56 
občasný prispievateľ
Obrázok užívateľa

Brata takto ojebabrali tiež, bohužial o násobne vyššiu sumu.
Po x rokoch vykrucačkách od exekútora že nie je čo zhabať prišiel list (zo súdu?), že dlžník podal osobný bankrot, takže dlžník spraví čiaru a môže začať znova.
Najkrajšie na tom je, že štát ešte zjednodušil osobný bankrot, veď chudáci by to nikdy nesplatili (býva u "rodičov", kde dlžníka nikdy nezastihnete, mercedes je babkin, nemá príjem a podobne.. ).

PoslaťNapísal: 14 Jan 2019, 23:05 
občasný prispievateľ
Obrázok užívateľa

Veď to, že v odvolaní uviedol, že ak sa zamestná dlh splatí. Lenže on sa nemože zamestnať lebo by mu všetko vzali. Dlží mne , ďalším 20tim + alimenty na deti ... Nájsť si prácu ani nieje jeho snahou a ak aj nejakú má tak bokovku. Dokonca mám podozrenie, že celá rodina si takto parazituju a navzajom sa kryjú.

PoslaťNapísal: 15 Jan 2019, 00:43 
občasný prispievateľ
Obrázok užívateľa

Njn. On ta, chudak, vobec nechcel ojebabrat. Len je pste insolventny a nemoze za to. V podstate by ti to velmi rad vratil a aj na tom pracuje, len sa skratka nedari. Mas proste smolu, zakonnou cestou si nepomozes a nezakonnou skor uskodis. Ak by si predsalen chcel najst na tom nieco pozitivne, tak snad len skusenost do buducna v duchu znameho "co ta nezabije, to ta posilni". To ta ale zrejme moc nepotesi.

PoslaťNapísal: 15 Jan 2019, 10:29 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

Kto vie, čím to je, že v takom právnom štáte, v akom sme (čím sa tak radi hrdíme - teda vlastne naši politickí predstavitelia), sa dejú takéto veci..., že obete ťahajú za kratší povraz... :?: :!: :|
Teraz nemyslím na tupcov, ktorí naletia na každú blbosť, ale na bežných ľudí v bežných situáciách... :arrow:
(ja viem - je to zložité)
To "preukázanie úmyslu" sa mi vidí ako veľmi využívaná (zneužívaná) formulka, ktorá hraničí s obštrukciou. :idea:

PoslaťNapísal: 15 Jan 2019, 10:44 
častý prispievateľ

je neprijemne ked clovek pride o peniaze.
Ale nemozme trestat podnikatelov za umyselny t.c. ak skrachuju. Krach patri k podnikaniu rovnako ako uspech. Uz tak je podnikatel v obrovskej casovej aj financnej strate. Dat mu este na krk aj trestne stihanie je jednoducho nezmysel, ktory by zabil podnikanie. Tak to nie je nikde na svete.

Samozrejme vzdy sa najdu chytrolini, ktori system zneuziju. Ale to sa stane v kazdom obore. Deje sa to s davkami v nezamestnanostami, PNkami, aj niektorymi drzitelmi zbrani... zakazeme vsetko?

Samozrejme stat by mohol lepsie postihovat fiktivne krachy. Mozno to nesledujete ale urobilo sa mnoho preto, aby sa napr. uz nedala majitelmi firmy tunelovat vlastna firma a previest aktiva na dalsiu firmu. Ale podvod je vzdy o krok vpred pred zakonom.

PoslaťNapísal: 15 Jan 2019, 12:48 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

Hmm...
Čo si však myslieť o človeku, ktorý založil a následne doviedol k úpadku, či do krachu 6 (slovom: šesť) firiem (s.r.o.), kde bol majiteľ, spoločník a konateľ v jednej osobe. :shock: Každá firma fungovala cca 3-4 roky a potom - bác! Záväzkov na mraky a smutné oči pre veriteľov. Pritom on i jeho rodina sa topí v majetkoch, ktoré im vystačia na päť generácií. :( Hovorí sa tomu ekonomická šikovnosť pri daňovej optimalizácii.
A najlepšou brandžou pre takúto činnosť je napr. stavebníctvo - vo veľkom, či v malom... :cry:

Samozrejme, nedá sa generalizovať. No takéto vypuklé prípady existujú - a nie je ich málo. A to robí zlé meno nielen OČvTK (polícia, justícia, ...), ale aj celému štátu. Má to aj názov: tzv. nevymožiteľnosť práva. :?
O morálke sa ani nebavme, to je iba chyméra... :|

Moderátori: yarco, electron, Jack, igoros

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  Stránka 608 z 613
 [ Príspevkov: 9192 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 605, 606, 607, 608, 609, 610, 611 ... 613  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google Adsense [Bot] a 2 hostia