Webforum - zbrane, strelivo

Strelecké kurzy
Aktuálny čas je 22 Máj 2019, 11:35

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  Stránka 612 z 613
 [ Príspevkov: 9183 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 609, 610, 611, 612, 613  Ďalší

Tak toto ma nasralo

Autor Správa
Zbrane Brownells
 Predmet príspevku: Re: Tak toto ma nasralo
PoslaťNapísal: 14 Máj 2019, 12:02 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

..tym vcerajsim bucanim pocas kanadskej hymny sme sa ako narod opat raz "predviedli"

PoslaťNapísal: 15 Máj 2019, 20:56 
prispievateľ

TESCO - a to nie je prvý krát ale pravidelne , preto tam už nebudem chodiť majú u nás cca 10 pokladní nejde ani jedna iba samoobslužné po dlhom čakaní otvoria jednu , mal som chuť im tam nechať nákup a ísť preč , nejde o to či to človek zvládne to nie je problém ale keď celý deň čumím do monitoru tak už naozaj nemám chuť ešte niečo riešiť pri pokladni . Kašlem na nich stáva sa to pravidelne , práve kvôli tomu je to u mňa najhorší obchod normálne prichádzam na chuť našim domácim slovenským obchodom kde mi nikto nebude určovať napr. čo mám alebo nemám čítať a obsluha je okamžitá napr. Jednota , Sintra alebo malé obchodíky a nie majstri svetla ktorí si už nevážia zákazníka zabudli na dôležité náš zákazník náš pán naopak to fungovať nebude .
https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranic ... anicni_are

PoslaťNapísal: 16 Máj 2019, 10:52 
častý prispievateľ

tak tak... pri pokladni očakávam že ma niekto obslúži, niekto mi to nablokuje. Nie aby som sa ešte takto samoobsluhoval, nebudem sa tam dohadovať s nejakým robotom. Next level bude čo? Že si doložím tovar do regálu zo skladu? Keď mám aj len pár položiek, radšej čakám v rade na normálnej kase. A keď pokladníčky pindajú tak sa ich opýtam či ich mrzí že majú (zatiaľ) prácu, pretože im asi nedocvakáva že onedlho tam potrebné nebudú a ochotne prijmú pozíciu upratovačky WC alebo niečo iné.

PoslaťNapísal: 16 Máj 2019, 11:36 
prispievateľ
Obrázok užívateľa

kolko ludi, tolko chuti

Odkedy Tesco zaviedlo samoobsluzne, nakupujem len tam. A tiez som IT a tiez furt cumim do monitoru. Kde je problem?? Pocas nakupu si scanujem tovar a hned davam do tasiek, takze pri pokladni uz nesaskujem a len platim. Ze mam s tym (fakt minimalnu) ostaru? No vynahradi mi to cas cakania, pretoze moj prechod cez samooobsluznu pokladnu je rychlejsi ako samotne vylozenie tovaru na pas pri beznej pokladni.
Nakupil som takto fakt stovkykrat, realne problemy som mal mozno 2x, ked cosi neslo nablokovat, ale to bola v koncoch aj pokladnicka. Iba raz sa stalo, ze zblbol system v tej rucnej citacke, takze pri samoobsluznej som musel preskenovat cely nakup este raz (to sa ponukla predavacka, ze spravi ona). A iba 3-5x som bol v skupine na kontrolu, kde ma pokladnicka zdrzala cca minutu, lebo namatkovo scenovala, ci som nablokoval vsetko.
Pre mna same vyhody a enormne usetrenie casu.

Mna skor nasral hokej.... konecne po par rokoch hraju pekne a potom maju zatmenie mozgov, vypnu na par minut a je to v prdeli.

PoslaťNapísal: 17 Máj 2019, 08:28 
občasný prispievateľ

Presne tak, každý podľa vlastného uváženia...
Ja z princípu málokedy chodím cez samoobslužnú pokladňu - nie, že by som nezvládol :), ale keď už obchodník šetrí na pokladníčkach, tak nech mi ich nevykonanú prácu odráta nejakou zľavou za "samoobsluhu"...

PoslaťNapísal: 17 Máj 2019, 08:36 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

Z princípu sa vyhýbam samoobslužným pokladniam.

Nebudem podporovať trend náhrady človeka strojom.
Nerobil by som to ani v prípade, ak by TESCO pri použití samoobsl. pokladne vrátilo nejakú sumu za prácu, ktorú som vykonal za človeka (čo TESCO nerobí).
TESCO si vlastne z kupujúcich spravilo svojich zamestnancov, ktorí robia prácu zadarmo. :mrgreen:
A oni si to ešte pochvaľujú.
Obrázok

lebo všetci ľudia sú ako tráva a celá ich sláva ako kvet trávy. Tráva uschne, kvet opadne,

PoslaťNapísal: 17 Máj 2019, 08:37 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

Peter_63 píše:
Presne tak, každý podľa vlastného uváženia...
Ja z princípu málokedy chodím cez samoobslužnú pokladňu - nie, že by som nezvládol :), ale keď už obchodník šetrí na pokladníčkach, tak nech mi ich nevykonanú prácu odráta nejakou zľavou za "samoobsluhu"...

:wink:

lebo všetci ľudia sú ako tráva a celá ich sláva ako kvet trávy. Tráva uschne, kvet opadne,

PoslaťNapísal: 17 Máj 2019, 09:44 
expert
Obrázok užívateľa

v Tescu na Zlatých Pieskoch so skenermi najviac pracujú zlodeji, ktorí know how rýchle zmákli a mesačne tým robia Tescu pekné škody.
Takže užitočná novinka síce zopár slušným ľuďom urychlí nákup, ale predajcovi zase spôsobuje škody. Najkrajšie na všetkom je, že reťazcu to vôbec nevadí. Rovnako tak IKEA porušila veľké množstvo kamier z dôvodu filozofie majiteľa, že nebude snímať svojich zákazníkov. Pružne nato zareagovali zlodeji, ktorí im rovnako robia škody.

Z celého mi vychádza, že bohatí obchodníci už neriešia mínusy, lebo si ich vysanujú v iných účtovných položkách a čas od času na "ozdravnom prepúšťaní". Fakt super...

PoslaťNapísal: 17 Máj 2019, 10:18 
prispievateľ
Obrázok užívateľa

Z pohľadu zákazníka.. v slovenskom Tescu, po pípnutí položky zaznie po niekoľkosekundovej odmlke hláška "prosím položte tento tovar do baliaceho priestoru". Manipulácia s položkami v ňom? Na mašine sa rozsvieti červené - prosím počkajte na príchod obsluhujúcej pracovníčky.

Tisícpäťsto kilometrov smerom na západ - samoobslužné pokladne Migros, GE: balíte, kam chcete. Na konci vykladania stlačíte prstom "hotovo". Otázka: započítali ste všetok tovar? A tlačidlá: áno / nie. Pri nesúhlasnej odpovedi vráti späť, pri súhlasnej načíta kartový terminál. Vybavené. Dozornú pracovníčku nad pokladňami vidno sporadicky. No napadlo by niekoho tak pateticky kradnúť?... :wink:

Inak čo sa týka samoobslužiek - ak mám v rukách pár vecí, a vidím, aké fronty sa začínajú tvoriť pred pokladňami, vždy uprednostním stroj - je to častokrát rýchlejšie a efektívnejšie. No just, v modelovej situácii, stoja pred strojmi tak dvaja, traja ľudia. Hmm, prečo? Ma to degraduje pod honory, na úroveň jakéhosi dokladača regálov a pokladníka? Alebo z fóbie z techniky... Joj, niečo tam zle zmačknem a asi mi to hodí mi to frčku do nosa, prípadne sa ozve nejaký hlasný klaksón na celú predajňu. :lol: Prípadne zo sebapresvedčenia "nesúhlasím s náhradou ľudí strojmi". Či podobných myšlienkových bonmotov. :wink:

PoslaťNapísal: 17 Máj 2019, 10:47 
občasný prispievateľ
Obrázok užívateľa

Ja uz roky cakam na to, kedy samoobsluzne pokladne zacnu prijmat kreditne karty na podpis. Hoc nech aj privolaju obsluhu ktora stlaci tlacitko 'podpis sedi'.

V sucasnosti je to vsak v Tescu (NMnV, osobna skusenost) tak, ze ak si aj cely nakup nablokujem na samoobsluznej pokladni, po vlozeni karty terminal privola obsluhu, ta po par vetach pochopi o co ide, zavola dalsiu osobu, ta mi vysvetli, ze takou kartou sa v samoobsluznej pokladni platit neda, a ze mi prehodi nakup na pokladnu s obsluhou, nasledne musim s nakupom k tej pokladni, kde ma dotycna osoba privedie celkom dopredu, za co schytam nenavistne pohlady cakajucich ludi, a nakup zaplatim tam.

PoslaťNapísal: 17 Máj 2019, 11:07 
prispievateľ
Obrázok užívateľa

a) ale ja profitujem z toho, ze si nakup blokujem sam, extremne skratenym casom, ktory musim byt v predajni... a to je pre mna viac, ako keby mi dal par percent dole
b) este raz, aka ostara? beham s cidlom po predajni, hadzem nakup do tasiek a priebezne scanujem, pridem k pokladni, oscanujem QR kod, tuknem ze ANO, vsetko som nascenoval, oscanujem ciarovy kod, kliknem zaplatit, prilozim kartu, natukam pin
toto je narocny proces???
c) nepodporovanie nahradzovania ludi strojmi... to je uz na filozofovanie a je dost OT, takze flame, ci sa vratime do doby kamennej mzoeme asi vynechat ;)

PoslaťNapísal: 17 Máj 2019, 14:55 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

emkac píše:
kolko ludi, tolko chuti

Odkedy Tesco zaviedlo samoobsluzne, nakupujem len tam. A tiez som IT a tiez furt cumim do monitoru. Kde je problem??
Pre mna same vyhody a enormne usetrenie casu.

Mna skor nasral hokej.... konecne po par rokoch hraju pekne a potom maju zatmenie mozgov, vypnu na par minut a je to v prdeli.

Ešte dobre, že vravíš za seba...čo kvitujem.
Lebo sú exoti, čo vravia všeobecne, no pritom to vyhovuje len im...myslené všeobecne.
Takže asi tak, ako vravíš...koľko ľudí, toľko chutí...a aj povedzme, že aj tie výhody.
Ibaže nie každý je IT, nie každý si nadrbe do mobilu tých apiek do bludu...pomaly bude appka aj na plánovanie používania wc (plán srania).

emkac píše:
sam, extremne skratenym casom, ktory musim byt v predajni...

Extrémne skrátený čas, následne rneskutočne rýchly presun domov..a hajde pozerať na stupídny hokej...kde sa naháňa za čiernym čudom pár jedincov, ktorí berú ťažké love a nadávajú na nich chudáci, čo dajú za lístok 1/4 platu... 8)

PoslaťNapísal: 17 Máj 2019, 20:49 
prispievateľ
Obrázok užívateľa

Ani ma to nenasralo, ako skor udivilo.. Idem dnes doobedu po dlhšom čase do rodnej Bratislavy a medzi TT-BA každe piate auto ide 70.. Si myslím - platia drahy leasing, ze nemaju na benzin?
Figu, vodici/ky cumia do mobilov. Daky novy folklor?

Arminius: https://play.google.com/store/apps/deta ... lettracker
:lol:

PoslaťNapísal: 17 Máj 2019, 20:55 
expert
Obrázok užívateľa

to skončí akonáhle PZ dostane tie fotopušky

PoslaťNapísal: 17 Máj 2019, 21:12 
expert

Arminius : ty si este sluzil v zaostalej armade :lol: :lol: :lol:

Moderna armada USA ma prirucku pre pouzitie hajzlu. Detailne popisuje ako ma vojak srat a stat v prirode, latrine, chmickom hajzli a na porcelane. To vsetko zvlast pre obe pohlavia.... A samozrejme je tam kladeny doraz na hygienu - teda ze po vykonani potreby si mas umyt ruky!?!? Na tieto veci dohliadaju najme u novacikov nizsie sarze a beru to vazne :lol: :lol: :lol: :lol:

Moderátori: yarco, electron, Jack, igoros

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  Stránka 612 z 613
 [ Príspevkov: 9183 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 609, 610, 611, 612, 613  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: miselito, Misos a 2 hostia