Zrezana hlaven...

friendly_cray

Zrezana hlaven...

Príspevok od používateľa friendly_cray »

Zdravim,
dostal som ponuku na celkom peknu vzduchovku - dlhu, je to nejaka Slavia a za 20 eur tak som rozmyslal ze by som to zobral ale ma to taky problem ze to ma zrezanu hlaven, tak by som sa rad opytal - aky to ma vyznam ked ludia zrezavaju hlaven ? Ma to nejake vyhody ? Ci su na to ine dovody ? Prosim poradte mi, dakujem.
inspiring_bell

Príspevok od používateľa inspiring_bell »

No vyznam to ma len pre frajerinu podla mna.. je to zbytocne ked mas zrezanu hlaven tak sa ti zhorsi presnost takze s tym pocitaj ta zrezana hlaven to je nic ale mozno ze by sa dala kupit nahradna hlaven moze to byt zaujimave ...pamatam si na taku jednu vec kde bola zrezana aj pazba aj hlaven.
inspiring_euler

Príspevok od používateľa inspiring_euler »

Taka vzduchovka z odrezanou hlavnou je dobra akurat tak na nahananie mysi po kotolni, inak nic viac.
friendly_cray

Príspevok od používateľa friendly_cray »

aj ja som rovnakeho nazoru, podla mna to len zhorsuje presnost a aj dostrel vzduchovky ked ma brok mensiu rotaciu...a da sa dokupit nova hlaven v pripade ze by som ju chcel vymenit ?
inspiring_bell

Príspevok od používateľa inspiring_bell »

Mimochodom aka je to slavia??? ano jasne ze by sa dalo zo 630 zobrat .... alebo sa predavaju aj osobitne hlavne tak ta 630 by mohla pasovat.nieco taketo: http://shop.czub.cz/objects/1074929879.html .... priamo zo stranky vyrobcu teda Českej zbrojovky..... len keby som ja taku ponuku ako ty dostal za 20 euro.no nic ma sice do toho neni ale co s nou chces robit??? len tak strielat??
inspiring_jemison

Príspevok od používateľa inspiring_jemison »

pokial urezal hlaven tak presnost akurat tak na 3 m a z vykonu jej tiez dobre ubral :roll: to musel byt riadny hnup co to urezal :evil: ta hlaven co tu dal thomas tak pokial viem tak hlavne su na vsetkych slaviach rovnake len dlzka je rozlicna
inspiring_bell

Príspevok od používateľa inspiring_bell »

No tak si pocul...uz si staci len vybrat hlaven vymenit pruzinu tesnenie atd.(predpokladam ze je stara) a pokial je to nieco ako 620 pripadne 618 603 mozes si este dobre zastrielat ked je to povedzme 236 tak uz len zavesit na stenu 8)
inspiring_euler

Príspevok od používateľa inspiring_euler »

Chcete vydiet PORIADNU specialitu? Tak vsetci sem a cakam na vase nazory! :shock: :D

http://sport.bazos.sk/inzerat/1730664/SLAVIA-630.php
inspiring_bell

Príspevok od používateľa inspiring_bell »

Ano Milox presne toto som mal na mysli ked si precitate moj 1 prispevok v teme posledna veta....riesilo sa to aj na horarovi...vyzera to hrozne nechcel by som ani zadarmo...vykon a presnost je v riti...taktiez samotna "vizas" je tiez v riti.....to musel by riadny hlupak co to spravil nemas si ani o co zapriet lebo neni pazba ale piest je zrejme este dobry a dala by sa spravit..nova hlaven a pazba ale ako si pozeram tak za tu cenu pazba +hlaven+nejaka ta pruzina za to by sa dalo uz uvazovat o novej alebo iste bazarovej 630 v dobrom stave
inspiring_euler

Príspevok od používateľa inspiring_euler »

Keby zrezal brokovnicu tak nepoviem...ale vzduchovku :D
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Milox: Heh, tak ten inzerat je za 100bodov - aj ked normalneho cloveka az zamrazi pri vete: "...bez problémov sa zmestí do školskej tašky..."

Inak, u nejakej starej 20 rokov necistenej a vymletej hlavne vzduchovky ktoru niekto amatersky zreze vo zveraku to asi ovplyvni aj presnost, ale spickove sportove vzduchovky/vetrovky maju casto velmi kratku hlaven (netreba sa dat zmylit vzhladom, hlaven casto konci uz v polovici toho co ako hlaven vyzera) - dovodom je ze je mensia moznost ovplyvnit zasah streleckou chybou (pohybom zbrane predtym nez strela opusti hlaven), cize nemyslim ze by samotna kratka hlaven na vzduchovke/vetrovke nejako prilis ovplyvnovala presnost/rychlost.


Gunslinger
inspiring_bell

Príspevok od používateľa inspiring_bell »

Gunslinger: Nemozes v ziadnom pripade porovnatvat nejaku 20 rocnu 630-tku s PCP/vetrovkou....velmi hmatatelny rozdiel je uz aj v cene...ked tak pozeram tak asi najlacnejsiu vetrovku(nie bazarovu ale novu) by si tu na Slovensku zohnal za 430 euro (cca 13 000sk) a to este neratam prislusenstvo k nej.je to CZ 200 S tu jedine a ta CZ 630 nova stoji okolo 120 euro t.j. 3600sk. takze cenovy rozdiel je trosku vacsi :lol:
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

thomas: Ale ja ich neporovnavam :-) bavime sa len o dlzke hlavne vs. presnost, a pri vzduchovkach/vetrovkach je princip podobny (pohon stlacenym vzduchom - nedochadza tam k vybuchu a naslednemu vyvinu tlakov, atd.), cize nemyslim ze dlhsou hlavnou u nich clovek nejako vyrazne ziskava na presnosti (lepsie povedane nad urcitu dlzku hlavne uz presnost skor moze utrpiet moznou streleckou chybou).

Dlzka hlavne ma vplyv na rychlost, ale tiez len obmedzeny - u vzduchoviek/vetroviek sa k maximu moznej rychlosti zvycajne dostane strela/diabolka/... uz po cca 20-25cm, dalsi narast rychlosti je uz len minimalny (a posobi tam aj trenie strely o hlaven/drazky, aj ked viacmenej zanedbatelne). Porozpravaj sa o tom s ludmi co v tom robia, pripadne spickovymi vzduchovkarmi/strelcami a zistis ze to tak naozaj je. Inak, dlhe hlavne na 'zlamovacich' Slaviach a pod. sa robili predovsetkym preto aby si mal dostatocnu paku na zlamovanie/natahovanie, nie kvoli presnosti.


Gunslinger
inspiring_shamir

Príspevok od používateľa inspiring_shamir »

dlzka hlavne by mala byt v pomere k objemu valca (tlaku ktory sa tam vyvinie) ak je zbytocne dlhe tlak uz neposobi, ak je kratsi tlak zbytocne unikne a pokial nie je na hlavni kompenzator moze byt diabolka plynom vychylena.
U zalamovacich Slavii by som moc sa silou nezaoberal, to skor zavisi od starostlivosti o zbran.
Co ale netreba zabudunut skratenim hlavne skracujeme aj zamernu vzdialenost medzi mieridlami a tym nam umerne moze klesat presnost (aj ked dobry strelec je mu to jedno)
V sportovych "kvalitnejsich" vetrovkach je moznost nastavit si tlak na jednu ranu a tym sa da pridat dostatok tlaku aj na dlhsiu hlaven.
Ale netvrdim ze mam 100% pravdu kedze strielam sportovo len vzduch pistolou.

A ktomu inzeratu.... taku pytlacku vzduchovku by som bezslova dal zhabat tomu chlapcovi. volakedy sa vzduchovky skracovali preto aby sa dali skryt po pytlaceni na bazanty......
inspiring_bhaskara

Príspevok od používateľa inspiring_bhaskara »

Tak to ma podrz :D Polaci tuninguju vzduchofky aby mali dlhzsiu hlaven (maju 2hlavne a navaria ich spolu) a dakto si len tak skrati hlaven. Lol ale dobre vizera na obrazku:)
Napísať odpoveď

Návrat na "Vzduchovky"