Pračka na nábojnice

Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Pekne konecne niekto s kreativitou :-)
Nie je ten motor zbytocne predimenzovany? Ja viem mal si ho v garazi nevyuzity, ale predsa len zbytocne zerie.
Skusal si tu pracku naplnit s viac nabojnicami, lebo sa mi zdalo, ze sa flaka a nevyuzivas jej plny objem.
Tibor_sk
prispievateľ
Príspevky: 112
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa Tibor_sk »

Ten motor je trojfázový a upravený s kondenzátorom na jednofázový, čím sa aj výkon podstatne zníži. Nemeral som kolko berie zo siete ale ide viacmenej na volnobeh.
V mojich podmienkách asi jeho plný výkon nevyužijem , budem sa musieť na strelnici viac snažiť :D :D
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 9 months

Príspevok od používateľa Jean »

Ahoj, pokus sa spravit vecsi excenter na ten motor lebo ti to dost slabo vibruje a ked tam das viacej nabojnic budes musiet prat dost dlho. Bude to asi problem lebo motor vyzera byt tazky ale za skusku nic nedas. Inak pekna robota a neviem ci je to len nahoda ale podoba sa to na vibracny stol z jednej knihy pre kutilov co som videl :).
Tibor_sk
prispievateľ
Príspevky: 112
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa Tibor_sk »

Myšlienku som "kradol" z Youtube len som si ho upravil na svoje šuflíkové zásoby komponentov. Motor som mal pôvodne menší ale zhorel. Ten excenter nebude problém, pôvodne som vyrezal z kotúča väčší kus ako bolo zdravé tak som musel práčku naháňať po garáži :D Určite ale ešte trochu odkrojím. Motor je hlavou dole aby kvôli jeho hmotnosti pôsobili nevyvážené sily kotúča na dlhšom ramene.
Poraďte mi dobrú a lacnú drť, zatiaľ som len na ryži :oops:
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 9 months

Príspevok od používateľa Jean »

Ja som kupoval kukuricu drť z obchodu pre zvieratá. Trocha to práši ale inak ok. Sem tam pre lepší efekt pridávam sitol
Tibor_sk
prispievateľ
Príspevky: 112
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa Tibor_sk »

Jean: tak som mierne zväčšil excenter a nasypal som tam 3,5 kg nábojníc, 9mm Luger a 7,62x25.
Zvládol to bez problému, celý objem sa pekne premiešava.
Ešte dokončiť záležitosti okolo bezpečnosti - ochranný kryt na zotrvačník a komplet elektriku.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Gratulujem tak uz len spravit dobry separator a na par prani mas na rok postarane ;-)
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 9 months

Príspevok od používateľa Jean »

Potom uploadni video nech si pozrieme ako ti to šliape ;)
50BMG
prispievateľ
Príspevky: 201
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa 50BMG »

Prispejem aj ja. Skusal som kyselinu citronovu no raz som si v kupelni som si vsimol "cillit bang - extra silny cistic na vodny kamen a spinu" ma oranzovu pumpu na vrchu a vysledok oproti kyseline citronovej je podla mna lepsi. Nastriekat to na nabojnice ale nechat to len maximalne 15 - 20s a potom hned poriadne vyplachnut inak zmatneju. Cize radim skusit na nepotrebnych nabojniciach. Skusal som aj ten zo zelenou pumpickou a ten nie je taky uciny.
Tolko moje skusenosti.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Precitaj si zlozenie a zistis, ze okrem pomocnych latok tam je ako hlavna zlozka kyselina citronova ;-)
Hlavne treba dobre preplachnut po cisteni a dobre vysusit a uskladnit v suchom prostredi inac sa vytvoria flaky!
50BMG
prispievateľ
Príspevky: 201
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa 50BMG »

No ja len ze v kys. citronovej som to mocil dost dlho a tu staci polminutka a uz sa lesknu.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Jasnacka tieto zieraviny funguju, ale ako vravim bacha na skladovanie.
Idealne je vyprat, vysusit v trube (bacha na vysoku teplotu!) ci susicke ovocia a hned namazat a tak uskladnit, cim docielis vysoky lesk po roky.
50BMG
prispievateľ
Príspevky: 201
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa 50BMG »

No ja som ich nechaval susit len tak volne. skusim to v trube mam jednu doma vyradenu. A aka teplota je podla teba primerana?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Do 100C si v pohode, tu plati lepsie nizsia teplota a dlhsie ako roztavit za par sekund.
Nastastie take truby nemame, ale keby si ich potreboval zihat a mas trubu s auto cistiacou funkciou, tak je to mozne, ale to uz je ina rozpravka.
Používateľov profilový obrázok
mykymiki
prispievateľ
Príspevky: 275
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa mykymiki »

Ja som prave cez vianoce nasiel skvele alternativne vyuzitie pre susic na ovocie. Skvele sa v nom susia nabojnice!!! Zatial najlepsi sposob aky som vyskusal...

A dokonca to aj manzelka prezila:-)

M.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"