9x19 SeCa (Ruag)

Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

dám to sem- pražská PMJ dostala do výzbroje tieto náboje:

http://www.policista.cz/clanky/reportaz ... ion-5-865/
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Ta strela je nejaka lahka, iba 6,1 gramu, to je vaha strely naboja 9mm browning short. Je to kvoli dutine alebo materialu, z ktoreho je vyrobena ?
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

myslím, ale že účinok je postačujúci
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1317
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Mozno som zle sledoval spravy,ale za poslednych niekolko desiatok rokov neviem o ziadnom pripade kedy by bola na uzemi Cesko-Slovenska policajtom zranena,alebo usmrtena nezucastnena osoba po tom co pachatel bol prestreleny celoplastom,alebo osoba mimo miesta stelby. Zato viem o niekolkych pripadoch,kedy bola nezucastnena osoba strelena po omyle alebo pri nezodpovednej strelbe. A v tych pripadoch je jedno ci je nabity FMJ alebo Ruag.
A kedze som rokmi dost skepticky,tak za tymto specialnym strelivom (urcite dost drahym) vidim tucnu proviziu "niekomu" a nie zaujem o zlepsenie policajnej prace. :-(
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

bus driver: keď si zobereš že klasický projektil má 8 gramov a koľko cca % vnútorného obsahu chýba, resp. je vyplnené iba ľahšou plastovou zátkou, tak ti víde, že ten úbytok 2 gramy (25% z klasickej váhy) celkom zodpovedá.

MRBLUE: ja som počul o dvoch, aj keď jeden tuším je z Rakúska. Jedno bolo že muž vystrelil na policajta, FMJčko ním prešlo a zabilo okrem neho aj policajta za ním a druhé že strieľala nejaká policajtka na páchateľa, tým projektil prešiel a trafil ženu ktorá bola niekde desiatky až stovky metrov ďalej.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

kludne tu filozofujte. Ja som dosť dlho od r.96 podrobne sledoval českú kriminálnu scénu a musím konštatovať, že naši PMJčkari nemali ani polovicu takých ostrých streleckých stretov s vagabundmi ako češi. Bol rok, kedy padlo v prestrelkách za rok tuším aj 5 policajtov z PMJ v Prahe

Tam je kapánek iné mexiko v porovnaní s Blavou. Vybavenosť a vyzbrojenosť PMJ musí ísť takým smerom v takom prostredí.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Peterson: prečo to množné číslo?
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1317
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Ja netvrdim ze tieto strely s riadenou deformaciou nemaju svoj vyznam. Sak aj pokusy to dokazuju. Ale ako policajt,ked najpravdepodobnejsie pouzitie zbrane je proti pachatelovi vo vozidle ci za vozidlom a strety prevazne v mestskych aglomeraciach poskytuju dost krytov,asi by som mal radsej u seba poctive FMJ ako strely Ruag,HP a pod... Aj tak vacsinu nestasti sposobia nedostatocne takticke a strelecke znalosti. Tam by som tlacil peniaze skor, ako do specialneho streliva.
Specialne strelivo u Air Marshalov,zeleznicnej policie,ochrany osob je potrebne,ale u PMJ nie. Ale to je moj nazor a nikomu ho nevnucujem.
Rumunski policajti s Transsylvanie maju zasa nabity kazdy treti naboj so striebornou strelou,namoceny v cesnaku.
:wink:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

reč je v kontexte článku- teda špeciálny náboj pre PMJ v ČR.

Mr.Blue: buď si istý, že výcvik tamojších pmjčkarov je už niekde inde ako u bežnej uniformy.

Aj u nás chodia cvičiť pmjčkari s inštruktormi PPU, i keď u nás potrebujú hlavne tí mladší ešte veľa tréningu a praxe. Zásahy na chránených objektoch majú natrénované lepšie, ale častejšie zákroky v bytoch sú stále ich slabinou predovšetkým kvôli vysokej neprofesionalite a túžbe po čiarke za každú cenu. Gro ich roboty je aj tak stále -striehnutie na alkohol, marenie a pokuty za červenú s vlastnou kamerou.
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Ferri719 »

skus zavolat do W.A.R. ka, oni ich dovazaju.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

SeCa /9 luger/ opat k dispozicii v GDU /zbrane-ke.sk/
len 300 ks

edit: tiez su v obmadzenom mnozstve EFMJ /Federal/ 9 luger
Používateľov profilový obrázok
sirdo
prispievateľ
Príspevky: 461
Registered for: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa sirdo »

miro1
prispievateľ
Príspevky: 297
Registered for: 17 years 1 month

Príspevok od používateľa miro1 »

Kedže výlučne nosím iba náboje Ruag SeCa...tu zopár postrehov...
Náboj ktorý dávam do komory, podávaný zo zásobníka, vydrží v absolutnej kondicii asi 2-3 tyždne(cca 15-20 cyklov do komory a von). Pri podávaní záver trochu brzdím rukou. Avšak asi tak prestanem robiť, pretože pozorovaním zistujem, že náboje nie su nijako "opotrebované" žiadne zasúvanie, škrabance na nábojnici a pod.
Po tých cca 2-3 tyždnoch, stráca náboj lesk takže na jeho miesto nastupuje nový...
Uvolnovanie prípadne zasuvanie strely som nezaznamenal.

...možno to niekomu pomôže...
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2077
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa dantes »

Peterson nestras, tou "ciarkou za kazdu cenu" nemyslis zarez a pazbe, ze nie?
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Nie som síce Peterson, ale nie.
Esli se nepletu, ide skôr o pomyselné čiarky v ich 'interných výkazoch efektivity jednotlivca' (ak to mám tak škaredo nazvať) a výkazoch/štatistikách všeobecne ;-)

Ale sme OT, následne to tu prečistím ...
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"