Reálna sila Slavie 634

inspiring_euler

Reálna sila Slavie 634

Príspevok od používateľa inspiring_euler »

Zdravím, počúvam a vidím všeliaké názory na 634. Niekde má písanu energiu do 16J a inde zas že rýchlosť strely 220 m/s. To ale prepočtom nesení. Vychádza okolo 12J ak as nemýlim. Ale zasa niektorí čo to merali tak ze mala nejaké desatinky cez 16J. Tak ako to je potom v skutočnosti z výkonom 634?
eager_hodgkin

Príspevok od používateľa eager_hodgkin »

No ked som sa pýtal predavača v polovníctve tak ten povedal že to je 220 m/s potvrdil to aj predavač v armyshope takže oficialne by to malo byt tych 220 m/s . Možno sa vykon vzduchovky líši podla toho kde bola vyrobená . Keď ma niekdo viac info nech napíše tež vtom mám zmatek
inspiring_hopper

Príspevok od používateľa inspiring_hopper »

Pozor. 16J a 220M/s ... lenze tu zalezi hlavne od streliva. Je rozdiel ci nabijes lahke diabolky walthery , tak tie ti pojdu aj 240ms ale s malou energiou..ak vsak nabijes napr. Gamo Pro Hunter alebo Rockety, tak ti to pojde tych 220 / 230 ale pri plnych 16J co je uz uctihodny vykon na vzduchovku.

Mam zmerane so slaviou S634 s Gamo Pro hunter (stale tocim o kalibri 4.5) 223Ms a nejake drobne. Bolo to cca tyzden po zakupeni. Vyrobena v Uherskom brode.
inspiring_euler

Príspevok od používateľa inspiring_euler »

Takže ona v skutočnosti má vykon 16J. Len záleži z akou váhou strely počítali.
inspiring_hopper

Príspevok od používateľa inspiring_hopper »

Tak tak :) Ono, povedal by som ze ona ma aj tych 17J pri tom efekte co to spravi s drevom a s hlavou skorca... Bezne som strielal s vyssie uvedenymi Gamo Pro Hunter, a JSB Exact Heavy. Musim povedat ze tie JSBcky su fakt uzasne diabolky.

BTW, k tomu "tuning"
Optika je sice variabil ale uplne neznamej znacky, cize pravdepodobne sunt, 100x lepsie bude kupit klasicku origos 4,5 634 a k nej Deltu 4x32AO a ten kompenzator je zbytocny...mozno to daco pomoze ale rozdiel bude nebadatelny, i ked vzuchovka je s nim krajsia, pripomina to silencer.

Konieckoncov vies na co sluzi kompenzator ze?
Naposledy upravil/-a inspiring_hopper v 01 Jan 2010, 23:43, upravené celkom 1 krát.
inspiring_euler

Príspevok od používateľa inspiring_euler »

Kompenzátor ja na to aby unikol plyn čo tlačí strelu skôr ako vyletí z hlavne. Ak sa mýlim tak ma oprav.
inspiring_hopper

Príspevok od používateľa inspiring_hopper »

Nie nemylis sa je to tak :D Nechcel som ta ako skusat len ked to budu iny citat aby pochopili naco to tam je, ale to som chcel napisat do tej druhej temy o S634 - cena S634 kde ten typek napisal ze je to ina hlaven :)
inspiring_euler

Príspevok od používateľa inspiring_euler »

Aha ták.... vpohode :D
eager_beaver

Príspevok od používateľa eager_beaver »

Vzorec na výpočet energie strely je takto: 1/2 hmotnosti strely krát rýchlosť strely na druhú, kde hmotnosť je v kilogramoch a rýchlosť v metroch za sekundu.
Z toho by potom vyšlo, že rýchlosť na druhú je 220*220=48400 a to krát polovica hmotnosti (ak strela má hmotnosť 0,52gramu, polovica je 0,00026 kg) tak je výsledná energia 12,584 Joule, čo je teda o dosť menej, než 16 J ...

Ale .... energia sa síce mení s rýchlosťou a hmotnosťou, no myslím, že rýchlosť strely, ktorá je ťažšia bude menej, než pri ľahkej a potom.. energia sa viac zmení rýchlosťou strely, než jej hmotnosťou.. pretože rýchlosť je umocnená na druhú..

Prepáčte za prednášku z fyziky, za to sa ospravedlňujem, len aby bolo jasné, ako sa dá skúmať akú energiu vlastne máme vo vzduchovke..

Z toho mne vychádza, že by som volil nejaké strelivo s dobrou presnosťou a snažil by som sa vytuningovať čo najvyššiu úsťovú rýchlosť, asi silnejšou pružinou a dobrým utesneným piestikom.
Naposledy upravil/-a eager_beaver v 01 Feb 2010, 18:45, upravené celkom 1 krát.
inspiring_euler

Príspevok od používateľa inspiring_euler »

Pekná prednáška :D

Inak ja som preto túto tému začal rozoberať lebo som niekde čítal že tá 634 má v skutočnosti čo ju merali chronografom (tak sa to volá nie?) ze namerali 16.5J a tak. Proste okolo 16J tak to som chcel vedieť či to môže byť pravda keď výrobca uvádza 220 m/s a energiu "do 16J"
eloquent_jones

Príspevok od používateľa eloquent_jones »

U Slavii neviem ale je pravda že viacery výrobcovia to praktizuju. Pri merani ustovej rýchlosti použivaju čo najlahšiu a pri merani ustovej energie čo najtažšiu municiu. A samozrejme že ked ju daju do predaja tak si vyberu tie najlepšie vysledky z obidvoch merani. Tieto dve hodnoty nikdy nesedia naraz pri jednom vystrele.
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Nie je náhodou všetko nad 15 J na evidenčnú povinnosť ? Ono náhodou pôjde na expertízu, na KEU použijú ťažšiu diabolku a namerajú 16 J a naparia nedovolené ozbrojovanie ? Ak sa mýlim v mojej fóbii z polície, prosím opravte ma. Ďakujem.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1444
Dátum registrácie: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Nad 15 J plati jednoznacne evidencna povinnost. Sa mi zda, ze mnohi na to zabudaju. :roll:
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Keď nad 15 J platí u vzduchovky evidenčná povinnosť, potom by ju v obchode mali predať len niekomu, kto má ZP sk.D, E. Veď bežne nepredajú v obchode zbraň kat. C každému, kto ukáže občiansky a budú dúfať, že ju pojde slušne ohlásiť. Obchodník by vôbec nemal navoľno každému frackovi, čo má 18 rokov (bez ZP) predávať vzduchovku, ktorá môže príležitostne (ťažšia diabolka) prejavovať vlastnosti zbrane kat. C a ešte k tej úsťovej rýchlosti 220m/s ja si pamätám ešte ten starý starý , fakt starý zákon čo kedysi navoľno boli len vzduchovky do 200m/s a vtedy viem, že slávie mali 180m/s. Rovnako si pamätám, že na SR predávané zahraničné vzduchovky čo mali diery v pieste, čo znižovali úsťovú rýchlosť, dalo sa síce niektorým prešibancom kúpiť piesty bez dier a doma vymeniť, ale to už bolo nedovolený zásah, ktorý robil zbraň nedovolenou.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1444
Dátum registrácie: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Samozrejme, vzduchovka nad 15 J je zbranou kategorie C, teda je potrebny ZP. A potom ohlasit drzanie zbrane na prislusnom OR PZ.
Napísať odpoveď

Návrat na "Vzduchovky"