Sa vz.58 VS CZ858

Ktorú by ste pri kúpe uprednostnili ?

SA vz. 58
77
71%
CZ858
32
29%
 
Celkom hlasov: 109

Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 3 months

Sa vz.58 VS CZ858

Príspevok od používateľa Ja som »

Zdravim,

dlhsi cas mam dilemu, ohladom vz.58 resp cz858, aky je medzi nimi rozdiel ? Je lepsie kupit ulozenku vz.58 alebo novu cz858 ? pocul som mnoho verzii o tom ze cz858 su iba prerabky zo starych 58čiek a ze vraj nie su tak kvalitne ako ich predchodcovia a ze stare 58 boli z lepsieho materialu, mam z toho skutocne chaos. Ako napr. mozem zistit ze sa jedna o ulozenku a nie nejaky vylágrovaný crep.

Za kazdu dobru radu a skusenost dik.
elegant_albattani

Príspevok od používateľa elegant_albattani »

No neviem od koho máš tú informáciu o CZ858 Tacticaloch ale skôr opak je pravdou.V Uherskom brode sa skladajú z vyrobených dielov v pôvodnej kvalite pretože boli vyrobené pre armádu.Preto je aj cena cca 240 euro.Keby to mali vyrábať z gruntu nové cena by sa pohybovala v iných sférach.K zbrani dosteneš 2 zásobníky,čistenie nástrelný list,návod na obsluhu a záruku.Kúpa úloženky je vždy lotéria.Všetci predajcovia tvrdia že sú to úloženky.Poväčšine sú to však zrepasovné použité zbrane.Skutočné úloženky čo sa mi dostali do rúk neboli modrosivej farby ale skôr do čierneho odtieňu a plastové časti už boli na viacerých miestach jemne napadnuté akoby vyžraté od konzervačného tuku.Čo je však najdôležitejšie nemáš istotu v akom stave je vývrt hlavne pri úloženkách.Cena je síce priaznivejšia aj výbava o niečo väčšia(sumka 4 zásobníky,bodák s púzdrom)čo z toho keď nejdem bojovať ale chcem čo najpresnejšie strieľať.Takže jednoznačne CZ858.A neboj aj tá má chromovaný vývrt.Čo sa týka vylágrovaných hlavní, zober od predajcu nap.10 kus.úloženiek choď na strelnicu vyskúšaj.Tú čo bude mať najmenší rozptyl zásahov kúp.
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Diky, to som o 858 nevedel, ale kazdopadne mrknem aj ine debaty, a samozrejme zainvestujem radsej par euri do toho nech to splna pozadovanu kvalitu :wink:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

par euri hore alebo dole... odstrelovacka to aj tak nikdy nebude a kropia rovnako ci uz je to funglovka poskladana z nepouzitych dielov alebo vykloktane padlo po bigosoch...

pokial to nema hrdzavu komoru a vyslovene nehrka ... je uplne jedno co kupujes. 58-ma je nezmar
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Nechcem byt sniper s 58ckou, ale na tych 100 - 200 metrov by som bol rad kebyze sa s tym da nieco trafit :)
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Ja som nad tymto tiez rozmyslal a nakoniec som si vybral klasiku zachovalu upravenu SA vz.58P a prerobil som na V (Vysadkar) a je z 76 roku pana :) a dobre som urobil, striela OK a zadrzku som s tym nemal este ani jednu (strielam naboje iba Ruske Barnaul FMJ, tie su lacne a aj kvalitne). Inak 58cke som velice rad, je to dobra vecicka a cloveka to chyti (Mna uplne :) ), len pri poslednej navsteve strelnice som vybuchal 4 krabky :D. Postupne som si zacal k tomu zhanat komplet prislusenstvo CSLA, no uz mi chyba iba ta dvojnozka :). Zaujimave citanie su aj tie vojenske predpisy k tomu, tam som sa zopar veci tiez dozvedel, to ti odporucam precitat ak budes mat tu zbran, vela ti to ulahci.
Používateľov profilový obrázok
spotter
prispievateľ
Príspevky: 190
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa spotter »

Tie predpisy v pdf-ku by sa nenašli? :wink:
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Jasne ze nasli, ked dojdem domov z roboty a nezabudnem tak ti aj poviem kde :)
inspiring_ellis

Príspevok od používateľa inspiring_ellis »

Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Ja som »

ja som nasiel toto

manual:

http://rapidshare.com/files/303500736/Del-21-5.zip

a

výcvik v strelbe:

http://rapidshare.com/files/303538790/Vsevojsk-4-7.zip

je to naskenovane v BMP formate preto ta velkost.
Používateľov profilový obrázok
spotter
prispievateľ
Príspevky: 190
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa spotter »

Dík, ale kosi sa mi to nedá stiahnut-free
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Skus E-Kniznicu: http://www.kssk.sk/e-kniznica.htm

Najdes tam toho dost. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Ja som »

spotter napísal:Dík, ale kosi sa mi to nedá stiahnut-free
ked das na zaciatku jak su tie dva budiky by to bolo free tak by to malo ist, akorat sa obcas sa na rapidshare stane ze je viacej uzivatelov ktori chcu stahovat a preto ti napise ze je momentalne prekroceny pocet free slotov. treba skusit viac-krat. Je to docela rarita ten predpis z osemdesiatdruheho :)


E-kniznica tiez uzitocna vec ;)
Max11
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa Max11 »

Plánujem kúpiť CZ 858, no dopočul som sa o tzv. "Hermex efekte" - nejaká chyba na prerušovači spúšte (?). Stručná otázka ... treba sa toho obávať pri kúpe 858mičky ?
Pýtam sa kvôli zlej skúsenosti s Glockom gen. 4, u ktorého som sa tiež dočítal že všetky predávané kusy po roku 20XY už majú vymenené chybné diely a predsa som vychytal nejakú "uloženku" z rokov, kedy ich dodávali ešte s chybnými dielmi.

PS: potešia akékoľvek ďalšie rady ku téme "kúpa 858" ;)
Používateľov profilový obrázok
Vova
prispievateľ
Príspevky: 195
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa Vova »

Obávať sa toho nemusíš.
Ja som ju kúpil minulý rok. Keď bola úplne nová, tak mi to spravila počas prvých dvoch návštev strelnice dva alebo tri krát (240 výstrelov). Asi si to potrebovalo nejako "posadať", lebo ja som ju len poriadne vyčistil a premazal a od vtedy nič (ďalších 620 rán).
Inak maximálna spokojnosť. Nová, presná a za pár éčiek.
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "